Τυνησία Πληροφορίες για Τυνησία

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.589
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Καλύτερη εποχή Απρίλιος-Μάιος. Τώρα έχει ακόμη κρύο. Προτίμησε πρακτορεία που ειδικεύονται στην περιοχή (Boutros - Pyramis) με πρόγραμμα τουλάχιστον 8 ημερών που να περιλαμβάνει τον πλήρη γύρο της χώρας.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Είχα πάει Τυνησία με γκρούπ (το ένα και μοναδικό ταξίδι που έχω κάνει με γκρούπ) το Μάρτη του 2009 προ επεισοδίων δηλαδή.Είχα κάνει τον κλασσικό 8ήμερο γύρο Τυνησίας και οάσεων.Αρχές Μάρτη που πήγα εγώ φοράγαμε ελαφρά ανοιξιάτικα ρούχα και το μεσημέρι κοντομάνικο.Από Μάρτη και έως τέλη Μάη είναι η καλύτερη εποχή,έχει ευχάριστη ατμόσφαιρα και νορμάλ θερμοκρασία για να είσαι όλη μέρα στο δρόμο.Το καλοκαίρι η ζέστη είναι αφορητη και η σκόνη πιο έντονη και αποπνικτική.
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Δηλαδή να μην το κοιτάξω καθόλου για καλοκαίρι;Σκεφτόμουν να πάω Αύγουστο.Στο χάρτη φαίνεται στο ίδιο ύψος με Ελλάδα-Κρήτη και έλεγα ότι τουλάχιστον στα παράλια δεν θα είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Διάβασα την ιστορία του Δήμου για την Τυνησία και του Pathfinder, ανοίγω όμως νέο θέμα γιατί δεν θέλω να τις ''χαλάσω'' με ερωτήσεις και απαντήσεις.
Καθώς δεν προβλέπονται διακοπές στην Ελλάδα θα γίνει μίξη διακοπών με ταξίδι. Καλύτερη περίπτωση η Τυνησία, 10 μέρες τον Ιούλη.
ΟΜΩΣ, τα εισητήρια πανάκριβα 430-450 από Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.
Έχετε καμιά ιδέα? να αρχίσω να κοιτάω για πλοία από Νάπολη?:roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Κάπου πήρε το ματι μου στο ένθετο της Κυριακάτικης Καθημερινής
7ημερα πακέτα( αεροπορικα + hotel ) για εκεί απο 320 ευρώ + φόρους

Δεν είναι και άσχημα πάντως αν παίζει γυρω στα 400 με 450 ευρώ κομπλέ

Δεν θυμαμαι το γραφείο:mad:
θα δω αν κρατησα το ένθετο και ξαναποστάρω
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απο Μαλπενσα παει με πολυ καλες τιμες η Air one κ τελειες ωρες. Χωρις προσφορα αρχιζει απο 150 κ με μια ευκολη γινεται κατω απο 250, απο Αθηνα. Πιθανως, αν κ δυσκολο τετοια εποχη,να ξαναβγει για Ιουλιο κ χαμηλοτερη τιμη.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Eνα οικονομικο γραφειο για Τυνησια ειναι το Pyramis.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως τα αεροπορικά είναι τραγικά ακριβά αν σκεφτεί κανείς πόσο εξευτελιστικές είναι οι τιμές με τα group! Εμείς το μακρινό 2005 είχαμε πληρώσει 550/άτομο για μια εβδομάδα αρκετά πλήρη και από ό, τι βλέπω τώρα πια για τις ίδιες μέρες πας και με ακόμα λιγότερα!

Πάντως οφείλω να πω ότι η εκδρομή στην Τυνησία ήταν μακράν εκείνη με τον χειρότερο κόσμο από όσες έχω κάνει με group (που εντάξει, λίγες είναι, αλλά και πάλι!). Πραγματικά τίγκα στους ανεκδιήγητους τύπους που την είχαν δει "κάνω εξωτικό ταξίδι και πουλάω μούρη" (ώπα ρε φίλε, δεν πήγες και στην Καραϊβική) και το έπαιζαν ιστορία. Αλλά εντάξει, ήμουν μικρό και ανεκτικό τότε!
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Διάβασα την ιστορία του Δήμου για την Τυνησία και του Pathfinder, ανοίγω όμως νέο θέμα γιατί δεν θέλω να τις ''χαλάσω'' με ερωτήσεις και απαντήσεις.
Καθώς δεν προβλέπονται διακοπές στην Ελλάδα θα γίνει μίξη διακοπών με ταξίδι. Καλύτερη περίπτωση η Τυνησία, 10 μέρες τον Ιούλη.
ΟΜΩΣ, τα εισητήρια πανάκριβα 430-450 από Θεσσαλονίκη ή Αθήνα.
Έχετε καμιά ιδέα? να αρχίσω να κοιτάω για πλοία από Νάπολη?:roll:
φιλε 8 μερες οργανωμενα τηνυσια με τα παντα απο σαφαρι μεχρι βολτα με καμηλα και βεδουνικη βραδια 345 ευρω ολα κλεισμενα και μαλιστα δυο πρακτορεια αξιοπιστα στο ενα απο αυτο ειχα παει και εγω...για να μην κανω διαφημιση ψαξε στο google
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Μπορεις να ριξεις μια ματιά και στο Boutros! Θα συμφωνησω οτι πακετο απο γραφειο συμφερει περισσοτερο, ακομα κι αν δεν πατησεις σε καμια ξεναγηση. Για αεροπορικο, διαμονη και πληρη διατροφη και μαλιστα χωρις αγχος δε νομιζω να βρεις σε οικονομικοτερο συνδυασμο μονος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom