Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Κι εγώ Βερολίνο.Βασικά,εγώ είμαι λίγο ανάποδος :) Πχ η Βουδαπέστη μού άρεσε περισσότερο,πέρασα πολύ καλά,αλλά δεν μου βγαίνει να ξαναπάω.Ενώ το Βερολίνο,που σίγουρα δεν είναι απ'τις ομορφότερες πόλεις,μου έβγαλε αυτό το 'κάτι' και ήθελα να το ξαναεπισκεφτώ απ'τη μέρα που έφυγα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ich bin ein Berliner επίσης!!!
Έχω ξαναπάει (και θα ξαναπήγαινα αν τα έφερνε η μοίρα) Λονδίνο, Παρίσι και Μιλάνο.
Αλλά το Βερολίνο δεν το αφήνω ποτέ μόνο στη μοίρα!Θα πήγαινα ξανά και ξανά και ξανά....
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Βλέπω πολλές επισκέψεις (5+) που φαντάζομαι δεν έγιναν λόγω ενθουσιασμού αλλά από ανάγκη (σπουδές, επαγγελματικά ταξίδια, έτερο ήμισυ κλπ.).
Το ζητούμενο είναι η επανάληψη του ταξιδιού γιατί μας άρεσε πραγματικά το μέρος το οποίο επισκεφτήκαμε 2 ή 3 φορές και δεν συνδέεται από κάποια υποχρέωση..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Βλέπω πολλές επισκέψεις (5+) που φαντάζομαι δεν έγιναν λόγω ενθουσιασμού αλλά από ανάγκη (σπουδές, επαγγελματικά ταξίδια, έτερο ήμισυ κλπ.).
Το ζητούμενο είναι η επανάληψη του ταξιδιού γιατί μας άρεσε πραγματικά το μέρος το οποίο επισκεφτήκαμε 2 ή 3 φορές και δεν συνδέεται από κάποια υποχρέωση..
10 φορες Ιταλια γιατι μας αρεσει πολυ.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Έχεις δίκιο! Η Ιταλία δεν τελειώνει....
Στόχος μου οδικό 20 μέρες.
Εχει τοσο φθηνα εισιτηρια που βγαινει και σε 3ημερα.
Αξιζει το 20ημερο σε συνδυασμο χωρων με τρενα flixbus κλπ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Θα συμφωνήσω και εγώ για το Βερολίνο, έχω πάει 4 φορες ήδη και όσες φορές και να πάω, δεν βαριέμαι ποτε.
Επίσης έχω πάει αρκετες φορές στην Κρακοβια και στην Βουδαπέστη και θα πηγαινα ξανά, είναι τόσο όμορφες!
Και φυσικά εχω πάει πολλές φορές Ιταλια αλλά για κάποιο λόγο έχω ένα κόλλημα με την Νάπολη, έχω πάει δυο φορές και θα πηγαινα και τριτη αν δεν είχαν ακυρωθεί τα εισιτήρια μου λόγω κορονα :p
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Σε πόλεις, γιατί έχει πιο ενδιαφέρον νομίζω:

Παρίσι 8 φορές (γιατι αγαπάμε να πάμε κόντρα στους Παριζιάνους και να ανακαλύπτουμε νέες γειτονιές)
Άμστερνταμ 3 (ιδιαίτερη πόλη)
Μιλάνο 3 (έτυχε)
Ρώμη 2 (δεν έτυχε)
Μασσαλία 2 (ευτυχώς πήγα και δεύτερη και γίνομαι φαν)
Αμβούργο 2 (και λίγες είναι)
Βερολίνο 2 (συμπαθείς κάτοικοι και ενδιαφέρουσα ιστορία)
Βελιγράδι 2 (πέρασμα)
Βαρκελώνη 2 (χαμόγελα, θαλασσινές παέγιες και ποδήλατα)
Ισταμπούλ 2 (μεγάλη αδυναμία)
Τύνιδα 2 (πέρασμα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom