Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
γεια σας παιδια!!!θα ηθελα τη βοηθειά σας!!!!θέλω να κλείσω εισητήρια Brussels(charleroi)-Θεσσαλονίκη...και δεν ξέρω τι να βάλω στην ταξιδιωτική ασφάλιση Βέλγιο ή καμία αφου για Ελλάδα δεν έχει????
Νομιζω καμμια. Εχω την εντυπωση πως για να σε καλυπτει η ασφαλεια πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος της χωρας που επιλεγεις. Δεν ειμαι ομως σιγουρος, περιμενε να απαντησει και κανενας αλλος.
 

dias

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Γεια σας! εκλεισα εισητηρια με ryan air απο πολωνια για μιλανο και πληρωσα me mastercard prepaid χωρις να μου κρατησουν 6ευρω. Μετα εκλεισα απο μιλανο για θεσσαλονικη και ενω απιλεγω να πληρωσω παλι μe mastercard prepaid μου εβγαλε χρεωση +6 ευρω. ξερει κανεις τι παιζει?

μαλλον εκαναν αναθεωρηση χρεωσεων. ετσι?

Ευχαριστω
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γεια σας! εκλεισα εισητηρια με ryan air απο πολωνια για μιλανο και πληρωσα me mastercard prepaid χωρις να μου κρατησουν 6ευρω. Μετα εκλεισα απο μιλανο για θεσσαλονικη και ενω απιλεγω να πληρωσω παλι μe mastercard prepaid μου εβγαλε χρεωση +6 ευρω. ξερει κανεις τι παιζει?

μαλλον εκαναν αναθεωρηση χρεωσεων. ετσι?

Ευχαριστω
Παίζει ρόλο από ποια χώρα είναι η αναχώρηση.
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μέχρι πια τιμή μπορεί να φτάσει ένα εισιτήριο στην ryanair γιατί είδα για Χριστούγεννα για Βουδαπέστη με επιστροφή τα δύο άτομα με βαλίτσα 15 κιλών στα 420 ευρώ να περιμένω καμία προσφορά ή θα ανέβει πολύ παραπάνω η τιμή ?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πάρε τον Λίγδη να σου πει... κανένας άλλος δεν θα μπορούσε να σε βοηθήσει... αν μπορούσε και ήξερε από πριν τις τιμές μάλλον από τις μίζες που θα έπαιρνε θα ήταν πλούσιος...
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πάρε τον Λίγδη να σου πει... κανένας άλλος δεν θα μπορούσε να σε βοηθήσει... αν μπορούσε και ήξερε από πριν τις τιμές μάλλον από τις μίζες που θα έπαιρνε θα ήταν πλούσιος...
... συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω από την απάντηση σου !
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
... συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω από την απάντηση σου !
Λίγδης=πρόεδρος της Ryanair, Μάϊκλ Ο' Λίρι

Ρώτησες και σε άλλο θέμα και σου απάντησα ήδη.
Πέρα από τον πρόεδρο της Ryanair (και κάποιους υπαλλήλους του μάλλον) κανείς άλλος δεν μπορεί να ξέρει ένα τέτοιο πράγμα με απόλυτη βεβαιότητα και αν το ήξερε και το είχε κάνει γνωστό μέσω internet θα το μαθαίναμε όλοι και θα κλείναμε εισιτήρια τις ημέρες που θα κατέβαζε τις τιμές και έτσι η Ryanair θα έχανε πολλά χρήματα.Αλλά φυσικά ο πρόεδρος της Ryanair δεν θέλει να χάσει χρήματα και δεν πρόκειται να αφήσει να διαρρεύσει κάτι τέτοιο αλλά ακόμη και αν γίνει κάτι τέτοιο από πληροφορίες που θα διαρρεύσουν χωρίς να το θέλει ο ίδιος είμαι σίγουρος ότι θα αλλάξει πάλι την τακτική(αν υπάρχει κάποια στάνταρ) στο ανεβοκατέβασμα των τιμών και θα μας μπερδέψει πάλι.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει μέχρι πια τιμή μπορεί να φτάσει ένα εισιτήριο στην ryanair γιατί είδα για Χριστούγεννα για Βουδαπέστη με επιστροφή τα δύο άτομα με βαλίτσα 15 κιλών στα 420 ευρώ να περιμένω καμία προσφορά ή θα ανέβει πολύ παραπάνω η τιμή ?
Ακριβά δεν είναι?
Εγώ πέρυσι 15-20 Δεκεμβρίου 2012
Αθήνα --> Βουδαπέστη (2 διανυκτερεύσεις)
Βουδαπέστη --> Πράγα (3 διανυκτερεύσεις)
Πράγα -->Βουδαπέστη
Βουδαπέστη -->Αθήνα

με την εταιρεία Malev για (2 άτομα) περίπου 350ευρώ. Βέβαια η Malev έκλεισε αλλά 420 για Βουδαπέστη πολλά μου φαίνονται.
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ακριβά δεν είναι?
Εγώ πέρυσι 15-20 Δεκεμβρίου 2012
Αθήνα --> Βουδαπέστη (2 διανυκτερεύσεις)
Βουδαπέστη --> Πράγα (3 διανυκτερεύσεις)
Πράγα -->Βουδαπέστη
Βουδαπέστη -->Αθήνα

με την εταιρεία Malev για (2 άτομα) περίπου 350ευρώ. Βέβαια η Malev έκλεισε αλλά 420 για Βουδαπέστη πολλά μου φαίνονται.
... ναι είναι ακριβά ιδιαίτερα για ryanair αλλά δεν ξέρω εάν μπορεί να ανέβει κι άλλο ... ή να ελπίζω για κάποια προσφορά !
 

theoxaris

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα συνταξιδιώτες,

θα ήθελα απλά να σας πς τι μου συνέβει καθώς πήγαινα στο αεροδρόμιο (Düsseldorf Weeze) για να έρθω από Γερμανία στην Ελλάδα με την ryanair. Η πτήση μου ήταν στις 16:15 και εγώ έπρεπε να είμαι εκεί 2 ώρες νωρίτερα, οπότε έφυγα από το Χάγκεν με το τρένο στις 11:02 ώστε να είμαι 13:30 στο αεροδρόμιο για να δώσω τις αποσκευές μου. Έλα που για κακή μου τύχη, λίγο πριν φτάσω στην τελευταία στάση από όπου θα έπαιρνα το δεύτερο τρένο με το οποίο θα πήγαινα στο αεροδρομίο, πηδάει ένας άνθρωπος στις γραμμές του τρένου και τον πάτισε το τρένο που είχα πάρει. Μείναμε εκεί περίπου 2 ώρες με αποτέλεσμα να φτασω στο αεροδρόμιο 15:30 και με είπανε ότι τώρα θα πρέπει να πληρώσω 50 ευρώ για την βαλίτσα μου γιατί άργισα να πάω. Πλήρωσα τα 50 ευρώ και επείδη στην βαλίτσα μου είχα αφρούς και παρόμοια πράγματα τα βγάλανε απο την βαλίτσα μου και τα πετάξανε και έπρεπε να κουβαλίσω την βαλίτσα μου από την έξοδο μέχρι το αεροπλάνο. Υπάρχει τρόπος να επικοινωνίσω με την εταιρεία και γενικά να πάρω τα χρήματα αυτά πίσω από την στιγμή που δεν φταίω εγώ που έφτασα στο τσαφ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
κατ'αρχάς καλώς όρισες.κατά δεύτερον δεν νομίζω ότι η αεροπορική έχει καμία σχέση με την καθυστέρησή σου, πιο λογικό μου φαίνεται να έλεγες οτι θα τα διεκδικούσες απο τους σιδηροδρόμους που σε καθυστέρησαν ή (από την οικογένεια αυτού που πήδηξε στις γραμμές του τρένου):haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom