Ποιά θα ήταν η τελευταία χώρα που θα επιλέγατε να ζήσετε;

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Αν ήταν στο χέρι μου δεν θα διάλεγα ποτέ να ζήσω μόνιμα σε μια χώρα όπου δουλεύεις και δεν πληρώνεσαι (αν βρεις φυσικά δουλεία), το σύστημα υγείας της είναι απαράδεκτο και διεφθαρμένο, όπου όλοι κοιτούν το συμφέρον τους και κανείς το κοινό, όπου δεν θα πάρω ποτέ σύνταξη, εκεί όπου οι προβλέψεις για το μέλλον μιλούν για πείνα και άλλα πολλά ακόμα. Δυστυχώς δεν ήταν στο χέρι μου….
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.067
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ιαπωνια. Είμαι πολύ έξυπνος για να ζω σε μαντρί :p
Άρτι αφιχθείς από κει, να πω απλά ότι δεν έχεις καθόλου δίκιο. Δουλεύουν πολύ και έντονα, αλλά μήπως στην Αμερική, τη Γερμανία κ.α. δε συμβαίνει ακριβώς το ίδιο?
Στην Ιαπωνία όμως, σε όλους τους άλλους τομείς η ποιότητα ζωής είναι κορυφαία.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Άρτι αφιχθείς από κει, να πω απλά ότι δεν έχεις καθόλου δίκιο. Δουλεύουν πολύ και έντονα, αλλά μήπως στην Αμερική, τη Γερμανία κ.α. δε συμβαίνει ακριβώς το ίδιο?
Στην Ιαπωνία όμως, σε όλους τους άλλους τομείς η ποιότητα ζωής είναι κορυφαία.

Γι' αυτούς και άλλους πολλούς λόγους περιμένουμε εναγωνίως τραβελοιστορία :xmas_cheesygrin:
 

Bekos

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Άρτι αφιχθείς από κει, να πω απλά ότι δεν έχεις καθόλου δίκιο. Δουλεύουν πολύ και έντονα, αλλά μήπως στην Αμερική, τη Γερμανία κ.α. δε συμβαίνει ακριβώς το ίδιο?
Στην Ιαπωνία όμως, σε όλους τους άλλους τομείς η ποιότητα ζωής είναι κορυφαία.
Το ένα δεν αναιρεί το άλλο διοτι αυτο που ειπες δεν εχει καμια σχεση με αυτό που ειπα :p
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Άρα και εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Τι σχέδη δηλαδή μπορεί να έχει το κουτόχορτο με την Ιαπωνία?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.596
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν ήταν στο χέρι μου δεν θα διάλεγα ποτέ να ζήσω μόνιμα σε μια χώρα όπου δουλεύεις και δεν πληρώνεσαι (αν βρεις φυσικά δουλεία), το σύστημα υγείας της είναι απαράδεκτο και διεφθαρμένο, όπου όλοι κοιτούν το συμφέρον τους και κανείς το κοινό, όπου δεν θα πάρω ποτέ σύνταξη, εκεί όπου οι προβλέψεις για το μέλλον μιλούν για πείνα και άλλα πολλά ακόμα. Δυστυχώς δεν ήταν στο χέρι μου….
Στη Γουατεμάλα γεννήθηκες;
 
Last edited by a moderator:

vassiasar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Β & Ν Αμερική
Επίσης δεν θα ζούσα αυτό τον καιρό στη Γερμανία. Απορώ πως οι Γερμανοί συνεχίζουν και έχουν σεξουαλική επιθυμία βλέποντας κάθε μέρα την Μέρκελ. Η μήπως δεν έχουν?
Δηλαδή εσύ έχεις σεξουαλική επιθυμία βλέποντας τον Γιωργάκη, ή παλιότερα τον Κωστάκη;.... Κοίταξέ το αυτό, μην τα αφήσεις έτσι...
 

vassiasar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Β & Ν Αμερική
Σίγουρα όχι σε μία χώρα όπου καταπατώνται τα ανθρώπινα δικαιώματα, όπου δεν υπάρχει ελευθερία έκφρασης, όπου το πολιτιστικό επίπεδο είναι χαμηλό έως ανύπαρκτο, όπου δεν υπάρχει κοινωνική πρόνοια, όπου ο σεβασμός στον συνάνθρωπο πρέπει να επιβάλλεται και όχι να εννοείται, όπου το περιβάλλον και η φύση θεωρούνται πεδίο προς ανοικοδόμηση και εκμετάλλευση....
Τέτοιες χώρες έχουν πολλά ονόματα, αλλά δεν έχουν σημασία τα ονόματα αλλά η ουσία!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δηλαδή εσύ έχεις σεξουαλική επιθυμία βλέποντας τον Γιωργάκη, ή παλιότερα τον Κωστάκη;.... Κοίταξέ το αυτό, μην τα αφήσεις έτσι...
Βάσια μη ξεχνάς ότι αυτοί τουλάχιστον μας προκαλούν απίστευτο γέλιο, η Άγκελα ούτε αυτό...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ασε που οσο ειχαμε υφυπουργο τουρισμου την Γκερεκου κατι γινοταν...:xmas_mrgreen:
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Ασε που οσο ειχαμε υφυπουργο τουρισμου την Γκερεκου κατι γινοταν...:xmas_mrgreen:
Περί ορέξεως .. Εδώ γνωστή αρθρογράφος, του γνωστού συγκροτήματος θεωρεί γοητευτικό τον Πάγκαλο.:xmas_twisted:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.386
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom