• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάρτιο - Απρίλιο 2018 !!

Ιταλία Πληροφορίες για περιοχή Garda.

Επόμενο Ταξίδι
...........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
5 λεπτα στο μπαλκονι της Ιουλιετας, μιση ωρα στην Αρενα, 1,5 ωρα στο αρχαιολογικο μουσειο, 4-5 ωρες για βολτες και θεα. Τις αλλες δυο μερες τι θα δεις?
Σε ένα εστιατόριο κάποιος μπορεί να δοκιμάσει ένα μόνο πιάτο η να πάρει ποικιλία,
να πιει καλό κρασί και γλυκό με καφέ στο τέλος.
Ο ένας τρώει γρήγορα ο άλλος αργά...
Όλα είναι σχετικά.

Last edited:

paefstra

Member
Σε ένα εστιατόριο κάποιος μπορεί να δοκιμάσει ένα μόνο πιάτο η να πάρει ποικιλία,
να πιει καλό κρασί και γλυκό με καφέ στο τέλος.
Ο ένας τρώει γρήγορα ο άλλος αργά...
Όλα είναι σχετικά.
Αντε αλλη μια μερα να απαγγειλλεις ολους τους μονολογους της Ιουλιετας αργα αργα.
Η πολη ειναι φτωχη σε σημεια ενδιαφεροντος. Ακομη και το αρχαιολογικο μουσειο ευτυχως που το πετυχαμε δωρεαν γιατι ηταν εντελως παρωχημενου στησιματος και με ησσονος σημασιας ευρηματα.
Πολυ ομορφη πολη για ημερησια, βεβαια, αλλα απεχει πολυ απο το να διαθεσει κανεις 3 μερες. Ευτυχως γεμιζει ευκολα ο χρονος με φαι και βιτρινες. Εχει ωραια αγορα και σχετικη νυχτερινη ζωη. Απο κει και περα, η Ιταλια εχει πληθος ομορφων πολεων.

Επόμενο Ταξίδι
...........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
Αντε αλλη μια μερα να απαγγειλλεις ολους τους μονολογους της Ιουλιετας αργα αργα.
Η πολη ειναι φτωχη σε σημεια ενδιαφεροντος. Ακομη και το αρχαιολογικο μουσειο ευτυχως που το πετυχαμε δωρεαν γιατι ηταν εντελως παρωχημενου στησιματος και με ησσονος σημασιας ευρηματα.
Πολυ ομορφη πολη για ημερησια, βεβαια, αλλα απεχει πολυ απο το να διαθεσει κανεις 3 μερες. Ευτυχως γεμιζει ευκολα ο χρονος με φαι και βιτρινες. Εχει ωραια αγορα και σχετικη νυχτερινη ζωη. Απο κει και περα, η Ιταλια εχει πληθος ομορφων πολεων.
Θα διαφωνήσω συμφωνώντας.

Vallout

New Member
Όχι, δεν εννοούσα να πάει και Σιρμιόνε και Βερόνα, αλλά είτε στο ένα είτε στο άλλο! Και τα δύο είναι too much....Η Βερόνα έχει σημαντικά αξιοθέατα και είναι ολόκληρη πόλη! Πες τα εσύ καλύτερα που έχεις πάει κιόλας. Το Σιρμιόνε είναι ένα μικρό κουκλίστικο χωριό! Αυτό που δεν ξέρω, και εκεί έχω κάποιες ενστάσεις, είναι πως θα είναι τέτοια εποχή....επίσης το λεωφορείο είδα οτι έχει στάση στην αρχή της χερσονήσου και μετά θέλει περπάτημα μέχρι το χωριό. Σε αυτή τη διαδρομή περνάς απο κατοικίες, καταστήματα και τουριστικά καταλύματα μέχρι να φτάσεις στο κάστρο και το χωριουδάκι που είναι πολύ γραφικά!!! Αυτή η απόσταση είναι 2 χλμ και δεν ξέρω αν είναι διατεθειμένος ο συμφορουμίτης να κάνει αυτή την απόσταση με τα πόδια τέτοια εποχή....αλλά δεν είναι και απαγορευτικό.
Έχουμε κλείσει για 1-6/1/22 - Μιλάνο και Gardaland... Θα έχουμε πρόβλημα λέτε με τον καιρό; Ευχαριστώ (έχω αγχωθεί...)

Sassenach77

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Έχουμε κλείσει για 1-6/1/22 - Μιλάνο και Gardaland... Θα έχουμε πρόβλημα λέτε με τον καιρό; Ευχαριστώ (έχω αγχωθεί...)
Δεν έχω πάει στη λίμνη χειμώνα. Το αυτονόητο είναι οτι θα έχει κρύο.....καταχείμωνο θα είναι σε μία λιμνη που πλαισιώνεται απο βουνά! Ούτε στο πάρκο έχω πάει αλλά απο οτι βλέπω θα είναι ανοιχτό τις μέρες που θα πάτε, οπότε για να το έχουν ανοιχτό σημαίνει οτι πηγαίνει κόσμος και αυτή την εποχή. Απο εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα διαχείρισης του κρύου απο τον καθένα.

Lake Garda Weather in January | Thomas Cook

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπερα οπως σας ειπαν βουνο ειναι ... κρυο και πολυ υγρασια και ομιχλη εχει συνηθως εκει το χειμωνα. Επισης για επισκεψη στην Gardaland θα πρεπει να ενημερωσετε πρωτα για την ημερομηνια που θα πατε.. Αν πατε ετσι γεια σας ηρθαμε μαλλον θα δειτε τα παιχνιδια απ΄εξω ...

Vallout

New Member
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελευταία ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος: τον χειμώνα το κεντρικό οδικό δίκτυο, Μιλάνο-Γκάρντα, Γκάρντα-Μπέργκαμο, Μπέργκαμο-Μόντσα, που θα είναι οι σταθμοί μας, είναι εύκολο να το περάσει κάποιος με αυτοκίνητο ή κλείνει από χιόνια, ομίχλες κ.λπ.;

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελευταία ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος: τον χειμώνα το κεντρικό οδικό δίκτυο, Μιλάνο-Γκάρντα, Γκάρντα-Μπέργκαμο, Μπέργκαμο-Μόντσα, που θα είναι οι σταθμοί μας, είναι εύκολο να το περάσει κάποιος με αυτοκίνητο ή κλείνει από χιόνια, ομίχλες κ.λπ.;
Όχι δεν κλείνει ποτέ

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Επίσης για όσους ψάχνουν ξενοδοχείο στο Sirmione αυτό το ξενοδοχείο Hotel Aurora and Restaurant Alleria in Sirmion on Lake Garda το έχουν φίλοι μπορώ να μιλήσω για όποιον θέλει ώστε να μας κάνουν μία καλύτερη προσφορά σε σχέση με το site τους ή άλλες γνωστές πλατφόρμες

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Σε ποιο μέρος?? Εγώ επειδή πάω συχνά τα τελευταία 13 χρόνια δεν μου έχει τύχει.. Μου έχουν τύχει βέβαια πολλές φορές ομίχλες... Αλλά να κλείσει ο δρόμος είτε από Μιλάνο είτε από Βενετία προς αυτές τις περιοχές ή προς Ανκονα ευτυχώς δεν μου έχει τύχει ποτέ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.023
Μέλη
36.653
Νεότερο μέλος
past

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα