Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
1000000000 ευχαριστω. ελπιζω να βρω ακρη. θα ενημερωσω μηπως βρεθει και καποιος αλλος στη θεση αυτη.
Περισσότερο εύκολο από τα δισεκατομύρια ευχαριστώ είναι να πατήσεις το κουμπάκι που λέει πάνω ''ευχαριστώ''. Έτσι πιάνει και τόπο.
Με την ευκαιρία να πω ότι δεν έχει καμιά σημασία η ημερομηνία λήξης ταξιδιωτικού εγγραφου που έχεις βάλει, αρκεί όταν ταξιδεύεις να μην έχει λήξει
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Πανω στην καρτα επιβιβασης δεν γραφει τον αριθμο ταυτοτητας.
Μπορεις να ταξιδεψεις με το διαβατηριο σου χωρις προβλημα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Περισσότερο εύκολο από τα δισεκατομύρια ευχαριστώ είναι να πατήσεις το κουμπάκι που λέει πάνω ''ευχαριστώ''. Έτσι πιάνει και τόπο.
Άσχετο, αλλά τι εννοείς;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πανω στην καρτα επιβιβασης δεν γραφει τον αριθμο ταυτοτητας.
Μπορεις να ταξιδεψεις με το διαβατηριο σου χωρις προβλημα.
Στο gate οταν σκαναρουν την καρτα, ουτε εκει φαινεται ο αριθμος διαβατηριου;
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Εγω τωρα που θελω να βρω, απο το Βολο που φευγει η Ryanair, σε ποιους προορισμους πεταει και πόσο κοστιζει το ταξιδι που θα τα βρω;;; Γιατι καταλαβα οτι μονο μεσω αλλων sites μπορω. Καποιο τηλεφωνο κλπ;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Εγω τωρα που θελω να βρω, απο το Βολο που φευγει η Ryanair, σε ποιους προορισμους πεταει και πόσο κοστιζει το ταξιδι που θα τα βρω;;; Γιατι καταλαβα οτι μονο μεσω αλλων sites μπορω. Καποιο τηλεφωνο κλπ;
Μπες στο σάιτ της Ryanair εδώ και επέλεξε Volos....απο Άνοιξη όμως ...τώρα είναι σε χειμερία νάρκη...:D
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Μια διευκρίνηση παρακαλώ!
Σε περίπτωση που ακυρωθεί μια πτήση της ryanair λόγω ομίχλης για παράδειγμα... σε βάζουν στην αμέσως επόμενη, δηλαδή της επομένης μέρας (συνήθως) ή σε αφήνουν στο έλεος του Θεού κι απλά χάνεις την πτήση,την άδεια, την ησυχία σου?:D
Είναι συνηθισμένο να μην πετάνε τα αεροπλάνα της λόγω καιρού??
THX
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
To αν θα γίνει ή όχι μια πτήση δεν εξαρτάται απόλυτα από την εταιρία αλλά και από το αεροδρόμιο... αν κάποιο αεροδρόμιο κλείσει λόγω ομίχλης ή λόγω χιονιού τότε όσο καλή διάθεση και να έχει η εταιρία η πτήση δεν θα γίνει... έχε στο νου σου ότι καμιά εταιρία, είτε αυτή λέγεται Ryan είτε British Airways ποτέ δεν θα ρισκάρει να πετάξει λόγω αντίξοων καιρικών συνθηκών και φυσικά καλά κάνει... καλύτερα να χάσεις 100-200euro παρά την ζωή σου...

Όσον αφορά το πρώτο σκέλος της ερώτησης σου δεν έχω ανάλογη εμπειρία και δεν γνωρίζω... στην θεωρία όλες οι σοβαρές εταιρίες έχουν υποχρέωση να φροντίσουν ώστε να πας το γρηγορότερο δυνατόν στον προορισμό σου καλύπτοντας μάλιστα έξοδα διαμονής και σίτισης... στην πράξη όμως η Ryan δεν είναι και υπόδειγμα συνέπειας... υπάρχουν δεκάδες παραδείγματα που η εν λόγω εταιρία άφησε πραγματικά στο έλεος του Θεού τους επιβάτες χωρίς να εκτελέσει τις υποχρεώσεις της... μεγάλο κορίτσι είσαι ανέλαβε τα ρίσκα σου...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μαλλον στην Ελλαδα μυριστηκανε "λεφτα" γιαυτο εχουν τετοιες τιμες ...
(Συνεχεια απο το τοπικ "εξτρα χρεωσεις της ryanair" για να ειμαστε ον τοπικ εδω)
 

eirinikar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας παιδια!!!θα ηθελα τη βοηθειά σας!!!!θέλω να κλείσω εισητήρια Brussels(charleroi)-Θεσσαλονίκη...και δεν ξέρω τι να βάλω στην ταξιδιωτική ασφάλιση Βέλγιο ή καμία αφου για Ελλάδα δεν έχει????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom