Πολωνία Πολωνία πρόγραμμα

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ βάζω την ιδέα, όποιος θέλει την υλοποιεί και μετά μας λέει πώς να το κάνουμε κι εμείς. :p
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν εχω αφησει πτηση της Aegean μετα τις 12 το βραδυ που δεν εχω παρει! Υπνος στο αεροπλανο, φουλ μερα στον προορισμο.
Λοιπον, δες ποιο ειναι το προτερημα για μενα: η εικονα μιας πολης την ωρα που χαραζει, ακομη και της Αθηνας, ειναι μαγικη. Ο καφες την ωρα που βγαινει ο ηλιος. Και δεν υπαρχει πιθανοτητα να ξυπνησω επι τουτου και να βγω στους δρομους γιατι ειμαι υπναρου. Αλλα αν κλεισω ενα εισιτηριο που θα με αναγκασει να τη δω, το περιμενω με ανυπομονησια.
Ελα παιδια, τι ανωμαλια λεει. Αλλοι εδω κλεινουν δωματια με μαυρες τουαλετες, αλλοι πανε ημερησια στη Ρωμη, ωραια, εχω κι εγω ενα βιτσιο...:haha:
Ρομαντική ψυχή.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπέρα!! υστερα απο αρκετη σκεψη κατεληξα σε ενα ταξιδι στην Πολωνια!!
τον Δεκέμβριο για 8 μερες.. θα ηθελα να μου προτείνετε πως να χωρίσω τις βραδιες!! αρχικα ειχα στο μυαλο μου για 4 Κρακοβια (Αουσβιτς - αλατωρυχεια σε διαφορετικες ημερες) και 2 Βαρσοβια.. διαβάζοντας ομως αρκετες ιστοριες στο φορουμ κατεληξα στο 3-3.. ΑΛΛΑ προεκυψε επιπλεον μερα αδειας οποτε πρόσθεσα μια βραδια.. αξιζει να παω στο Βροτσλαβ ή στο Γκντανσκ??? να ενημερώσω πως δεν θα εχω δικο μου μεσο, και θελω να ζησω και το χριστουγεννιατικο πνευμα οσο γινεται !! ευχαριστω!!
 
Last edited:

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Θα προσθετα 1 νυχτα στη Βαρσοβία για περισσοτερη άνεση και δεν θα πηγαινα αλλου.Αν επιμένεις όμως και οι δυο άλλες πολεις είναι πανέμορφες ένα + στο Γκντανσκ .
 
Last edited by a moderator:

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
καλησπέρα!! υστερα απο αρκετη σκεψη κατεληξα σε ενα ταξιδι στην Πολωνια!!
τον Δεκέμβριο για 8 μερες.. θα ηθελα να μου προτείνετε πως να χωρίσω τις βραδιες!! αρχικα ειχα στο μυαλο μου για 4 Κρακοβια (Αουσβιτς - αλατωρυχεια σε διαφορετικες ημερες) και 2 Βαρσοβια.. διαβάζοντας ομως αρκετες ιστοριες στο φορουμ κατεληξα στο 3-3.. ΑΛΛΑ προεκυψε επιπλεον μερα αδειας οποτε πρόσθεσα μια βραδια.. αξιζει να παω στο Βροτσλαβ ή στο Γκντανσκ??? να ενημερώσω πως θα εχω δικο μου μεσο, και θελω να ζησω και το χριστουγεννιατικο πνευμα οσο γινεται !! ευχαριστω!!
Κρακοβία αν μπορείς να βάλεις και 1 μέρα για Ζακοπάνε είναι υπέροχα αφού θα έχεις και αυτοκίνητο! 3 μέρες νομίζω είναι αρκετές. Βρότσλαβ έχω πάει είναι πολύ ωραίος ο ζωολογικός κήπος και το ενυδρείο θέλεις σχεδόν ολόκληρη μέρα και στην πλατεία με τα νερά που χορεύουν αλλά εμείς πήγαμε Αύγουστο δεν ξέρω για Χριστούγεννα. Βαρσοβία δεν με ενθουσίασε αλλά έχει και εκεί αρκετά αξιοθέατα. Για το Γκντανσκ έχω δει πολύ ωραίες φώτος και θα το έχω στο μυαλό για επόμενη φορά γιατί η Πολωνία είναι πολύ ωραία.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Κρακοβία αν μπορείς να βάλεις και 1 μέρα για Ζακοπάνε είναι υπέροχα αφού θα έχεις και αυτοκίνητο! 3 μέρες νομίζω είναι αρκετές. Βρότσλαβ έχω πάει είναι πολύ ωραίος ο ζωολογικός κήπος και το ενυδρείο θέλεις σχεδόν ολόκληρη μέρα και στην πλατεία με τα νερά που χορεύουν αλλά εμείς πήγαμε Αύγουστο δεν ξέρω για Χριστούγεννα. Βαρσοβία δεν με ενθουσίασε αλλά έχει και εκεί αρκετά αξιοθέατα. Για το Γκντανσκ έχω δει πολύ ωραίες φώτος και θα το έχω στο μυαλό για επόμενη φορά γιατί η Πολωνία είναι πολύ ωραία.
Εκανα και την κατάλληλη διόρθωση, ευτυχώς που μου απάντησες και το είδα... ΔΕΝ θα έχω δικό μου μέσο 😁 Ζακοπανε το τσεκαρα, και δεν με ενθουσίασε τόσο!! Κ εγώ για Γκντανσκ διάβασα πως θέλει 3 μέρες.. αυτο μόνο με ωθεί προς Βρότσλαβ .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εκανα και την κατάλληλη διόρθωση, ευτυχώς που μου απάντησες και το είδα... ΔΕΝ θα έχω δικό μου μέσο 😁 Ζακοπανε το τσεκαρα, και δεν με ενθουσίασε τόσο!! Κ εγώ για Γκντανσκ διάβασα πως θέλει 3 μέρες.. αυτο μόνο με ωθεί προς Βρότσλαβ .
Εχω ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο,Ζακοπανε ή Βροτσλαβ το μονο που με προβληματιζει ειναι οι 3+ ωριτσες με το τρενο για Βροτσλαβ...
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Εχω ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο,Ζακοπανε ή Βροτσλαβ το μονο που με προβληματιζει ειναι οι 3+ ωριτσες με το τρενο για Βροτσλαβ...
Και Ζακοπάνε θέλεις 2,5 ώρες διαδρομή. Βρότσλαβ πρέπει να μείνεις έστω 1 βράδυ ενώ Ζακοπάνε γίνεται και με λεοφωρείο μονοήμερη εκδρομή αν δεν έχεις αυτοκίνητο
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Εχω ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο,Ζακοπανε ή Βροτσλαβ το μονο που με προβληματιζει ειναι οι 3+ ωριτσες με το τρενο για Βροτσλαβ...
Και το Ζακοπανε είναι 2.5 ,δεν έχει μεγάλη διαφορά!! Διάβασα και πολύ θετικά σχόλια για Christmas market στο Βρoτσλαβ , οπότε ο κύβος ερρίφθη!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Τέλεια! Καλά να περάσετε!!! ;):)
Ευχαριστούμε!! Ελπίζω να μην έχουν αλλάξει δραστικά τα πράγματα έως τον Δεκέμβριο με τον covid και μας χαλάσει τα σχέδια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom