Ισπανία Πορτογαλία Πορτογαλία - Ισπανία ... παρακαλώ τα φώτα σας ...

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Βρήκα μια καλή προσφορά για Λισαβόνα (αναχώρηση 15/9 επιστροφή 1/10/2013 με AirFrance μέσω Παρισιού με 178,87€ το άτομο).
Στον πίνακα της προσφοράς αυτής βγάζει αυτή την εικόνα -->
awww.petas.gr_templates_default_images_suitcase.png
που σημαίνει τι ?
Ότι στην τιμή αυτή ΔΕΝ περιλαμβάνεται βαλίτσα ?... δλδ μόνο χειραποσκευή ?
...και αν δεν περιλαμβάνεται πόσο χρεώνεται ?
sorry αλλά δεν έχω εκδώσει ξανά μόνος μου εισιτήρια και γιαυτό οι ερωτήσεις μου να είναι ολίγον "χαζές" :rolleyes:

Η προσφορά http://www.petas.gr/gr/AirticketsResults.html?extendedDates=1&airlineCode=&class=&directFlightsOnly=0&isRoundtrip=1&dep1=Αθήνα Eleftherios Venizelos Intl Arpt Ελλάδα (ATH)&dep=ATH&arr1=Λισαβόνα Lisboa Πορτογαλία (LIS)&arr=LIS&obDate=15/09/2013&ibDate=01/10/2013&passengersAdult=1&passengersChild=0&passengersInfant=0

Η τιμή που σου δίνει το petas (ως συνήθως) δεν ισχύει. Αν προχωρήσεις την κράτηση, στο επόμενο βήμα, θα δεις μια πολύ υψηλότερη τιμή. Κοίτα και από το site της airfrance για τιμές. Ψάξε και στο skyscaner. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θα βρεις την τιμή που αναφέρεις, για αυτές τις ημερομηνίες.
Το σηματάκι που είδες σημαίνει ότι στη τιμή δεν περιλαμβάνεται βαλίτσα και αν χρειαστεί να δώσεις κάποια θα πρέπει να την πληρώσεις έξτρα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πάντως, αν δε σε νοιάζει η ταλαιπωρία, η Ryanair πετάει για Πόρτο από Milan Bergamo, όπου μπορείς να φτάσεις από Πάτρα, Βόλο και Θεσσαλονικη, νομίζω. Επισης, από Πόρτο πάει σε αρκετές πολεις της Ισπανίας με χαμηλές τιμές.
Eπίσης με easyjet μπορείς να κάνεις το Αθηνα-μιλανο-λισσαβωνα, αλλά επειδή οι ημερομηνίες που θες ειναι κοντά, ψαξε να δεις τι τιμές παίζουν και μην το καθυστερείς άλλο γιατι σε λίγο δε θα πηγαινεις ουτε με 1000αρικο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To φθηνότερο για την περίοδο που θες είναι €260 το άτομο με Swiss για Λισαβώνα (18 Σεπτ-3 Οκτ).
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
257 είναι η τιμή της expedia.it. Επίσης το site είναι ιταλικό και δε γνωρίζουμε όλοι ιταλικά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
257 είναι η τιμή της expedia.it. Επίσης το site είναι ιταλικό και δε γνωρίζουμε όλοι ιταλικά.
το ποστ εχει ωρα πανω δες τη καλυτερα. το πρωι ειχε 240,99, αν το εψαχνε την ωρα του ποστ. καμμιά τιμή δεν μενει ιδια και αυτη που ειπες την ωρα που το ειπα δεν ηταν η καλυτερη. τοσο απλά.
ουτε αγγλικά γνωρίζουμε όλοι. βαζουμε την καλύτερη τιμη με σκοπο να βοηθησουμε, ουτε να εκδωσουμε εισητηριο, ουτε να κανουμε τον πονηρό. δεν ειναι καποιος αγωνας εδω για το καλυτερο ψαχτηρι. υπαρχει ειδικό θεμα για μηχανες αναζητησης.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
α) Το ξέρω ότι οι τιμές αλλάζουν συνέχεια και γι' αυτό μου έκανε εντύπωση που έκανες παράθεση την τιμή που έδωσα χθες για να δώσεις μια καινούρια φθηνότερη. Θα μπορούσες απλά να ποστάρεις την καλύτερη τιμή.

β) Δεν εμπιστεύομαι ψαχτήρια τύπου expedia, προτιμώ πρώτα να τσεκάρω τη διαθεσιμότητα ενός συγκεκριμένου ναύλου στο ita matrix. Και ο συγκεκριμένος συνδυασμός a3-tap δεν υπήρχε στην τιμή που πόσταρες στο ita 2 ώρες μετά το ποστ σου. Ελπίζω να μην ήταν ένας ακόμα ναύλος-φάντασμα απ' αυτούς που εμφανίζονται συνέχεια τελευταία σ' ένα σωρό ψαχτήρια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
α) Το ξέρω ότι οι τιμές αλλάζουν συνέχεια και γι' αυτό μου έκανε εντύπωση που έκανες παράθεση την τιμή που έδωσα χθες για να δώσεις μια καινούρια φθηνότερη. Θα μπορούσες απλά να ποστάρεις την καλύτερη τιμή.
β) Δεν εμπιστεύομαι ψαχτήρια τύπου expedia, προτιμώ πρώτα να τσεκάρω τη διαθεσιμότητα ενός συγκεκριμένου ναύλου στο ita matrix. Και ο συγκεκριμένος συνδυασμός a3-tap δεν υπήρχε στην τιμή που πόσταρες στο ita 2 ώρες μετά το ποστ σου. Ελπίζω να μην ήταν ένας ακόμα ναύλος-φάντασμα απ' αυτούς που εμφανίζονται συνέχεια τελευταία σ' ένα σωρό ψαχτήρια.
α. συνήθως εισαι πιο προσεκτικός στη διατυπωση. υποθετω η αυγουστιατικη ραστωνη... δεν εκανα παραθεση καμμία τιμή. ξαναδιάβασε.
β. δεν ήταν ναύλος-φάντασμα μια και το προχωρησα, όπως έκανες κι εσυ πολύ αργότερα, (αρχική τιμή: 227...) ο συνδυασμός υπήρχε κανονικά. όποιος το αμφισβητει ειναι ελευθερος να το κανει, ουδολως με απασχολεί. δεν ανεφερα κανενα ψαχτηρι παρά μόνο όταν ερωτηθηκα. αν ηταν παλιοτερο μελος ουτε καν θα απαντουσα, θα ηξερε πώς να το βρει. το πνευμα του ποστ ηταν μονο κ μονο να βοηθηθει ο φιλος να ψαξει παραπανω και να βρει ακομα καλυτερη τιμή, όχι να αποξειξουμε τιποτε φουσκες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
257 είναι η τιμή της expedia.it. Επίσης το site είναι ιταλικό και δε γνωρίζουμε όλοι ιταλικά.
παρεπιπτόντως το κοιτάω τώρα, η τιμή που είδα πριν ισχύει κανονικά, το ιδιο φυσικά και ο συνδυασμός Α3-ΤΑΡ.
Riepilogo viaggio
Atene - Lisbona
mar 17/set/2013 - mer 2/ott/2013
1 Biglietto: Andata e ritorno
Dettagli volo
  • Viaggiatore 1: Adulto€ 232,56
    • Volo€ 88,00
    • Tasse e tariffe della compagnia aerea € 144,56
  • Costo per transazione con carta di credito/debito (applicata dalla compagnia aerea)€ 0,00
  • Commissioni minime per il pagamento con carta di credito € 0,00
  • Spese di gestione di Expedia € 8,00
Totale: € 240,56
https://www.expedia.it/Details?action=UnifiedDetailsWidget@showDetailsForDeepLink&piid=7c4c86974ec4b73e6b52369150ef773b-52-1&dcty=L1:ATH|L2:LIS&acty=L1:LIS|L2:ATH&ddte=L1:2013-09-17|L2:2013-10-02&cadt=1&csen=0&cchl=0&filp=N&ccls=Coach&sort=Price&tytr=RoundTrip&price=227.85&ccyc=EUR&ptyp=air&serviceVersion=V4&messageGuid=4d2d48de-975b-4576-96ec-c177f00b5652&affcid=expe.it.001.000.1740704.18347750&eapid=2570-8&afflid=FLT:ATH:LIS:MULT&langid=1040
 
Last edited by a moderator:

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
ok παιδιά
σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.502
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom