Πουέρτο Ρίκο Πουέρτο Ρίκο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Έχω ξάδελφο εκεί που θα μου δώσει ένα σπίτι στην παραλία να μείνω και ένα τζιπ να κυκλοφορώ. Απλά θέλω να δω που μπορώ να πάω, τι να δω που μπορεί να μην το έχουν οι ταξιδιωτικοί οδηγοί και το βασικότερο που αλλού μπορώ να πάω από εκεί (Άγιο Δομήνικο κτλ).
Εκτος απο τα νησια Vieques και Culebra που σου προτεινουν πιο πανω , δυο ωρες με το φερυ απο το Fajardo βρισκονται τα παρθενα νησια (St.Thomas) και εχουν ακτοπλοικη συνδεση ολα μεταξυ τους (γυρω στο 20αλεπτο ειναι το St. John).
Αφου θα εχεις τζιπ στο Πουερτο ρικο εξερευνησε καθε χωριο και παραλια.
 
Last edited by a moderator:

irene_scab

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
μπορεις να μπεις στο avoya travel εχει κρουαζιέρες Avoya Travel εγώ πήγα ανατολική καραιβική μία εβδομάδα.Ο πρώτος σταθμός ήταν και σε μας st.thomas.Είναι όντως καταπληκτικό νησί!!!.Από st.thomas σίγουρα έχει και ferry για st.john,είναι πολύ κοντά.Η Κρουαζίερα ήταν φοβερή και δες τις τιμές (ειδικά τέτοια περίοδο που πας θα ναι ακόμα πιο φθηνα).Σκέψου ότι σε αυτή την τιμή συμπεριλαμβάνεται και ότι φας στο πλοίο.Και πιστεψέ με έχει πάρα πολλά φαγητα και όλη την ώρα οπότε οταν θα φτάνετε λιμάνι δεν χρειάζεσαι να χαλάσεις και πολλά τουλάχιστον για φαγητό.Αν κλείσεις κρουαζιέρα που αξίζει ρώταμε να σου πω αν θέλεις για τα πλοία ,τους προορισμούς και γενικά τι να περιμένεις απο μια κρουαζιέρα
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Είμαι στο Πουέρτο Ρίκο τώρα και την Κυριακή ξεκινάω κρουαζιέρα μέχρι τα Barbados.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Είμαι στο Πουέρτο Ρίκο τώρα και την Κυριακή ξεκινάω κρουαζιέρα μέχρι τα Barbados.
Να περνας τελεια και να ρθεις να μας πεις εντυπωσεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
kougis,πώς είναι εκεί τα πράγματα,αν είναι καλά να έρθουμε και εμείς.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Είμαι στο Πουέρτο Ρίκο τώρα και την Κυριακή ξεκινάω κρουαζιέρα μέχρι τα Barbados.
Μπράβο! Καλά να περάσεις και μην μας ξεχάσεις όταν επιστρέψεις. Πιές κανένα coco loco και για μας!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
makisg said:
kougis,πώς είναι εκεί τα πράγματα,αν είναι καλά να έρθουμε και εμείς.
Πολύ ωραίο το Πουέρτο Ρίκο αλλά όχι για πολλές μέρες.
Εγώ έμεινα 4 μέρες και μετά πήγα κρουαζιέρα Καραιβική μέχρι Μαιάμι.
 

Maryboricua

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Είναι το όνειρο μου να πάω στο Πουέρτο Ρίκο, είμαι 17 και μαζεύω χρήματα για αυτό το ταξίδι, λατρεύω το νησί κι ας δεν έχω πάει ποτέ, νιώθω λες και είμαι από εκεί, μιλώ τη γλώσσα, ακούω τη μουσική τους και ξέρω αρκετά για το νησί. Οι γονείς μου αμφιβάλλουν ότι κάποτε θα πάω και ειρωνεύονται τα όνειρα μου, αλλά δεν τα βάζω κάτω, ξέρω ότι κάποια στιγμή θα πάω, κι ας είναι με τους γονείς μου, οι οποίοι επίσης με κάνουν να φοβάμαι τα αεροπλάνα. Τέλος πάντων, θα ήθελα να ξέρω πόσο περίπου κοστίζουν οι πτήσεις στο Πουέρτο Ρίκο και γενικά αν είναι ακριβή η διαμονή και το να περάσεις μερικές βδομάδες στο νησί. Ευχαριστώ!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είναι το όνειρο μου να πάω στο Πουέρτο Ρίκο, είμαι 17 και μαζεύω χρήματα για αυτό το ταξίδι, λατρεύω το νησί κι ας δεν έχω πάει ποτέ, νιώθω λες και είμαι από εκεί, μιλώ τη γλώσσα, ακούω τη μουσική τους και ξέρω αρκετά για το νησί. Οι γονείς μου αμφιβάλλουν ότι κάποτε θα πάω και ειρωνεύονται τα όνειρα μου, αλλά δεν τα βάζω κάτω, ξέρω ότι κάποια στιγμή θα πάω, κι ας είναι με τους γονείς μου, οι οποίοι επίσης με κάνουν να φοβάμαι τα αεροπλάνα. Τέλος πάντων, θα ήθελα να ξέρω πόσο περίπου κοστίζουν οι πτήσεις στο Πουέρτο Ρίκο και γενικά αν είναι ακριβή η διαμονή και το να περάσεις μερικές βδομάδες στο νησί. Ευχαριστώ!
Θα το καταφέρεις! Εφόσον είναι όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα.
Εγώ στα οχτώ μου είπα στους γονείς μου ότι θέλω να ταξιδέψω, στα 17 τους ανακοίνωσα ότι ήρθε η ώρα να το κάνω . Η αντίδραση του πατέρα μου ήταν : «φέρε μου μια μούντζα από τα μέρη που θα δεις»
Σήμερα, στα -αντα μου, απλά το έχουν αποδεχτεί.
Δεν έχω πάει στο Πουερτο Ρικο, όμως αν ξεκινήσεις το διάβασμα εδώ στο φόρουμ μας, θα δεις πως δεν είναι δύσκολο πράγμα το ταξίδι.
Μπορείς να ξεκινήσεις από πιο κοντινούς προορισμούς και σιγά σιγά να βγεις και εκτός Ευρώπης.
Καλή αρχή και να ονειρεύεσαι πάντα
 

Maryboricua

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Θα το καταφέρεις! Εφόσον είναι όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα.
Εγώ στα οχτώ μου είπα στους γονείς μου ότι θέλω να ταξιδέψω, στα 17 τους ανακοίνωσα ότι ήρθε η ώρα να το κάνω . Η αντίδραση του πατέρα μου ήταν : «φέρε μου μια μούντζα από τα μέρη που θα δεις»
Σήμερα, στα -αντα μου, απλά το έχουν αποδεχτεί.
Δεν έχω πάει στο Πουερτο Ρικο, όμως αν ξεκινήσεις το διάβασμα εδώ στο φόρουμ μας, θα δεις πως δεν είναι δύσκολο πράγμα το ταξίδι.
Μπορείς να ξεκινήσεις από πιο κοντινούς προορισμούς και σιγά σιγά να βγεις και εκτός Ευρώπης.
Καλή αρχή και να ονειρεύεσαι πάντα
Σε ευχαριστώ! Πριν δύο χρόνο πήγα Μιλάνο με τους γονείς μου, κε καράβι γιατί φοβόμουν και φοβάμαι το αεροπλάνο αλλά αναγκαστικά θα ταξιδέψω για άλλους προορισμούς που θα χρειαστεί. Πήγα Ιταλία για να δω τον αγαπημένο μου τραγουδιστή αλλά δεν έκατσα πολύ και δεν πέρασα και τόσο καλά εκτός από τη συναυλία. Μόνο για τη συναυλία πήγα ουσιαστικά. Μακάρι να μπορέσω πάντως να πάω Πουέρτο Ρίκο... διαβάζω διάφορες αναρτήσεις σχετικά με το νησί.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σε ευχαριστώ! Πριν δύο χρόνο πήγα Μιλάνο με τους γονείς μου, κε καράβι γιατί φοβόμουν και φοβάμαι το αεροπλάνο αλλά αναγκαστικά θα ταξιδέψω για άλλους προορισμούς που θα χρειαστεί. Πήγα Ιταλία για να δω τον αγαπημένο μου τραγουδιστή αλλά δεν έκατσα πολύ και δεν πέρασα και τόσο καλά εκτός από τη συναυλία. Μόνο για τη συναυλία πήγα ουσιαστικά. Μακάρι να μπορέσω πάντως να πάω Πουέρτο Ρίκο... διαβάζω διάφορες αναρτήσεις σχετικά με το νησί.
Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι τα αεροπλάνα. Καταρχάς είναι το πιο ασφαλές μέσον με απειροελάχιστες πιθανότητες ατυχήματος. Η τεχνολογια έχει προχωρήσει τόσο πολύ που τα αεροσκάφη πλέον είναι ασφαλέστατα. Οι στατιστικές λένε ότι είναι πιο επικίνδυνη η διαδρομή από το σπίτι σου μέχρι το αεροδρόμιο,με αμάξι, παρά η οποιαδήποτε διαδρομή με αεροπλάνο.
Η άγνοια μας είναι αυτή που μας κάνει να φοβόμαστε τα αεροπλάνα, επειδή είναι ένα μέρος όπου δεν έχουμε τον έλεγχο και νιώθουμε έρμαια του αέρα.
Στην πραγματικότητα όμως ο αέρας λειτουργεί ακριβώς όπως και το νερό με τα πλοία. Να το σκέφτεσαι έτσι κάθε φορά που πετάς, ότι είσαι στο πλοίο. Και αν πιάσουν αναταράξεις μπορεί να έχει λίγο κυματάκι.
Μπορείς να διαβάσεις σχετικά με την αεροδυναμική του αεροπλάνου. Η ενημέρωση είναι η καλύτερη πηγή δύναμης :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom