Ποσο x-treme ειστε?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειπα να ξεκινησω ενα θεμα εγω λοιπον ως το νεοτερο μελος της παρεας!
Αν και ομολογω οτι δεν ειμαι πολυ extreme τυπος..βεβαια οταν ειδα αυτο στο βιντεο ειπα οτι πολυ θα ηθελα να το κανω!! Μπορει να μη σας φαινεται πολυ extreme αλλα στο Μπελιζ που το δοκιμασα ναι μεν μου αρεσε αλλα ενα κατι το αισθανεσαι να κρεμεσαι απο κει πανω , ακομα κι αν σε εχουν βεβαιωσει οτι αντεχει οκτω τονους βαρος οπως μου ειπαν -μεσα στα ορια ειμαι:haha:.
Φανταζομαι οτι αυτο ειναι λιγο πιο φοβιστικο απο αυτο που εκανα εγω αφου στη ζουγκλα μπορει να εισαι ψηλα αλλα δε βλεπεις το χαος κατω απο τα ποδια σου οπως εδω...Παμε Βραζιλια!!
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον Παρος το κλασσικο bunging-jumping απο 40 μετρα, στη costa rica canopy(tortuguero) αν και το καλο ειναι στο monteverde 600m και στη νεα ζηλανδια(taupo) skydiving απο τα 15.000 ποδια.απλα καθε φορα που γυρναω η μανα μου με ρωταει τη τρελα εκανα παλι..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.983
Θεωρητικά μου αρέσουν τα extreme, πρακτικά όμως δεν έχω κάνει και πολλά πλην του Parasailing σε Μαυρίκιο και Άγιο Δομήνικο.
Θωρούνται extreme οι καταδύσεις?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Θεωρητικά μου αρέσουν τα extreme, πρακτικά όμως δεν έχω κάνει και πολλά πλην του Parasailing σε Μαυρίκιο και Άγιο Δομήνικο.
Θωρούνται extreme οι καταδύσεις?

Για μενα παντως ναι θεωρουνται extreme.Snorkelling που εκανα στην costa rica μια χαρα ηταν αλλα ως εκει..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.983
Για μενα παντως ναι θεωρουνται extreme.Snorkelling που εκανα στην costa rica μια χαρα ηταν αλλα ως εκει..
Γιούπι! Αφού θεωρούνται και οι καταδύσεις να συμπληρώσω ότι έχω περπατήσει και σε βυθό με σκάφανδρο (Μαυρίκιος) και με υποθαλάσσιο όχημα scuba-doo (Δομήνικος). Super και τα 2!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.983
Λοιπον Παρος το κλασσικο bunging-jumping απο 40 μετρα, στη costa rica canopy(tortuguero) αν και το καλο ειναι στο monteverde 600m και στη νεα ζηλανδια(taupo) skydiving απο τα 15.000 ποδια.απλα καθε φορα που γυρναω η μανα μου με ρωταει τη τρελα εκανα παλι..
Τρομερή αίσθηση, ε?
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Πέρα απο καταδύσεις,σας προτείνω να δοκιμάσετε το παραπέντε..Δεν χρειάζεται να πάτε και πολύ μακριά,Κιθαιρώνας...Φοβερή εμπειρία!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό το bungie jumping δεν το έχω δοκιμάσει και πρέπει. Παραπέντε έκανα και δε με ενθουσίασε, αλλά το skydiving μου φαίνεται καταπληκτική ιδέα και μιας που είναι και φτηνό στην Κούβα λέω να το δοκιμάσω φέτος. Οι καταδύσεις δυσυχώς με φοβίζουν, πάντα φοβάμαι ότι θα σπάσουν τα αυτιά μου.

Εμένα μου αρέσουν τα ζωάκια. Εκεί ανεβαίνει η αδρεναλίνη μου. Βουαλά (ναι εγώ είμαι):
 

Attachments

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Yorgo πολύ καλό και όντως x-treme!!Φαντάζομαι οτι δεν ήταν πολύ πεινασμένα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τις ύαινες τις τάιζα, οπότε ήταν ήσυχες. Το ανακόντα δε γούσταρε πολύ που το βγάλαμε από εκεί που καθόταν ήσυχο, αλλά επικίνδυνο δεν είναι. Α, κι ο φίλος μου ο μυρμηγκοφάγος... αυτός όντως είναι λίγο επικίνδυνος γιατί έχει μεγάλα νύχια και πολλή δύναμη.
 

Attachments

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ε ναί,το ανακόντα καθόλου επικύνδινο!!!Πές μας όμως πώς προέκυψαν αυτές οι φωτο και σε ποιά χώρα βρίσκεσαι..?Έχεις και πιό xtreme?Αν ναί τις περιμένουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.390
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom