Πολυταξιδεμένοι άνθρωποι

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Λοιπόν, traveladdict
΄Ακου τι προτείνω.
Να λες εσύ, κι εγώ να γράφω, καθ΄ ότι τώρα έχω μπόλικο χρόνο.
Τι λες?
Δηλαδή, όπως κατάλαβες, πάω να μπω σφήνα ανάμεσα σε σένα και την go2dbeach
Σε περίπτωση άρνησης της πρώτης διεκδικήσασας, θα λες σε αυτήν και εγώ θα γράφω
Μια πρόταση έκανα... σκεφτείτε την
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.386
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ξέρεις πόσο βαριέμαι να γράφω κατεβατά ολόκληρα? Άσε που τώρα είμαι στη δουλειά και λουφάρω...
Βαριεσαι να γραφειs? Εισαι το αντιθετο μου traveladdict:lol:. Παραχωρω τη θεση μου στη Στελλα αρκει να ακουσουμε τιs ιστοριεs του traveladdict!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Toν κύριο Μπίζα τον έχω δει 2 φορές στη ζωή μου, δεν έχω καμμιά προσωπική σχέση μαζί του και είμαι σίγουρος ότι ούτε καν θα με θυμάται. Την πρώτη αρκετά χρόνια πριν όταν δούλευε στο ΜΑΝΟS (αιωνία του η μνήμη) και μια όταν κάναμε μαζί αίτηση για visa στο προξενείο του Uzbekistan.

Μου είχε κάνει εντύπωση, όταν τον είδα στο MANOS, ότι το γραφείο του ήταν γεμάτο βιβλία, διάβαζε και συγχρόνως έκανε ταξιδιωτικά μαθήματα σε μια υφισταμένη του. Τον είχα ρωτήσει κάτι εντελώς κουφό, πως μπορεί να πάει κάποιος από το Ερεβάν στην Τιφλίδα όλα αυτά αρχές δεκαετίας 90, και αβίαστα μου έδωσε την απάντηση. Τρένο δεν υπάρχει πλέον μόνο με λεωφορείο. Σε άλλη μου ερώτηση για την Β.Σιβηρία μου είπε ότι πήγε μια φορά πέταξε με ελικόπτερο και με διαβεβαίωσε ότι δεν άξιζε τον κόπο... Πας για να λες πως πήγες μου είπε χαρακτηριστικά...

Την δεύτερη φορά στο προξενείο του Ουζμεκιστάν μίλησε και ευχαρίστησε τον πρόξενο σε άπταιστα Ρωσικά...

Θέλω να πω με αυτά, ότι σίγουρα έχει γνώσεις και μάλιστα εξιδικευμένες, μιλάει πολλές ξένες γλώσσες και έχει επίγνωση του τι είναι σημαντικό και τι όχι. Άλλωστε πιστεύω ότι ήδη έχει πάει σε όλες τις χώρες του κόσμου και έτσι δεν κυνηγάει κάποιο ρεκόρ. Αν είναι σνομπ, αν έχει φανατικό κοινό που τον ακολουθεί και γενικά τι άνθρωπος είναι δεν το γνωρίζω. Απλά θα συμπλήρωνα ότι τα ταξίδια-αποστολές που διοργανώνει, χωρίς να είναι πάντα του γούστου μου , πιστεύω ότι έχουν κάποιο ενδιαφέρον και σίγουρα είναι ταξίδια που σου αφήνουν κάτι...
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
go2dbeach>>> οπως πάντα κυρία, αλλά εγώ θα επιμείνω για το μισό μισό.
traveladdict >>> τώρα που διευθετήθηκε το μοίρασμά σου, δεν έχεις λόγο να πεις όχι.
΄Ορισε χρόνο και τόπο.:D
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
jefe βρες ενα απο κεινα τα smilies με το ανθρωπάκι που βγάζει το καπέλο και υποκλινεται.
θελω να καλωσορισω τον traveladdict.:clap:
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Τι χάρτης είναι αυτός?????!!!!!!!!!!!:shock:

traveladdict είσαι όνομα και πράγμα. Πράγματι πιστεύω πως πρέπει να έχεις πάρα, παρα πολλές ιστορίες να μας πεις. Περιμένω ανυπόμονα!!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
τι εγινε τελικα με τις συνεντευξεις?εγιναν?υπαρχουν καπου να τις διαβασουμε?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ όμως έχω ακούσει και άλλα πράγματα. Και επειδή έχω ταξιδέψει μαζί του, μπορώ να έχω γνώμη. Έχει ένα τσούρμο ηλικιωμένες κυρίες μαζί του, που πίνουν νερό στο όνομα του και πάνε όπου πάει. Έτσι οργανώνει ταξίδια στα πιο απίθανα μέρη που δεν παρουσιάζουν πάντα ενδιαφέρον, μόνο και μόνο για να μαζεύει σφραγίδες στο διαβατήριο του. Και το fun club ακολουθεί. Και δεν ταξιδεύει για την τρέλα του, παρά μόνο για να σπάσει κάποιο ρεκόρ, όπως άκουσα. Δηλαδή τι σόι ταξιδευτής είσαι όταν πας σε οχτώ πρωτεύουσες για να γεμίσεις το διαβατήριο σου σφραγίδες, χωρίς να πας στην ενδοχώρα και χωρίς να γνωρίσεις τη χώρα καλά ? Αυτό μπορούν να το κάνουν όσοι έχουν χρήματα, για να μη πω και για τις κυρίες που ακολουθούν τον κύριο Μπίζα. Υπάρχουν πολλοί σεμνότεροι ταξιδευτές, που δεν είναι φίρμες του οργανωμένου ταξιδιού. Συνέντευξη από αυτούς λοιπόν!!
εισαι μεγάλος!!!!!!!!!!!!!
μπράβο !!!έτσι !!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.210
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom