Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Despina A

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία-Ν.Αμερική
tαξιδιωτική ασφάλιση με ryanair

Εμαθα για την Rayanair.... οταν ημουν Erasmus στο Πορτο...τον περασμενο χρονο.. απο θεσσαλονικη δεν ειχε ξεκινησει ακομα πτηαεις... τα εισητηρια ηταν απιστευτα οικονομικα! Να φανταστειτε..πεταξα απο Πορτο για Μαδριτη με 2 ευρω συν 6 ευρω το online check in....Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.... στο κατω κατω... ολοι εμεις που ταξιδευουμε αρκετα... αυτο που μασ ενδιαφερει περισσοτερο ειναι οι τιμες των εισητηριων ... και οχι αν το εισητηριο θα εχει συγκεκριμενη θεση και καποια γευματα.!!!!
απο θεσσαλονικη θα πεταξω πρωτη φορα με rayanair για ρωμη την επομενη εβδομαδα !
Μπορείτε να μου πείτε αν κάποιος από εσάς που έχει κλείσει εισιτήρια με την συγκεκριμένη εταιρία πλήρωσε και ταξιδιωτική ασφάλιση? Προσπαθώντας να κλείσω εισιτήρια για Ρώμη , η Ελλάδα δεν υφίσταται στη λίστα των κρατών που βγάζει στο εικονίδιο travel insurance , οπότε αναγκαστικά πρέπει να επιλέξω το πεδιο no travel insurance required....
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στη μέση της λίστας περίπου έχει την επιλογή "χωρίς ασφάλεια".

Ξαναδές το πιο προσεκτικά! ;)
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
¨Οταν πάω να κάνω on line check in μου ζηταει Email Address provided at the time of booking τι ακριβώς είναι αυτό?Τι πρέπει να γράψω?
Και κάτι άλλο τι πρέπει να εκτυπώσω και να έχω μαζι μου?θα μου στείλουν κατι αφου κανω τσεκ ιν? Η θα πρεπε να ειχα λαβει ηδη κατι?(εχω κλεισει τα εισητηρια αλλα δεν μου εστειλαν κατι στο μειλ μου. απλα εκτυπωσαενα χαρτι με το κωδικο κρατησης κ τις ωρες που πεταω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
¨Οταν πάω να κάνω on line check in μου ζηταει Email Address provided at the time of booking τι ακριβώς είναι αυτό?Τι πρέπει να γράψω?
Και κάτι άλλο τι πρέπει να εκτυπώσω και να έχω μαζι μου?θα μου στείλουν κατι αφου κανω τσεκ ιν? Η θα πρεπε να ειχα λαβει ηδη κατι?(εχω κλεισει τα εισητηρια αλλα δεν μου εστειλαν κατι στο μειλ μου. απλα εκτυπωσαενα χαρτι με το κωδικο κρατησης κ τις ωρες που πεταω.
Η μετάφραση του google είναι "Ηλεκτρονική διεύθυνση που δίνεται κατά τη στιγμή της κράτησης". Ποιο κομμάτι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?
Θα πρέπει να εκτυπώσεις και να έχεις μαζί σου τις κάρτες επιβίβασης (boarding pass).
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
¨Οταν πάω να κάνω on line check in μου ζηταει Email Address provided at the time of booking τι ακριβώς είναι αυτό?Τι πρέπει να γράψω?
Και κάτι άλλο τι πρέπει να εκτυπώσω και να έχω μαζι μου?θα μου στείλουν κατι αφου κανω τσεκ ιν? Η θα πρεπε να ειχα λαβει ηδη κατι?(εχω κλεισει τα εισητηρια αλλα δεν μου εστειλαν κατι στο μειλ μου. απλα εκτυπωσαενα χαρτι με το κωδικο κρατησης κ τις ωρες που πεταω.
οταν εκλεισες τα εισητηρια, η αυτος που σου τα εκλεισε εδωσε ενα email στο οποιο ηρθε μετα η επιβεβαίωση της κράτησης μαζι με το reservation number.
βαζεις το email , reservation number, για να βρου την κρατηση σου ,βαζεις τα στοιχεια σου πατας check in online , και σου βγαζει την καρτα που εκτυπωνεις.

αμα δεν εβαλες το mail και δεν σου ρθε επιβεβαίωση μαλον μου φαινεται οτι δεν τα χεις κλεισει, η καρτα σου εχει χρεωθει?
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Αφου εκανα ολα τα βηματα της κρατησης και εδωσα τα στειχεια της καρτας μου εβγαλε σε μια σελιδα με τον αριθμο της κρατησης κ της ωρες που πεταω.στο μειλ μου δεν εχει ερθει τιποτα.και οταν βαζω το μειλ μου στο πεδιο αυτο μου λεει οτι δεν ειναι σωστα τα στοιχεια.μηπως Εδωσα λαθος μειλ? τι πρεπει να κανω ωρα ξερει κανεις?
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
παρε τηλεφωνο στη ριαν αιρ να ρωτησεις. μονο αυτοι μπορουν να σου πουν σιγουρα,
αλιως θα κανεις τσεκ ιν στο αεροδρομιο και θα πληρωσεις εκει. Μαλον θα εβαλες λαθος μειλ, για δοκιμασε να βαλεις το μαιλ σου με κανενα γραμα διαφορετικο..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Βασικα ποτε ειναι η πτηση σου? ον λαιν τσεκ ιν γινεται 15 μερες πριν την πτηση, μηπως ειναι αυτο το προβλημα και δε σου βγαζει την πτηση?
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ξέρει κανείς πότε περίπου βγάζουν το πρόγραμμα του Νοεμβρίου?
Έχει τις πτήσεις μέχρι τέλος Οκτωβρίου προς το παρόν...
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
.....

Τον σεπτεμβριο ειναι η πτηση μου.Αλλα θεωρητικα αν ηθελα να κανω καποιες αλλαγες στην πτηση μου ή να προσθεσω βαλιτσες ή οτιδηποτε αλλο ζηταει παλι αυτο το στοιχειο.θα παρω αυριο τηλεφωνο.Λετε να υπαρχει χρεωση και για αυτη την αλλαγη?
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Τον σεπτεμβριο ειναι η πτηση μου.Αλλα θεωρητικα αν ηθελα να κανω καποιες αλλαγες στην πτηση μου ή να προσθεσω βαλιτσες ή οτιδηποτε αλλο ζηταει παλι αυτο το στοιχειο.θα παρω αυριο τηλεφωνο.Λετε να υπαρχει χρεωση και για αυτη την αλλαγη?
δε νομιζω να υπαρχει χρεωση για αλλαγη εμαιλ, παντως ελπιζω να κρατησες τον αριθμο κρατησης τουλαχιστο για να σου κανουν την αλαγη
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Ξέρει κανείς πότε περίπου βγάζουν το πρόγραμμα του Νοεμβρίου?
Έχει τις πτήσεις μέχρι τέλος Οκτωβρίου προς το παρόν...

τι ενοεις, μηπως κοιτας καποιο συγκεκριμενο δρομολογιο που σταματαει μετα, ?? εγω βλεπω πτησεις και για νοεμβριο , δεκεμβριο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.241
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom