Κύθνος Πληροφοριες για κυθνο (οποιος ξερει με σωζει)

Tzotzo98

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γειά σας.
Είμαι 18 χρονών και όπως θα φαντάζεστε σε λιγότερο από ένα μή να τελειώνω το σχολείο.. έχουμε αποφασίσει με την κολλητή μου να πάμε διακοπές και ψάχνουμε ένα μέρος το οποίο να έχει διασκέδαση και νυχτερινή ζωή όχι Μύκονο φυσικά αλλά να συνδιάζει και την ηρεμία και φυσικά να έχουμε πράγματα να δούμε και από άποψη αξιοθέατων.. Μας πρότειναν την Κύθνο έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια απλός θέλουμε να μας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει από νυχτερινή ζωή τι παίζει.. Ξανά λέω δεν θέλουμε και το ξέφρενο γλέντι της Μυκονου αλλά να έχει κάτι.. ☺☺☺☺
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γειά σας.
Είμαι 18 χρονών και όπως θα φαντάζεστε σε λιγότερο από ένα μή να τελειώνω το σχολείο.. έχουμε αποφασίσει με την κολλητή μου να πάμε διακοπές και ψάχνουμε ένα μέρος το οποίο να έχει διασκέδαση και νυχτερινή ζωή όχι Μύκονο φυσικά αλλά να συνδιάζει και την ηρεμία και φυσικά να έχουμε πράγματα να δούμε και από άποψη αξιοθέατων.. Μας πρότειναν την Κύθνο έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια απλός θέλουμε να μας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει από νυχτερινή ζωή τι παίζει.. Ξανά λέω δεν θέλουμε και το ξέφρενο γλέντι της Μυκονου αλλά να έχει κάτι.. ☺☺☺☺
Καλώς ήρθες!
Δεν ειναι καθόλου άσχημη επιλογή.
Ποιοτική, αρκετά κοντά, οικονομικά, και με ωραία νυχτερινή ζωή ειδικά για τα δεδομένα της ηλικίας σας.
Δε σε έχουν πληροφορήσει λάθος.
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι η κάκκιστη συγκοινωνία που θα σας εμποδίσει να δειτε αρκετές απο τις ομορφιές του νησιού.
Να υποθέσω οτι δεν υπάρχει μεταφορικό μεσο.
Προτίμησε κατα τη γνώμη μου διαμονή στο Μέριχα.
 

Tzotzo98

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλώς ήρθες!
Δεν ειναι καθόλου άσχημη επιλογή.
Ποιοτική, αρκετά κοντά, οικονομικά, και με ωραία νυχτερινή ζωή ειδικά για τα δεδομένα της ηλικίας σας.
Δε σε έχουν πληροφορήσει λάθος.
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι η κάκκιστη συγκοινωνία που θα σας εμποδίσει να δειτε αρκετές απο τις ομορφιές του νησιού.
Να υποθέσω οτι δεν υπάρχει μεταφορικό μεσο.
Προτίμησε κατα τη γνώμη μου διαμονή στο Μέριχα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Όχι δεν έχουμε μεταφορικό μέσον δυστυχώς αλλά δεν πειράζει πιστεύω θα τα καταφέρουμε αν όχι να δούμε τα πάντα τα πιο βασικά τουλάχιστον οσον αφορα τσ δωματια και εμεις μεριχα λεγαμε να κλεισουμε...Καλό μεσημέρι!☺
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
Καλημέρα. .. σκέφτομαι για Κύθνο το 3ημερο του 15Αυγουστου. . (Αν βρω διαμονη). Διάβασα πιο πάνω ότι προτείνετε Μεριχα για διαμονή, δεν είναι μακριά απ την χώρα? Βολεύει? Θα έχουμε μηχανή δεν με νοιάζει κ τόσο η μετακίνηση αλλά να μην είναι κ ταλαιπωρία. Κ αν κάποιος έχει προτάσεις για φαγητό. .Η καμμια παραλία. .. Η κάνα δωματιακι ...??
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Καλημέρα. .. σκέφτομαι για Κύθνο το 3ημερο του 15Αυγουστου. . (Αν βρω διαμονη). Διάβασα πιο πάνω ότι προτείνετε Μεριχα για διαμονή, δεν είναι μακριά απ την χώρα? Βολεύει? Θα έχουμε μηχανή δεν με νοιάζει κ τόσο η μετακίνηση αλλά να μην είναι κ ταλαιπωρία. Κ αν κάποιος έχει προτάσεις για φαγητό. .Η καμμια παραλία. .. Η κάνα δωματιακι ...??
Η απόσταση Μέριχας-Χώρα είναι επτά χιλιόμετρα κλασσικού φιδωτού νησιώτικου δρόμου. Οι αποστάσεις γενικά μεταξύ των βασικών σημείων δεν είναι μεγάλες .
Από παραλίες οι πιο δημοφιλείς Κολώνα, Επισκοπή, Απόκρουση και Αγιος Δημήτριος καλύπτουν τις ανάγκες για ένα τριήμερο.
Το φάγητό όπου φάγαμε γενικώς ήταν καλό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα. .. σκέφτομαι για Κύθνο το 3ημερο του 15Αυγουστου. . (Αν βρω διαμονη). Διάβασα πιο πάνω ότι προτείνετε Μεριχα για διαμονή, δεν είναι μακριά απ την χώρα? Βολεύει? Θα έχουμε μηχανή δεν με νοιάζει κ τόσο η μετακίνηση αλλά να μην είναι κ ταλαιπωρία. Κ αν κάποιος έχει προτάσεις για φαγητό. .Η καμμια παραλία. .. Η κάνα δωματιακι ...??
Καλά είναι για τριήμερο, και το γεγονός ότι υπάρχει μηχανή κάνει τη ζωή σου πιο εύκολη. Διαμονή Μέριχα, για φαγητό στη χώρα, και για μπάνιο πέρα απο τη κολώνα, ψάξου για τη παραλία του σκύλου που προτείνουν όλοι οι ντόπιοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.735
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom