Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
με τι σκεπτικό δηλαδή εσυ πήγες στην Πάτμο και δεν σου άρεσε γιατι έιχε ένα μόνο μοναστήρι ....μήπως ξεκίνησες για καμιά Μύκονο και βρέθηκες Πάτμο καταλάθος
με το συμπάθειο δηλαδή

Φίλε Χρήστο, εγώ κρατήθηκα και είπα να μη το σχολιάσω, γιατί πάλι κακιά θα βγω.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
εγώ αν και ξέρω πως θα ξεσηκώσω πολλούς θεωρώ την Αθήνα πολύ άσχημη πόλη.έχει τρομερό θόρυβο,απίστευτο κυκλοφοριακό,ανθρώπους που τρέχουν σαν τρελοί και μια διάχυτη βρώμα στην ατμόσφαιρα,στα κτίρια,παντου.sorry .............
Συμφωνώ απόλυτα.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
το χειρετορο μερος για μενα η αμφισσα...δεν ξερω αλλα για εναν περιεργο λογο μου θυμισε σκηνικο ταινιας θριλερ...ασχετο αλλα αυτη τ ην αισθηση ειχα,
επισης εχω να πω οτι παρ οτι ειμαι απο μακεδονια και εχω συναισθηματικο "δεσμο" με τη θεσσαλονικη... νομιζω οτι η αθηνα ειναι παρα πολυ ομορφη!!χααχ!!ημουν πρωτομαγια εκει και ξετρελαθηκα!!!σιγουρα εχει κακοφημες περιοχες κτλ αλλα εγω ειδα μονο τα ωραια της!
 

kostas4

Member
Μηνύματα
39
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
το ψαχνω...
η Αμφισσα ειναι η απολυτη gothic πολη !! χτισμενη στις πλαγιες του Μπραλου με σπιτια τα οποια σου δινουν την εντυπωση οτι ο δολοφονος με το τσεκουρι δεν θα αργησει να ξεπροβαλλει !!!

Ακομα πιο εντυπωσιακο το γεγονος οτι καθε βραδυ οι κατοικοι στα βορεια συνορα της πολης φωτιζουν κατι μεγαλους σταυρους για να αποτρεψουν την επισκεψη του στοιχειού που οπως φημολογειται περιπλανιεται πανω απο την πολη...

σχετικα με το χειροτερο μερος που εχω επισκεφτει πιστευω οτι ειναι η Αθηνα

η Αθηνα με εχει κουρασει και με εχει απογοητευσει.... εμεις οι Ελληνες πρεπει να ξεκολλησουμε απο τη νοοτροπια της Αθηνας οπου παμε για μια καλυτερη τυχη και επαγγελματικη αποκατασταση....

στις ανεπτυγμενες χωρες της Ευρωπης οι μεγαλες εταιρειες φτιαχνουν τα παραρτηματα τους κυριολεκτικα στα χωρια της επαρχιας αποφευγοντας τα μεγαλα αστικα κεντρα...
εμεις ομως κανουμε το αντιθετο... κουτσοι στραβοι μουγκοι ολοι στην Αθηνα!!!

η Αθηνα δεν μας χωραει αλλο και μας κανει απανθρωπους, νευρικους, εχθρικους και παρτακηδες..
η Αθηνα ειναι τελειος προορισμος για να ερχεσαι τα σ/κ και να γυρνας στα ατελειωτα μπαρακια και δρομακια της ακριβως οπως και οι τουριστες :)
τελος η Αθηνα ειναι η πιο ασχημη πρωτευσα της Ευρωπης! απλα κοιταξτε την απο το Google Earth και συγκρινετε με τις αλλες πρωτευουσες... μια ατελειωτη τσιμεντουπολη με "ιχνη" πρασινου...

εκφραζω καθαρα προσωπικες αποψεις :)
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Συμφωνώ απόλυτα.
και εγω συμφωνω!δεν τολμαω να βγω ειδικα καλοκαιρι απο το σπιτι για να παω κεντρο γιατι ξερω θα με πιασει πονοκεφαλος...δραμα η κατασταση...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να υποθέσω ότι όλοι έχετε πάει στα τροπικά Τίρανα, την κοσμοπολίτικη Σόφια, το απαράμιλο Κισινάου, τα αξεπέραστα Σκόπια, το εκθαμβωτικό Βελιγράδι και το ονειρικό Σεράγιεβο και καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι η Αθήνα είναι χειρότερη...
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Να υποθέσω ότι όλοι έχετε πάει στα τροπικά Τίρανα, την κοσμοπολίτικη Σόφια, το απαράμιλο Κισινάου, τα αξεπέραστα Σκόπια, το εκθαμβωτικό Βελιγράδι και το ονειρικό Σεράγιεβο και καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι η Αθήνα είναι χειρότερη...
ακριβως ετσι!εχουμε παει σε ολα αυτα και καταληξαμε εκει.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
το χειρετορο μερος για μενα η αμφισσα...δεν ξερω αλλα για εναν περιεργο λογο μου θυμισε σκηνικο ταινιας θριλερ...ασχετο αλλα αυτη τ ην αισθηση ειχα,
επισης εχω να πω οτι παρ οτι ειμαι απο μακεδονια και εχω συναισθηματικο "δεσμο" με τη θεσσαλονικη... νομιζω οτι η αθηνα ειναι παρα πολυ ομορφη!!χααχ!!ημουν πρωτομαγια εκει και ξετρελαθηκα!!!σιγουρα εχει κακοφημες περιοχες κτλ αλλα εγω ειδα μονο τα ωραια της!
πες τα βρε Κίκα όσον αφορά την Αθήνα εννοώ.....:)διαβάζω σχόλια ότι είναι η χειρότερη και οκ ως ένα σημείο τα γούστα μας είναι υποκειμενικά :roll:αλλά εκπλήσσομαι σε σχόλιο που διάβασα....ότι δε βρίσκουμε λόγους για τους οποίους κάποιος τουρίστας θα άξιζε να έρθει στην αθήνα........:roll:
Κι εγώ αν και θεσσαλονικιά και χωρίς κανένα προηγούμενο...δέσιμο με την Αθήνα ε θα την υποστηρίξω σαν τουρίστρια!!ναι το βλέπω ότι έχει βρωμιά,ναι έχει ρύπανση,ναι απίστευτο κυκλοφοριακό αλλά είναι δυνατόν να αμφισβητήσω το ιστορικό της κέντρο;είναι δυνατόν να αμφισβητήσει κανείς όχι μόνο την Ακρόπολη αλλά όοοολη την ευρύτερη περιοχή;Την Πλάκα;τα Αναφιώτικα;τις βυζαντινές εκκλησίες σκαρφαλωμένες στην Πλάκα;την Πνύκα;τους Αέρηδες;το Θέατρο Ηρ.Αττικού;την αρχαία αγορά; απ την άλλη μεριά Το Θησείο ,το μουσείο Κεραμεικού ,Μοναστηράκι και πόσα πόσα ακόμα εκει πέρα,να πιάσουμε μετά Λυκαβητό,να πάμε βόλτα Πανεπιστημίου να παρατηρήσουμε τα
κτίρια Ακαδημίας,Βιβλιοθήκη και πόσα πόσα ακόμα.......
Νομίζω ότι παρά τα τρωτά της σημεία που ναι,στραβοί δεν είμαστε τα ξέρουμε όλοι,μετά τά έργα με τους Ολυμπιακούς επάξια μπορεί πλέον να συγκριθεί και νάχει την θέση της μεταξύ πολλών ευρωπαικών και όχι μόνο! πρωτευουσών.....
Ξέρετε τι λέω όταν πολλοί φίλοι μου θεσσαλονικείς ενώ δεν έχουν πατήσει Αθήνα εκφράζουν επιθυμία να πάνε Λονδίνο,Παρίσι ;καλά βρε παιδιά πάτε πρώτα να δείτε τη δική μας πρωτεύουσα που έχει τόσες ομορφιές και μετά πάτε κι έξω να συγκρίνετε:roll:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Να υποθέσω ότι όλοι έχετε πάει στα τροπικά Τίρανα, την κοσμοπολίτικη Σόφια, το απαράμιλο Κισινάου, τα αξεπέραστα Σκόπια, το εκθαμβωτικό Βελιγράδι και το ονειρικό Σεράγιεβο και καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι η Αθήνα είναι χειρότερη...

έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των θεμάτων?η ερώτηση ήταν σαφής:ποιό είναι το χειρότερο μέρος που έχεις επισκεφτεί!κανείς δεν τα έχει επισκεφτεί όλα,ούτε καν εσύ!:shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να υποθέσω ότι όλοι έχετε πάει στα τροπικά Τίρανα, την κοσμοπολίτικη Σόφια, το απαράμιλο Κισινάου, τα αξεπέραστα Σκόπια, το εκθαμβωτικό Βελιγράδι και το ονειρικό Σεράγιεβο και καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι η Αθήνα είναι χειρότερη...
Το Σαράγιεβο πάντως εμένα μου άρεσε (οκ, δεν είναι ο super top προορισμός, αλλά ....)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των θεμάτων?η ερώτηση ήταν σαφής:ποιό είναι το χειρότερο μέρος που έχεις επισκεφτεί!κανείς δεν τα έχει επισκεφτεί όλα,ούτε καν εσύ!:shock:
καλά εσύ μη βάλεις και στοίχημα ότι δεν έχει πάει σε όλα αυτά γιατί μπορει και να το χάσεις ο άνθρωπός είναι........ σήμερα είναι εδώ αύριο αλλού;)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των θεμάτων?
Σίγουρα δεν φημίζομαι για την εξυπνάδα μου αλλά το παλεύω... εσύ όμως μήπως έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των Ελληνικών?

Συμφορμίτες έγραψαν πιο πάνω ότι θεωρούν την Αθήνα την πιο άσχημη πρωτεύουσα της Ευρώπης... όταν λοιπόν διαβάζω δηλώσεις του στυλ η Αθήνα είναι η πιο άσχημη πρωτεύουσα της Ευρώπης, τα ψήγματα εξυπνάδας που έχω επαναστατούν και αυθόρμητα ρωτούν... έχετε πάει σε όλες τις Ευρωπαικές πρωτεύουσες και κάνετε συγκρίσεις?

Υ.Γ. το θέμα taver είναι αν το Σεράγιεβο είναι ωραιότερο από την Αθήνα... αν δεν είναι λυπάμαι αλλά είσαι εκτός θέματος...

Υ.Γ. Ναι έχω πάει σε όλες εκτός από το Σεράγιεβο... και όλες είχαν τα χάλια τους τα μαύρα... πάρα πολύ πιο άσχημες από την Αθήνα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom