Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Η άποψη μου είναι ότι αυτά είναι επιτηδευμένες διαρροές για να ασκήσει πίεση για να πάρει μεγαλύτερη επιχορήγηση από διάφορους φορεις, εκβιάζει όποιον μπορεί κάθε φορα.
Εκβιάζει φορείς για εσωτερικό δρομολόγιο!!!!!
Τι άλλο θα ακούσουμε!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκβιάζει φορείς για εσωτερικό δρομολόγιο!!!!!
Τι άλλο θα ακούσουμε!!!!
Πεφτεις απο τα συννεφα ε? Γιατι, πρωτη φορα ειναι? Ετσι δεν κανει στην Ιταλια? Στο Τραπανι, Κομιζο, Πουλια..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλάμε για τις 2 μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας.Χρειάζεται επιχορήγηση;
Οι πρακτικες της εταιρειας ειναι γνωστες. Δεν κανει κανενα δρομολογιο χωρις κερδος. Ειτε μονο του ειτε σε πακετο. Στο συγκεκριμενο οχι δεν χρειαζεται αλλα δεν ειναι απίθανο να αποτελει μερος γενικοτερου σχεδιασμού. Εφοσον δεν πωλειται σταματησε. Αυριο ειναι αλλη μερα.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εκβιάζει φορείς για εσωτερικό δρομολόγιο!!!!!
Τι άλλο θα ακούσουμε!!!!
Γιατί σου φαίνεται παράξενο, γιατί σε εκπλήσσει; Το ότι είναι εσωτερικό δρομολόγιο τι σχέση έχει; Δεν ξέρεις ότι ζητάει λεφτά για να κάνει δρομολόγια από διάφορους φορείς; Έχει γινει και θεμα σε ευρωπαικες επιτροπες για το συγκεκριμενο θεμα, να ποσταρω ξανά λινκ; Σε ενοχλεί η λέξη "εκβιάζει" και προτιμάς την λέξη "συμφωνούν";

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις κάτι προσωπικό εναντίων μου, γιατί μου φάνηκε κάπως επιθετικό αυτό που εγραψες..
 

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Μια υποσημειωση,γιατι στην κομμουνιστικη Ελλαδα ξεχναμε τα αυτονοητα.Εννοειται οτι θελει και πρεπει να βγαζει κερδος σε καθε πτηση.Μιλαμε για ιδιωτικη εταιρεια...
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σωστή η παρατήρηση, με δελτίο περνουμε τα εισιτήρια από την Ryanair. Περιμένω τον άλλο μήνα το Τραμπαντ μου. Φυσικά κοκκινο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Γιατί σου φαίνεται παράξενο, γιατί σε εκπλήσσει; Το ότι είναι εσωτερικό δρομολόγιο τι σχέση έχει; Δεν ξέρεις ότι ζητάει λεφτά για να κάνει δρομολόγια από διάφορους φορείς;
Μιλούσαμε για το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη -Αθήνα ,Όχι για δρομολόγια εξωτερικού.
Έχεις ακούσει να εκβιάζει η ράυαν την Αθήνα ή την Θεσσαλονίκη για το συγκεκριμένο δρομολόγιο;
Σε ενοχλεί η λέξη "εκβιάζει" και προτιμάς την λέξη "συμφωνούν";
Από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι με ενοχλεί η λέξη εκβιάζει;
Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις κάτι προσωπικό εναντίων μου, γιατί μου φάνηκε κάπως επιθετικό αυτό που εγραψες..
Προσωπικό μαζί σου δεν έχω γιατί δεν σε ξέρω,αλλά ούτε και με ενδιαφέρει να σε γνωρίσω.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
@panpan Δεν χρειαζεται καν να σου απαντησω εγω στα πολυ κρισιμα ερωτηματα που θετεις :)
Ο κοσμος το εχει τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι. Εσυ ξερεις οτι δεν γινεται;
Ξερουμε ολοι τι γινεται πραγματικα αλλα το παιζουμε ανηξεροι οτι η εταιρια ειναι τιμια και δεν κανει ανηθικα πραγματα, και φυσικα δεν βασιζεται στον κρατικισμο (που ειπε και ο αλλος φιλος με την κουμουνιστικη ελλαδα πιο πανω).
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Έχει σχέση το λινκ του 2012 που έβαλες, με το δρομολόγιο Αθήνα-Θεσσαλονίκη που συζητάμε;
Τότε είχαμε συζητήσει το θέμα κατά κόρον.Να το συζητήσουμε πάλι;
Ή θα συνεχίσουμε να είμαστε οφ τόπικ;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Ξερουμε ολοι τι γινεται πραγματικα αλλα το παιζουμε ανηξεροι οτι η εταιρια ειναι τιμια και δεν κανει ανηθικα πραγματα,
Δεν έχω δει κάποιον εδώ να ισχυρίζεται ότι η εταιρία είναι τίμια!!!!Είμαι ρεαλιστής.Θέλουν το κέρδος.
Ειδάλλως φεύγουν.Εσύ το βλέπεις με το δικό σου μάτι.Βάζω τελεία γιατί είμαστε οφ τόπικ.
Υπάρχει άλλο νήμα για κουβέντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom