Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ονειρεμένο Ταξίδι
Από Μεξικό έως Κολομβία
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν πλέον περιορισμοί για την είσοδο; Επιτρέπεται η είσοδος και στους ανεμβολιαστους ;
Επίσης που να ψάξω για μεταφορά από πουκετ σε Khao sok ; Κάποιο site ;
 

purinas

Member
Μηνύματα
17
Likes
41
καλησπέρα στην ομάδα. Ηθελα να ρωτήσω επειδή βλέπω ότι το Κραμπι σαν περιοχή είναι μεγάλη, που κοντα να μείνω για να έχει λίγο ζωή, καλή θάλασσα και να γίνονται εκδρομές σε άλλα νησιά και κυρίως στα Πι Πι γιατί θέλουμε να μείνουμε και εκεί λίγες μέρες?
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
καλησπέρα στην ομάδα. Ηθελα να ρωτήσω επειδή βλέπω ότι το Κραμπι σαν περιοχή είναι μεγάλη, που κοντα να μείνω για να έχει λίγο ζωή, καλή θάλασσα και να γίνονται εκδρομές σε άλλα νησιά και κυρίως στα Πι Πι γιατί θέλουμε να μείνουμε και εκεί λίγες μέρες?
Καλημέρα! Ιδανικό σημείο είναι η Ao Nang. Εκδρομές πολλές και αρκετές φορές φθηνότερα απο το Phuket στους ίδιους προορισμούς. Θεωρώ 3-4 νύχτες είναι απαραίτητες διότι έχει και αρκετά πράγματα να δείς εκεί γύρω.
 
Μηνύματα
15
Likes
10
καλησπέρα στην ομάδα. Ηθελα να ρωτήσω επειδή βλέπω ότι το Κραμπι σαν περιοχή είναι μεγάλη, που κοντα να μείνω για να έχει λίγο ζωή, καλή θάλασσα και να γίνονται εκδρομές σε άλλα νησιά και κυρίως στα Πι Πι γιατί θέλουμε να μείνουμε και εκεί λίγες μέρες?

Phra nang beach η καλυτερη παραλια για μενα ιδανικα 9-10 το πρωι
Πας με καραβακι απο την παραλια Ao nang για Railey και μετα περπατας 15 λεπτακια
Ξεκαθαρα Ao nang διοτι phuket γινεται πανικος, κινηση απειρη , εκει ειναι τοσο ησυχα
 
Last edited:

purinas

Member
Μηνύματα
17
Likes
41
Phra nang beach η καλυτερη παραλια για μενα ιδανικα 9-10 το πρωι
Πας με καραβακι απο την παραλια Ao nang για Railey και μετα περπατας 15 λεπτακια
Ξεκαθαρα Ao nang διοτι phuket γινεται πανικος, κινηση απειρη , εκει ειναι τοσο ησυχα
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια και τις απαντήσεις σας.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Κλείσαμε αεροπορικά για Μπανγκογκ για τέλη Νοεμβρη! Πρωτο ταξιδι εκτος Ευρωπης, αρχικα ήθελα να μοιράσω τις μερες μεταξυ της πρωτευουσας και Koh Phangan (διαμονη στο γνωστο resort στη Salad beach- εχω διαβασει τα σχετικα αρθρα!) αλλα εχω προβληματιστει λίγο γιατι βλεπω οτι ισως σε εκεινη τη περιοχη να εχει ακομα μουσωνες. Δε ξερω τι να κανω τελικα μηπως να κατευθυνθουμε προς Κραμπι; Θα διαθεσω εκει 4-5 μερες.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Κλείσαμε αεροπορικά για Μπανγκογκ για τέλη Νοεμβρη! Πρωτο ταξιδι εκτος Ευρωπης, αρχικα ήθελα να μοιράσω τις μερες μεταξυ της πρωτευουσας και Koh Phangan (διαμονη στο γνωστο resort στη Salad beach- εχω διαβασει τα σχετικα αρθρα!) αλλα εχω προβληματιστει λίγο γιατι βλεπω οτι ισως σε εκεινη τη περιοχη να εχει ακομα μουσωνες. Δε ξερω τι να κανω τελικα μηπως να κατευθυνθουμε προς Κραμπι; Θα διαθεσω εκει 4-5 μερες.
Να βαλω στο παιχνιδι και το Koh Lipe. Με ενδιαφερει το τοπιο, οι ωραιες αμμουδιες και γενικα δεν αναζητω την τρελη διασκεδαση και παντα μιλαμε για τελη νοεμβρη 25-30/11
 

Constant1ne

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα. Σχεδιάζουμε ταξίδι με την παρέα για τέλος Φεβρουαρίου ή τέλος Μαρτίου του 24. Θα κλείσουμε τώρα τα εισιτήρια γι αυτό ψάχνομαι από τώρα. Θα μείνουμε 12 βράδια. Λέμε για 2 Μπανγκόκ, 4 Κράμπι, 2 Πι Πι και 4 Πουκέτ. Σκέφτομαι μήπως πάμε και 2 βράδια κο σαμούι και κόψουμε από αλλού. Τι θα προτείνατε; Μήπως Πουκέτ και Κράμπι είναι πάνω κάτω ίδια φάση και να κοιτάξω κάπου αλλού; Τέλος Μαρτίου είναι καλή περίοδος;
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα. Σχεδιάζουμε ταξίδι με την παρέα για τέλος Φεβρουαρίου ή τέλος Μαρτίου του 24. Θα κλείσουμε τώρα τα εισιτήρια γι αυτό ψάχνομαι από τώρα. Θα μείνουμε 12 βράδια. Λέμε για 2 Μπανγκόκ, 4 Κράμπι, 2 Πι Πι και 4 Πουκέτ. Σκέφτομαι μήπως πάμε και 2 βράδια κο σαμούι και κόψουμε από αλλού. Τι θα προτείνατε; Μήπως Πουκέτ και Κράμπι είναι πάνω κάτω ίδια φάση και να κοιτάξω κάπου αλλού; Τέλος Μαρτίου είναι καλή περίοδος;
Καλημέρα! Αν μπορείς, κατά την γνώμη μου, απέφυγε να μείνεις ΠιΠι. Κόψε και μια μέρα απο Πουκετ και μια απο Κραμπι και πήγαινε 3 νύχτες Σαμούι/3 νύχτες Μπανγκόκ.Καμία σχέση Κραμπι με Πουκετ. Όταν λέω Κραμπι εγώ εννοώ την Ao Nang που έχει και πάρα πολλά μέρη να μείνεις κτλ πιο φθηνά τουρ
 

Constant1ne

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλημέρα! Αν μπορείς, κατά την γνώμη μου, απέφυγε να μείνεις ΠιΠι. Κόψε και μια μέρα απο Πουκετ και μια απο Κράμπι και πήγαινε 3 νύχτες Σαμούι/3 νύχτες Μπανγκόκ.Καμία σχέση Κραμπι με Πουκετ. Όταν λέω Κράμπι εγώ εννοώ την Ao Nang που έχει και πάρα πολλά μέρη να μείνεις κτλ πιο φθηνά τουρ
Κάπως έτσι θα το κάνω μάλλον γιατί θέλω να πάω και Σαμούι. Να ρωτήσω κάτι για τις τιμές. Βλέπω κάτι τιμές στο tripadvisor και σε διάφορα βίντεο στο youtube, για εκδρομές σε νησιά 100+ το άτομο. Ισχύουν αυτές οι τιμές; Μου φάνηκαν ακριβά. Γιατί πέρυσι στο Μπαλί είχαμε έναν οδηγό και δίναμε 10€ και μας γυρνούσε όλη μέρα και λέω κάπως έτσι θα ναι και Ταϊλάνδη.
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κάπως έτσι θα το κάνω μάλλον γιατί θέλω να πάω και Σαμούι. Να ρωτήσω κάτι για τις τιμές. Βλέπω κάτι τιμές στο tripadvisor και σε διάφορα βίντεο στο youtube, για εκδρομές σε νησιά 100+ το άτομο. Ισχύουν αυτές οι τιμές; Μου φάνηκαν ακριβά. Γιατί πέρυσι στο Μπαλί είχαμε έναν οδηγό και δίναμε 10€ και μας γυρνούσε όλη μέρα και λέω κάπως έτσι θα ναι και Ταϊλάνδη.
Ο μέσος όρος ανά άτομο στις ημερήσιες εκδρομές ήταν 30€ το 2019 που είχαμε πάει εμείς..
Τώρα μου φαίνονται υπερβολικά τα 100€. Μην κλείσεις τίποτα. Έχει, κυριολεκτικά, παντού γραφεία που κλείνεις τα tour σου. Συγκρίνεις παροχές τιμές κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom