Πουέρτο Ρίκο Πουέρτο Ρίκο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα συμφωνησω με τον καπτεν για ενοικιαση αυτοκινητου. Εξερευνησε το πανεμορφο δασος El Yunque!
Απότι ξερω μια απο τις καλυτερες παραλιες του νησιου ειναι η Luquillo beach:

Αν μπορεσεις παρε το φερυ απο Fajardo και περνα στο νησακι Culebra για μια απο τις καλυτερες παραλιες του κοσμου, τη Flamengo beach!
 

Attachments

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
go2beach ,υπαρχει αραγε παραλια στον κοσμο που δεν ξερεις???:roll:
Κι εγω νομιζα οτι ειχα τρελλα με τις παραλιες,αλλα μπροστα σε σενα ,δεν πιανω μια...:clap::clap::clap:
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Έχω βρεί το εξής ξενοδοχείο http://www.booking.com/hotel/pr/la-concha-renaissance-san-juan-resort.el.html είναι σε καλό σημείο? και κάτι άλλο τα εισητήρια για new york-san juan τα βρήκα με τις ώρες που βολεύουν 530 ε τα δύο άτομα είναι καλή η τιμή ή να περιμένω κάποια προσφορά?
 

irene_scab

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα και εγώ μία μικρή βοήθεια.Σκέφτομαι για μήνα του μέλιτος Αύγουστος του 2012 μια κρουαζιέρα στην καραιβική.Πιστεύω ότι καλύτερα είναι να το συνδυάσω με λίγες μέρες Νέα Υόρκη και Πουέρτο Ρίκο,μιας και οι κρουαζιέρες που μου αρέσουν ξεκινούν από εκεί.Διάβασα αυτά που γράφει η tsimpidi και μου κέντρισε το ενδιαφέρον αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν προτιμω προορισμούς όπως Κούβα ή Τζαμάικα αλλά δεν δεν μπορώ να βρω κάποιες κρουαζιέρες που να ξεκινούν από Τζαμάικα και η Κούβα είναι αποκλεισμένη από Αμερική.Μήπως γνωρίζετε κάτι που μπορεί να με κάνει να αποφασίσω?
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Έχει περάσει καιρός βέβαια αλλά αν ακόμα ενδιαφερεσαι για αυτούς τους προορισμούς πες μου και ευχαρίστως να βοηθήσω
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα βρεθώ Πουέρτο Ρίκο για 2 εβδομάδες τον Ιανουάριο.
Έχετε καμια καλή πρόταση για εκδρομές με αυτοκίνητο για επίσκεψη σε διπλανά νησιά (Άγιο Δομήνικο π.χ.)
Τι δεν πρέπει να χάσω?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.423
Θα βρεθώ Πουέρτο Ρίκο για 2 εβδομάδες τον Ιανουάριο.
Έχετε καμια καλή πρόταση για εκδρομές με αυτοκίνητο για επίσκεψη σε διπλανά νησιά (Άγιο Δομήνικο π.χ.)
Τι δεν πρέπει να χάσω?
τίποτα...μην ξεχάσεις να πάρεις και το avatar μαζί σου....:D
 

irene_scab

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αρχικό μήνυμα απο tsimpidi

1.Το ιστορικό κέντρο όπου εκεί θα θαυμάσεις ισπανική αποικιακή αρχιτεκτονική και το κάστρο στην πρωτεύουσα, το San Juan

2. Επίσκεψη στα δυο πανέμορφα μικρά νησάκια που βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από το Πουέρτο Ρίκο, το Vieques και το Culebra island. Στο δεύτερο νησάκι βρίσκεται και μια μαγική παραλία με καταγάλανα νερά, η flamingo beach

3. Πεζοπορία στο τροπικό δάσος, El Yunque και μπάνιο σε καταρράχτη.

4. Επίσκεψη στα σπήλαια Rio Camuy. Αξίζει να το ψάξεις λίγο στο web για να πάρεις μια ιδέα για το τι πρόκειται να δεις εκεί. Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι περισσότερες από 200 σπηλιές έχουν ανακαλυφθεί και κάποιες από αυτές θα χωρούσαν άνετα ουρανοξύστη.

5. Επίσκεψη στο Arebico Observatorio. Είναι το μεγαλύτερο ραδιοτηλεσκόπιο στον κόσμο χωμένο στην καρδιά του τροπικού δάσους



6. Νυχτερινό καγιάκ στην bio bay στο fajardo. Η λιμνοθάλασσα της περιοχής περιέχει κάποιους μικροοργανισμούς οι οποίοι κάνουν τα νερά της να φωσφορίζουν τη νύχτα.


Αυτά τα παραπάνω που και εγώ πήρα σαν ιδέα απο την tsimpidi και ήταν όντως όπως τα έλεγε!!!!!! .Αλλά αυτό που θέλω να σου επισημάνω είναι η ενοικίαση αμαξιου που είναι πολυ σημαντικό γιατί αλλιώς δεν θα έχεις τη δυνατότητα να μεταφερθείς.

Όσο αναφορά το αμάξι,εγώ βρήκα πολύ δύσκολα γιατί ήταν όλα νοικιασμένα όποτε έβαλα να μου κάνουν κράτηση από το ξενόδοχείο.(πήγα πουέρτο ρικο ,έφυγα μια βδομάδα καραιβική και ξαναπήγα).Δεύτερον να κάνεις το διπλωμά σου διεθνή.Αυτά και καλό ταξίδι να έχεις και σίγουρα θα περάσεις καταπληκτικά.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έχω ξάδελφο εκεί που θα μου δώσει ένα σπίτι στην παραλία να μείνω και ένα τζιπ να κυκλοφορώ.
Απλά θέλω να δω που μπορώ να πάω, τι να δω που μπορεί να μην το έχουν οι ταξιδιωτικοί οδηγοί και το βασικότερο που αλλού μπορώ να πάω από εκεί (Άγιο Δομήνικο κτλ).
 

irene_scab

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Bio Bay Kayak excursions in Fajardo Puerto Rico

εκεί είναι φανταστικά και μοναδικό φυσικό αξιοθέατο στον κόσμο!!

Εγώ προσωπικά πήγα κρουαζιέρα από πουέρτο ρίκο μια βδομάδα.Γενικά κρουαζιέρες φεύγουν από πουέρτο ρίκο πολλές.Δεν γνωρίζω για Αγ Δομίνικο για να σε βοηθήσω.Αν θέλεις κάτι σε κρουαζιέρες μπορώ να σου στείλω link.Eγώ όλο το ταξίδι το κανόνισα μόνη μου και όλες τις κρατήσεις τις έκανα από ιντερνετ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.197
Μηνύματα
883.593
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom