Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

mixter

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Ναι ξέρω στο Skavsta πάει. Και με βολεύει και περισσότερο χεχε
Σ' ευχαριστώ βρε Γιώργο
Έκανα σήμερα μια απόπειρα να κλείσω εισιτήριο, αλλά μου έβγαλε σφάλμα στο τέλος. Ζητάει πολλά περισσότερα απ ότι πχ η alitalia με την οποία έκλεισα επίσης με την prepaid Κύπρου. Θα το ξαναπροσπαθήσω όταν πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι στη δουλειά :roll:
 

Natassa.pla

Member
Μηνύματα
47
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικός
εγώ ταξίδεψα με 12 ευρώ από Ρόδο για Πίζα με φόρους και ήταν μια χαρά! μην πληρώσεις τα εξτρα για speedingboard κλπ, είναι τόσοι πολλοί που περιμένουν που δεν έχει νόημα ....επίσης μεσα στο αεροπλάνο από τα πολλά πραγματα που πουλάνε κάνουν συνέχεια ανακοινώσεις και δεν σε αφήνουν να κοιμηθείς, αλλά και πάλι για 12 ευρώ Ρόδο - Πίζα ήταν πολύ σούπερ πτήση και δεν σε έχουν και σαν σαρδέλα
 

Μανταλένα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μήπως κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει στην προσπάθειά μου να κλείσω με την Ryanair; Τα αγγλικά μου δεν είναι τόσο καλά (άραγε πόσο χάλια να είναι; ) και δυσκολεύομαι αρκετά. Θα ήμουν το ελάχιστο ευγνώμων.

Λοιπόν, θέλω να πάω Μαδρίτη από Θεσσαλονίκη. Βρήκα τις πτήσεις που με ενδιαφέρουν και οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :

Μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο την cabin bag της Ryanair για να ταξιδέψω;
Εγώ δε θέλω ρε παιδί μου, θέλω την μικρή μου τσάντα επάνω στη θέση μαζί μου και μια βαλίτσα μεγάλη 15kg που θα είναι στις αποσκευές. Γίνεται;
Προφανώς γίνεται. Μα που πάω για να το επιλέξω αυτό;

Είμαι η πιο άσχετη των ασχέτων. Εσείς μπορεί και να γελάτε. Μα τι ζητάω;:(
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Κατ'αρχήν δικαιούσαι μια χειραποσκευή πάνω από τη θέση σου όπως λες(!!) μέχρι 12 κιλά νομίζω είναι.Απο εκεί και πέρα όταν βάζεις τα στοιχεία σου γράφει δίπλα 0 bags.Εκεί πατάς το βελάκι και επιλέγεις 1 bag για να πάρεις και μία ακόμα βαλίτσα μέχρι 15 κιλά.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Επίσης μην κάνεις λάθος και τσεκάρεις τίποτα εκεί που λέει ryanair approved cabin bag.Αυτό είναι για να αγοράσεις τη συγκεκριμένη βαλίτσα.Να προσέξεις και τις διαστάσεις!
 

mixter

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Μήπως κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει στην προσπάθειά μου να κλείσω με την Ryanair; Τα αγγλικά μου δεν είναι τόσο καλά (άραγε πόσο χάλια να είναι; ) και δυσκολεύομαι αρκετά. Θα ήμουν το ελάχιστο ευγνώμων.

Λοιπόν, θέλω να πάω Μαδρίτη από Θεσσαλονίκη. Βρήκα τις πτήσεις που με ενδιαφέρουν και οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :

Μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο την cabin bag της Ryanair για να ταξιδέψω;
Εγώ δε θέλω ρε παιδί μου, θέλω την μικρή μου τσάντα επάνω στη θέση μαζί μου και μια βαλίτσα μεγάλη 15kg που θα είναι στις αποσκευές. Γίνεται;
Προφανώς γίνεται. Μα που πάω για να το επιλέξω αυτό;

Είμαι η πιο άσχετη των ασχέτων. Εσείς μπορεί και να γελάτε. Μα τι ζητάω;:(
Αν κατάλαβα καλά, θέλεις να ταξιδέψεις με μια μικρή δική σου τσάντα (χειραποσκευή) και με μία αποσκευή για check-in

Η τσάντα η δικιά σου (η χειραποσκευή) θα πρέπει να είναι διαστάσεων 55x40x20 και μέχρι 10 κιλά. Απλά αυτοί σου "προτείνουν" την συγκεκριμένη samsonite επειδή έχει τις "επιτρεπόμενες" διαστάσεις. Δεν είναι απαραίτητο να την αγοράσεις

Στο Ryanair Approved Cabin Bag θα επιλέξεις ΝΟ (αν επιλέξεις YES, θα "αγοράσεις" την samsonite που σου προσφέρουν για 79.00 EUR)
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Ας με διαφωτισει καποιος που εχει ταξιδεψει με την ραιαναιρ.Εχω κανει online check in και εκτυπωσα το boarding pass για την πτηση αναχωρησης αλλα οχι για την πτηση επιστροφης.Αραγε ποτε θα ειναι ετοιμο το boarding pass της επιστροφης για να το εκτυπωσω?
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
15 μέρες πριν την πτήση. Αν σου μένουν λιγότερες από 15, πας εδώ και το εκτυπώνεις από τώρα:
https://www.bookryanair.com/SkySales/FRSecurity.aspx?culture=EN-GB&lc=EN-GBAND
Σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.Οντως 2 μερες μετα μπορεσα κι εκτυπωσα και το boarding pass της επιστροφης.Δεδομενου οτι θα εχω μονο χειραποσκευη μαζι μου ποση ωρα πριν τη πτηση θα πρεπει να ειμαι στο αεροδρομιο? Θα πρεπει να παω κατευθειαν στο gate η οχι?Ευχαριστω προκαταβολικα.
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
και μιση ωρα πριν να εισαι εκει δεν θα εχεις προβλημα(αν και εγω ποτε δεν το ρισκαρω)!πας κατευθειαν στην πυλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom