Γενικά Ποιο προορισμο προτεινετε στην Ασια για πρωτη φορα?

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δηλαδή εσύ προτείνεις στη φίλη να πάει κάπου όπου εσύ δεν έχεις πάει καν ακόμα,δεν ξέρεις αν θα σ'αρέσει και της λες να αποφύγει και το πρακτορείο.
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
Χμμμμμ ετσι οπως το λες σαν να εχεις ενα δικιο :rolleyes-80:,αλλα τι να σου πω μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα προσωπικα οτι ειναι απο τις πιο πεπατιμενες χωρες για πρωτη φορα ασια,εχεις να δεις και να κανεις παρα πολλα πραγματα και εχει γουστα για ολους,απο παραλιες μεχρι βουνα και παει λεγοντας...ασε που μπορει οντος να κανονισει μονη της το προγραμμα με τοσες πληροφοριες που θα βρει απο εδω και απο αλλα site.Γνωμη μου παντα...:rolleyes:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αλο! μετα απο δυο χρονιες με λατ. αμερικη σκεφτομαστε να κανουμε το μαρτιο ενα ταξιδι ασια. πρωτη μας σκεψη ιαπωνια γιατι ο φιλος μου παιζει να εχει καταναλωσει γυρω στα 5 χρονια πραγματικου χρονου βλεποντας anime. ψαχνοντας για καταλυματα βλεπω οτι ξεφευγουν αρκετα οι τιμες, βεβαια κατα τον σεπτεμβρη θα κανω παλι μια ερευνα αγορας, οποτε δεν το αποκλειω και τελειως.
εχετε να προτεινετε κατι για πρωτο ταξιδι ασια; (προφανως σκοπος θα ειναι να ειναι πιο οικονομικος απο ιαπωνια), ξερω οτι ειναι γενικο το ερωτημα και εχω σκοπο να κανω ερευνα αγορας (εντατικο διαβασμα τραβελστοριες :haha:) , οι προτασεις σας ομως ειναι καλοδεχουμενες!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αλο! μετα απο δυο χρονιες με λατ. αμερικη σκεφτομαστε να κανουμε το μαρτιο ενα ταξιδι ασια. πρωτη μας σκεψη ιαπωνια γιατι ο φιλος μου παιζει να εχει καταναλωσει γυρω στα 5 χρονια πραγματικου χρονου βλεποντας anime. ψαχνοντας για καταλυματα βλεπω οτι ξεφευγουν αρκετα οι τιμες, βεβαια κατα τον σεπτεμβρη θα κανω παλι μια ερευνα αγορας, οποτε δεν το αποκλειω και τελειως.
εχετε να προτεινετε κατι για πρωτο ταξιδι ασια; (προφανως σκοπος θα ειναι να ειναι πιο οικονομικος απο ιαπωνια), ξερω οτι ειναι γενικο το ερωτημα και εχω σκοπο να κανω ερευνα αγορας (εντατικο διαβασμα τραβελστοριες :haha:) , οι προτασεις σας ομως ειναι καλοδεχουμενες!
Ετσι όπως ρωτάς δύσκολα θα μπορέσουμε να σου δώσουμε απάντηση. Πες 2-3 ενδιαφέροντα που έχεις ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα για να πούμε την γνώμη μας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
αλο! μετα απο δυο χρονιες με λατ. αμερικη σκεφτομαστε να κανουμε το μαρτιο ενα ταξιδι ασια. πρωτη μας σκεψη ιαπωνια γιατι ο φιλος μου παιζει να εχει καταναλωσει γυρω στα 5 χρονια πραγματικου χρονου βλεποντας anime. ψαχνοντας για καταλυματα βλεπω οτι ξεφευγουν αρκετα οι τιμες, βεβαια κατα τον σεπτεμβρη θα κανω παλι μια ερευνα αγορας, οποτε δεν το αποκλειω και τελειως.
εχετε να προτεινετε κατι για πρωτο ταξιδι ασια; (προφανως σκοπος θα ειναι να ειναι πιο οικονομικος απο ιαπωνια), ξερω οτι ειναι γενικο το ερωτημα και εχω σκοπο να κανω ερευνα αγορας (εντατικο διαβασμα τραβελστοριες :haha:) , οι προτασεις σας ομως ειναι καλοδεχουμενες!
Η Ιαπωνία των φτωχών είναι η Νότιος Κορέα. Αλλά το original είναι κλάσεις ανώτερο.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Η Ιαπωνία των φτωχών είναι η Νότιος Κορέα. Αλλά το original είναι κλάσεις ανώτερο.
θα παμε και ιαπωνια σιγουρα, το εχω υποσχεθει αλλα σκεφτομαι και για περου τον ιδιο χρονο και δεν βγαινω με τιποταα... τελικα χαζευοντας το φορουμ ψαχνομαι για βιετναμ.
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα σας! Για πρώτη φορά Ασία με 1000€ όλα μέσα ( αεροπορικά,ξενοδοχεία κλπ ) το άτομο υπάρχει κάποιος προορισμός στην Ασία για το επόμενο καλοκαίρι? Ευχαριστώ!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Είναι οριακό το ποσό, τα 1.500 είναι πιο εφικτό νομίζω (φαντάζομαι εννοείς και το τί θα ξοδέψεις εκεί, φαγητό κλπ.).
Το σημαντικό είναι να βρεις οικονομικά αεροπορικά, τα υπόλοιπα μπορείς να τα βολέψεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Φεύγω τη Κυριακή για Κουάλα Λουμπούρ 2 μέρες,Πουκετ 4 μέρες και Σιγκαπούρη 2 μέρες με scoot και air asia 6 πτήσεις συνολικά 520€,ξενοδοχείο στη Κουάλα Λουμπούρ , Πουκετ και hostel στη Σιγκαπούρη 110€ συνολικά και 2 εκδρομές στο πουκετ 70€ ,σύνολο 700€ το budget είναι στα 1000€ και πιστεύω εκεί θα μου βγει.Οπότε πας με scoot Σιγκαπούρη και διαλέγεις προορισμό με τις loco από εκεί.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλημέρα σας ,

Έχοντας γυρίσει μεγάλος μέρος της Ευρώπης και έχοντας πάει Τουρκία , Ιορδανία Αίγυποτ σκεφτομαι το επόμενο ταξίδι μου να είναι προς Ασία . Θα ήθελα προτάσεις για το που είναι πιο ιδανικά να παω , ως ενδιαφέροντα θα ήθελα λίγο από ολα δηλ

- ναούς
- ωραία τόπια φύση
- κανένα πάρκο ισως για σαφάρι
- περιέργα μουσεία
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Καλημέρα σας ,

Έχοντας γυρίσει μεγάλος μέρος της Ευρώπης και έχοντας πάει Τουρκία , Ιορδανία Αίγυποτ σκεφτομαι το επόμενο ταξίδι μου να είναι προς Ασία . Θα ήθελα προτάσεις για το που είναι πιο ιδανικά να παω , ως ενδιαφέροντα θα ήθελα λίγο από ολα δηλ

- ναούς
- ωραία τόπια φύση
- κανένα πάρκο ισως για σαφάρι
- περιέργα μουσεία
Σου έχω γράψει πρόταση κ κόστος στο άλλο θέμα..στο σιγκαπουρη- Κουάλα Λουμπούρ
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καμποτζη
Ινδονησια
Δεν σε καλυπτουν μονο στο σαφαρι (νομιζω)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom