Ποιά θα ήταν η τελευταία χώρα που θα επιλέγατε να ζήσετε;

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Και σε ποιά-ποιές χώρες θεωρείτε ότι οι κάτοικοι ζουν χειρότερα;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφγανισταν- Σαουδικη Αραβια κλπ για προφανεις λογους.
Και χωρες σε εμπολεμη κατασταση- ειτε σε εμφυλια συρραξη.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω παλι που ειμαι κοντη και χωραω να μπω απο τις πορτες τους, δε βρισκω καμια low cost να πεταει προς εκεινα τα μερη!:haha:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Κι εγώ με τη σειρά μου δεν θα μπορούσα με τίποτα να ζήσω σε μια χώρα που οι γυναίκες είναι κατώτερες και απ τα ζώα.
Όλα τ άλλα τα παλεύω,ακόμα και την ακαπνία:haha:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Επίσης δεν θα ζούσα αυτό τον καιρό στη Γερμανία. Απορώ πως οι Γερμανοί συνεχίζουν και έχουν σεξουαλική επιθυμία βλέποντας κάθε μέρα την Μέρκελ. Η μήπως δεν έχουν?
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Απορώ πως οι Γερμανοί συνεχίζουν και έχουν σεξουαλική επιθυμία βλέποντας κάθε μέρα την Μέρκελ. Η μήπως δεν έχουν?
:clap::clap::clap::clap::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

εγώ πάλι δεν θα επέλεγα ποτέ
μια χώρα της Αφρικής ή της Ασίας....:D
μένουμε Ευρώπη!!!:)(αν μας το επιτρέπουν οι συνθήκες,βέβαια);)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Επίσης δεν θα ζούσα αυτό τον καιρό στη Γερμανία. Απορώ πως οι Γερμανοί συνεχίζουν και έχουν σεξουαλική επιθυμία βλέποντας κάθε μέρα την Μέρκελ. Η μήπως δεν έχουν?
Ακουσα πως οι κινεζοι θα επιβαλλουν στον ανδρικο πληθυσμο να βλεπει καθημερινα δεκαπενταλεπτο βιντεο με την Κα Μερκελ στο πλαισιο του προγραμματος περιορισμου των γεννησεων. Αληθευει?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ασε ομως που αν βλεπει το δεκαπενταλεπτο και η συμβια τους υπαρχει φοβος και τερατογεννησεων! Αυτο που το πας;
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Σας υπενθυμίζω ότι κάπου εδώ βόσκουν και τα μέλη του group "Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας" και ότι ο Αρτέμης έχει φορέσει την κουκούλα του.

Για να γυρίσω στο θέμα μας, και εγώ δεν θα μπορούσα να ζήσω σε μια χώρα που βρίσκεται σε εμπόλεμη κατάσταση και ιδίως σε μια χώρα που δεν θα την αφήσουν ποτέ να σηκώσει κεφάλι, τύπου Siera Leone πχ.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μπορεί να αστειευόμαστε, έστω με σεξιστικά σχόλια, όμως η ιστορία έχει δείξει ότι ο γερμανικός λαός ταυτίζεται εύκολα με την ψυχοπάθεια των ηγετών του. Αν μια μέρα η Μέρκελ αποφασισει να τα βάλει με τους μετανάστες, ούτε φίδι στον κόρφο τους...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Επίσης για τους προφανείς λόγους, συμφωνώ με την Έρση για Σ. Αραβία και Αφγανιστάν.
Οφείλω να ομολογήσω όμως πως ακόμα και οι Σκανδιναβικές χώρες για παράδειγμα θα με δυσκόλευαν στο να ζήσω μόνιμα. Εξαιρετικές υποδομές δεν λέω- απ' ότι έχω διαβάσει πανέμορφες επίσης- αλλά έχω την αίσθηση μια μίνι κατάθλιψη ίσως να με πιανε με το εξάμηνο του ήλιου σκοταδιού κλπ.

Σε ότι αφορά τους κατοίκους που ζουν χειρότερα...ε, δεν θέλει και ερώτημα. Εμπόλεμη κατάσταση, αρρώστεις και φονταμελιστικές κοινωνίες είναι στην κορυφή της λίστας..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.004
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom