Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Πιστεύω οτι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να χαρακτηρίσει μια πόλη ή μια χώρα "ασχημη".. Οι απόψεις ποτέ δεν θα συμπίπτουν!
Μπορούμε να πούμε οτι μια χώρα δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μας με τον τρόπο σκέψη μας και με τις "εικόνες" που περιμένουμε να αντικρίσουμε...
Άλλωστε διακοπές πάμε για να γνωρίσουμε όλες αυτές τις διαφορετικές χώρες και τον διαφορετικό τρόπο ζωης... Διαφορετικά τα ταξίδια δεν θα είχαν νόημα...
Να σημειωθεί οτι πάντα η παρέα και η ψυχολογία του καθενός παίζουν σημαντικό ρόλο στις διακοπές (αν οχι τον σημαντικότερο)....
Ετσι λοιπόν εγώ δεν έχω επισκεφτεί κάποιο άσχημο μέρος. Είμαι έτοιμη για όλα!!! :)))
και με τις μαλδιβες που προκειται να πας ουτε και σκοπευεις να δεις συντομα ασχημο μερος!!!:haha::haha:περιμενουμε οπωσδηποτε εντυπωσεις!!!:clap:
παντως πιστευω οτι οπως οπως υπαρχουν ομορφα μερη υπαρχουν και τα ασχημα.μερη που δε μας κερδισαν,που μας εκαναν ασχημη εντυπωση..μερη που οπως και να το κανουμε θα υστερουν σε πολλα ..ολα αυτα βεβαιως ειναι παντα υποκειμενικα!!τα αντικειμενικα αλλωστε τα βγαζουν οι στατιστικες;)
απο καθε ταξιδι βεβαια παντα εχεις κατι να κερδισεις!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
δεν είπα αν έχει ή δεν έχει πάει σ'αυτά.είπα πως ούτε καν αυτός δεν έχει πάει σ' όλα τα μέρη του κόσμου και άρα μπορεί να υπάρχουν και χειρότερα απο αυτά που αναφέρει.αλλά και αυτός αναφέρει αυτά που θεωρεί χειρότερα με βάση όμως αυτά που γνωρίζει.ε,το ίδιο κάνουν και οι άλλοι.;);)
Τι θέλει να πει ο ποιητής? ξαναγράψτα με καλύτερη σύνταξη... δεν καταλαβαίνω πράμα...

Επί της ουσίας...Βαριέμαι να γράφω ξανά τα ίδια... απλά η παρέμβαση μου ήταν στο ότι η Αθήνα δεν είναι η χειρότερη πρωτεύουσα της Ευρώπης... μαθήματα αισθητικής και ελληνικών δεν μπορώ να κάνω... τέλος θέματος για μένα... όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

πως τολμάς????????αυτό αγγίζει τα όρια της βλασφημίας.να πας ν' αυτομαστιγωθείς αμέσως,αλλιώς μπορεί και να αποκεφαλιστείς εν μέσω πλατείας προς γνώση και συμμόρφωση και άλλων αντεπαναστατικών δυνάμεων!!!!!!!:roll:
Επιμένω στο ντουζ... όποιος λέει το Παρίσι την ασχημότερη πόλη του κόσμου έχει ανάγκη ένος κρύου ντουζ... είπαμε μαθήματα αισθητικής τέρμα οπότε κρύο ντουζ... τα περί αποκεφαλισμών δεν μπορώ να τα σχολιάσω... υπάρχει διαφορά αισθητικής... δεν είμαστε όλοι ίδιοι... εγώ ακράδαντα πιστεύω στην αντικειμενικότητα της ομορφιάς εσείς στην υποκειμενικότητα... το θέμα έχει συζητηθεί και έχει εξαντληθεί στο παρελθόν... ο καθένας με τα βιώματα του...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παρντόν μπορώ να παρέμβω σας παρακαλώ;

στο φόρουμ δεν επιτρέπονται οι αποκεφαλισμοί. Μόνον οι δημόσιοι ανασκολοπισμοί.

Ευχαριστώ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ντάξει. Επειδή ούτε πλάκα βλέπω να μπορείτε να κάνετε τελικά χωρίς να συγχίζεστε, το θέμα κλειδώνει - προσωρινά τουλάχιστον.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom