Πολιτισμικό Σοκ!

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τοτε να σαι δικαιος και να σβηνεις ολα τα ασχετα ευχαριστω..
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
012_15A.JPG
Από όαση στη Τυνησία.

Τώρα το σοκ που ένιωσα ήταν για τον απαιτητό Ελληνα τουρίστα (τουρίστα είπαμε και όχι ταξιδευτή).
Οι Τυνήσιοι βεβαίως βεβαίως, τη δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι για να αυξήσουν το εισόδημά τους............
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
View attachment 5066
Από όαση στη Τυνησία.

Τώρα το σοκ που ένιωσα ήταν για τον απαιτητό Ελληνα τουρίστα (και όχι ταξιδευτή) και όχι για τους Τυνησίους που προσπαθούν να αυξήσουν το εισόδημά τους............
:shock::shock::shock:
σε λιγο θα ανοιξει κ κανενα σκυλαδικο εκει διπλα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:shock::shock::shock:
σε λιγο θα ανοιξει κ κανενα σκυλαδικο εκει διπλα!
Ούτε το μυαλό μου να διάβασες. Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω για το δικό μου πρόσφατο πολιτισμικό σοκ, περνώντας πίσω από τη γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα και μέσα σε χιονοθύελλα, που ακούω στη διαπασών σκυλάδικα από ένα μαγαζί με σουβενίρ.

Είπαμε να προσπαθούν να τραβήξουν πελάτες αλλά όχι κι'έτσι.... :shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ούτε το μυαλό μου να διάβασες. Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω για το δικό μου πρόσφατο πολιτισμικό σοκ, περνώντας πίσω από τη γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα και μέσα σε χιονοθύελλα, που ακούω στη διαπασών σκυλάδικα από ένα μαγαζί με σουβενίρ.

Είπαμε να προσπαθούν να τραβήξουν πελάτες αλλά όχι κι'έτσι.... :shock:
Με κίνδυνο να παρεκτραπούμε πάλι: Μην πεις όμως ότι δε σε είχαμε προειδοποιήσει ....
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Tωρα που ειπες σκυλαδικο, αξεχαστο θα μου μεινει ενα βραδυ που προτειναν καπιοι φιλοι να παμε στα μπουζουκια. Ειλικρινως και χωρις ντροπη ομολογω πως εγω πιστευα πως μπουζουκια ειναι ο Σαββοπουλος. Και δεν εφτανε μονο αυτο, οταν μπηκαμε στο μαγαζι καταλαβαμε πως εκει δεν πηγαινε ο κοσμος για να ακουσει κανενα τραγουδακι και να πιει το ποτο του. Για να καταλαβαιτε, ο σερβιτορος δεν μας ρωτησε τι θα πιουμε αλλα αν θελουμε κανενα "κοριτσακι", κανενα "τσιγαρακι" ή κανενα κλεμμενο ρολογακι. Το σοκ βεβαια ηρθε μετα, οταν πηγαμε να πληρωσουμε, μας ρωτησε ο ιδιοκτητης του καταστηματος αν θα μας ενδιεφερε να εργαστουμε εκει.
Νομιζω ολοι φανταζεστε τι ειδους καριερα θα καναμε στο μαγαζι του
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Άντε κορίτσι μου, μετά από αυτό σου ανοίγεται μπροστά σου λαμπρη καριερα στα μπαλέτα στη Βυρητο!:haha::D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ούτε το μυαλό μου να διάβασες. Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω για το δικό μου πρόσφατο πολιτισμικό σοκ, περνώντας πίσω από τη γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα και μέσα σε χιονοθύελλα, που ακούω στη διαπασών σκυλάδικα από ένα μαγαζί με σουβενίρ.

Είπαμε να προσπαθούν να τραβήξουν πελάτες αλλά όχι κι'έτσι.... :shock:
ααχχχαχααχχααα το ιδιο επαθα και γω στο Καρλοβι Βαρι !!!!!!!! Περπατουσαμε και χαζευαμε τις βιτρινες , περναμε απο ενα μαγαζι με σουβενιρ μπαινουμε μεσα (2 ατομα) και κατι λεγαμε μεταξυ μας στα ελληνικα!
Ξαφνικα ενας εκ των πωλητων σκοτωνεται να περασει απο διπλα μας ,παει στο ταμειο οπου διπλα ειχε ενα στερεοφωνικο και βαζει Βισση ΤΕΡΜΑ!!!!
Περιττο να σας πω οτι και μεις σκοτωθηκαμε να βρουμε την εξοδο χωρις να αγορασουμε ΤΙΠΟΤΑ βεβαιως βεβαιως!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:shock::shock::shock:
σε λιγο θα ανοιξει κ κανενα σκυλαδικο εκει διπλα!
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

περνώντας πίσω από τη γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα και μέσα σε χιονοθύελλα, που ακούω στη διαπασών σκυλάδικα από ένα μαγαζί με σουβενίρ.
Είπαμε να προσπαθούν να τραβήξουν πελάτες αλλά όχι κι'έτσι.... :shock:
Ωχ, το ζήσα και γω αυτό στη Πράγα ...... μάλλον για το ίδιο μαγαζί μιλάμε (με κατεύθυνση προς το ρολόι στα αριστερά σου) :(:(

Φταίνε όμως αυτοί βρε παιδιά ή εμείς σαν τουρίστες ???
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ξαφνικα ενας εκ των πωλητων σκοτωνεται να περασει απο διπλα μας ,παει στο ταμειο οπου διπλα ειχε ενα στερεοφωνικο και βαζει Βισση ΤΕΡΜΑ!!!!
Περιττο να σας πω οτι και μεις σκοτωθηκαμε να βρουμε την εξοδο χωρις να αγορασουμε ΤΙΠΟΤΑ βεβαιως βεβαιως!
το ίδιο έκανα και εγώ ευαγγελία, αλλά μάλλον κάποιοι άλλοι Ελληνες θα αγόρασαν από κει τα σουβενίρς τους ......
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
Ούτε το μυαλό μου να διάβασες. Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω για το δικό μου πρόσφατο πολιτισμικό σοκ, περνώντας πίσω από τη γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα και μέσα σε χιονοθύελλα, που ακούω στη διαπασών σκυλάδικα από ένα μαγαζί με σουβενίρ.

Είπαμε να προσπαθούν να τραβήξουν πελάτες αλλά όχι κι'έτσι.... :shock:
στη συνοικια Τζεμαγιε, στη Βηρυτο, περνωντας εξω απο μαγαζι με χοτ ντογκ, αναγνωριζω τη φωνη του δημοφιλους Νοτη Σφακιανακη... να εκανε και αυτος δαφημιση με τις μουσικες επιλογες, εδω το καλο χοτ ντογκ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom