Ποδηλατάκι, πιστέ μου σύντροφε!

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
καλα με πορώσατε απιστευτα!!!αφου μιλάμε θέλω σαν τρελή να έρθω Ολλανδία να ποδηλατίσω!
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
αλήθεια πόση ώρα είναι από Λάιντεν-Χάγη με ποδήλατο?Αν δεν κάνω λάθος είναι γύρω στα 20χλμ?
Είναι γύρω στα 15-16 και εγώ το έκανα σε μία ώρα και κάτι, με χαλαρούς ρυθμούς..ήταν πολύ ωραία πάντως!:xmas_biggrin:


καλα με πορώσατε απιστευτα!!!αφου μιλάμε θέλω σαν τρελή να έρθω Ολλανδία να ποδηλατίσω!
Αρκεί να ρθείς κατά την άνοιξη, γιατί τώρα με τα κρύα δεν κουνιέται πετάλι!!θέλει αρετή και τόλμη:xmas_cool:
 

IRIDA

Member
Μηνύματα
57
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ
ασχετα με το ποδηλατο .μπορω να κανω μια ερωτηση?? κατα 90% θα ανεβω τον σεπτεβρη που ερχεται για μαστερ ολλανδια(αν με δεχτουν βεβαια) και αναρωτιομουν πως ειναι τα πραγματα εκει απο αποψης δουλειας, με μαστερ ειναι ευκολο να βρεθει μια αξιολογη δουλεια? η ειναι τα πραγματα οπως στην ελλαδα? υπαρχουν ευκαιριες η δεν αξιζει τον κοπο?
δεν εχω καποιο φιλο η φιλη προς τα εκει και θα ηθελα την γνωμη καποιου που ζει εκει..
ευχαριστω πολυ:xmas_wink:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Και μένα λίγο άσχετο.Μια και μένεις εκεί μπορείς να μου πεις τι μάρκα είναι τα κλασσικά μαύρα ποδήλατα,λίγο retro σε εμφάνιση που κυκλοφορούν κατά δεκάδες στο Άμστερνταμ;Νομίζω οτι δείχνουν κάπως έτσι..

awww.greenpage.gr_picture_library_podilato2.jpg
 

IRIDA

Member
Μηνύματα
57
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ
ουαουυυυυυ γαματο ποδηλατο!!!!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
μια που λέμε άσχετα, να ρωτήσω ακόμα κάτι; τι καιρο έχει εκει τέλη Γενάρη; να έρθω φασκιωμένη δλδ ή όχι; έχει χιόνια στους δρόμους; (να πιασουν τοπο και οι μποτες μου, γιατι εδώ στο ελλαντα ντεν εχει χιονια!)
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Και μένα λίγο άσχετο.Μια και μένεις εκεί μπορείς να μου πεις τι μάρκα είναι τα κλασσικά μαύρα ποδήλατα,λίγο retro σε εμφάνιση που κυκλοφορούν κατά δεκάδες στο Άμστερνταμ;Νομίζω οτι δείχνουν κάπως έτσι..

awww.greenpage.gr_picture_library_podilato2.jpg


Καλά γιατί δεν ρωτάς τον ειδικό????

Τα ''omafiets'' εννοείς??

Ωχ,κατάλαβα!!!Θέλεις τέτοιο για Β. Έβρο????

Για να σου λύσω την απορία πάντως είναι 3-4 εταιρείες που πωλούν ακόμη αυτά τα ποδήλατα...:xmas_biggrin:

Σου βρήκα το παρακάτω αν και δεν είναι original omafiets.Τα [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]traditional Dutch bicycle

(TDB) έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά!!!!!!
 

Attachments

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επεξεργάστηκες το μνμ σου κ δεν το είδα(συνέπεσαν την ίδια ώρα).Οκ είσαι μέσα.Βρες τώρα κ τιμές κ από που μπορώ να το αγοράσω:xmas_cheesygrin:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Επεξεργάστηκες το μνμ σου κ δεν το είδα(συνέπεσαν την ίδια ώρα).Οκ είσαι μέσα.Βρες τώρα κ τιμές κ από που μπορώ να το αγοράσω:xmas_cheesygrin:

Gazelle - Classic,η οποία είναι και η χορηγός ποδηλάτων της βασιλικής οικογένειας της Ολλανδίας!!

Μεταχειρισμένα παίζουν στα 100 ευρώ,ίσως και λιγότερα,στο Amsterdam!!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Gazelle - Classic,η οποία είναι και η χορηγός ποδηλάτων της βασιλικής οικογένειας της Ολλανδίας!!

Μεταχειρισμένα παίζουν στα 100 ευρώ,ίσως και λιγότερα,στο Amsterdam!!

Πρέπει δηλαδή να το φέρω από εκεί;κ από Ελλάδα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.380
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom