Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.538
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βραζιλία , Ταϊλανδή ,Βιετνάμ κάπου δηλαδή που με 10 ευρώ ημερήσιος να περνάς τέλια

Πάντως η Βραζιλία είναι μια σχετικά ακριβή χώρα, με 10 ευρώ ημερησίως δεν κάνεις και πολλά πράγματα...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νομίζω θα μπορούσα να ζήσω οπουδήποτε στην Ιταλία, δεν ξέρω γιατί αλλά με τραβάει πολύ σαν χώρα! Μάλλον πρέπει να έχω ζήσει εκεί σε προηγούμενη ζωή, δεν εξηγείται αλλιώς!!!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Berlin uber alles!!!!!!!!!!!!!! και για όσους αναρωτιούνται έχει τα πάντα κι ανταποκρίνεται σε όλα τα γούστα όλες τις ώρες. αλλά που τέτοια τύχη!!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
ας πούμε..εκτός από καλο φαγητό, καλό καιρό, θάλασσα..να συνεχίσω?:haha::haha:
εγώ θα έλεγα τη φράση σου μόνο για μία πόλη στην Ευρώπη. την Αιώνια.
το καλό φαγητό ήξερα να το βρω και το βρήκα.
ο καιρός δεν με απασχολεί, καθώς εγώ είμαι παντός καιρού και πάσης πλεύσης.
όσο για τη θάλασσα λείπει κι απ' την Αιώνια. Αλλά την αγαπάω κι αυτή γιατί έβγαλε έναν Μάρκο Αυρήλιο.;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το καλό φαγητό ήξερα να το βρω και το βρήκα.
ο καιρός δεν με απασχολεί, καθώς εγώ είμαι παντός καιρού και πάσης πλεύσης.
όσο για τη θάλασσα λείπει κι απ' την Αιώνια. Αλλά την αγαπάω κι αυτή γιατί έβγαλε έναν Μάρκο Αυρήλιο.;)
σιγουρα θα βρηκες φαγητο..δεν ηταν προσωπικο το σχολιο.. απλα το Βερολινο δεν εχει τα παντα. το φαγητο λειπει, δεν ειναι δα και γαστριμαργικος προορισμος..
το ίδιο ισχύει και για τον καιρό..
όσο για τη θάλασσα ειπα να μη βαλω φωτο μπαναλ απο παραλιες..δες μία..
 

Attachments

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ας πούμε..εκτός από καλο φαγητό, καλό καιρό, θάλασσα..να συνεχίσω?:haha::haha:
εγώ θα έλεγα τη φράση σου μόνο για μία πόλη στην Ευρώπη. την Αιώνια.
Απολυτη ταυτιση φιλε Samion....Roma xsempre !!!!!! Οχι οτι θα με χαλαγαν και οι αλλες πολεις......Italia dalla tera che natto l' uomo
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ας πούμε..εκτός από καλο φαγητό, καλό καιρό, θάλασσα..να συνεχίσω?:haha::haha:
εγώ θα έλεγα τη φράση σου μόνο για μία πόλη στην Ευρώπη. την Αιώνια.
:D:D:D
να κάνω κι εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου:
εχω να σου προτείνω άπειρα καλά μέρη με υπέροχο φαγητό, και καλό καιρό πέτυχα (ενταξει, οχι χειμώνα, αλλά μήπως στην Ελλαδα ειναι καλύτερος; όλο βροχές) και τέλος, θάλασσα μπορεί να μην έχει, έχει όμως παραλίες (!!!:bleh:γερμανικά πράγματα, πχ δυτικά του Treptower Park, δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα τώρα, εκει που έχει και πισίνα και νερό για μπάνιο) και η ostsee δεν είναι και πολύ μακριά για όποιον θέλει θάλασσα!

εντάξει, ας το γυρισουμε στο σοβαρό τώρα: προσωπικά, ενώ λατρεύω τη θάλασσα, έχω μια ιδιαίτερη σχέση μαζί της, όλα αυτά που αναφέρεις, εμενα δεν μου αλλάζουν τη γνώμη για το ότι το Βερολινο ειναι μια υπέροχη πόλη να ζει κανείς. Είναι για όλα τα γούστα. Και ναι, φαγητό έχει καλό (τι να πω που εδώ που είμαι δεν έχει τιποτα της προκοπής, όλα άνοστα ειναι), και ο καιρός του εμένα προσωπικά μου αρέσει γιατί το καλοκαιρι δεν εχει τους καυσωνες της Ελλαδος που δεν μπορεις να αναπνευσεις, και το χειμωνα εχει χιονι που επισης λατρευω και προτιμώ από τις βροχές. Για εμένα προσωπικά έχει το ιδανικό κλιμα. Μπάνια...οκ, μόνο ένα έκανα, και αυτό στην Schlacthensee, αλλά αν είχα χρόνο και δεν δούλευα, θα πεταγόμουν συχνά στην Ostsee.
Αλλά ειπαμε, δεν ειμαι και ο πιο αντικειμενικος κριτης:D. Νομίζω ότι πρέπει να πω δυο λογάκια στον δήμαρχο της πόλης, να μου δίνει ποσοστά για διαφήμιση:haha:
προσωπικές αποψεις ειναι αυτές φυσικά;)
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
σιγουρα θα βρηκες φαγητο..δεν ηταν προσωπικο το σχολιο.. απλα το Βερολινο δεν εχει τα παντα. το φαγητο λειπει, δεν ειναι δα και γαστριμαργικος προορισμος..
το ίδιο ισχύει και για τον καιρό..
όσο για τη θάλασσα ειπα να μη βαλω φωτο μπαναλ απο παραλιες..δες μία..
δεν με πείθεις, δεν σε πείθω. προφανως στο θέμα της πόλης δεν καθίσταται δυνατή η ταύτιση...
παρ'όλο που δεν θέλω να φανώ κακοπροαίρετη δεν μπορώ να συγκρατηθώ και να μην αναφέρω ότι ως γνωστόν οι γλάροι στη στεριά έχουν στέκι τους σκουπιδότοπους. δεν είναι προσωπικό...:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν με πείθεις, δεν σε πείθω. προφανως στο θέμα της πόλης δεν καθίσταται δυνατή η ταύτιση...
παρ'όλο που δεν θέλω να φανώ κακοπροαίρετη δεν μπορώ να συγκρατηθώ και να μην αναφέρω ότι ως γνωστόν οι γλάροι στη στεριά έχουν στέκι τους σκουπιδότοπους. δεν είναι προσωπικό...:)
το κοινό όναμα του πτηνού στη φωτο: SEAgull..
η tita το έθεσε καλύτερα. το Βερολίνο είναι ωραία πόλη να ζεις. that's all. μη λέμε όμως ότι τα έχει όλα..
για τον καιρό σε άλλο τόπικ είχα ποστάρει τα σχετικά με ηλιοφανεια και ημερες βροχής λινκ. αστεια πράγματα. θαρραλέα που έκανες μπάνιο στη Γερμανία. αντε κ στο Σεβενίγκεν (αν το λέω σωστά..). τύφλα να έχουν οι ιταλικές παραλίες.. :haha::haha::haha:
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
το κοινό όναμα του πτηνού στη φωτο: SEAgull..
η tita το έθεσε καλύτερα. το Βερολίνο είναι ωραία πόλη να ζεις. that's all. μη λέμε όμως ότι τα έχει όλα..
για τον καιρό σε άλλο τόπικ είχα ποστάρει τα σχετικά με ηλιοφανεια και ημερες βροχής λινκ. αστεια πράγματα. θαρραλέα που έκανες μπάνιο στη Γερμανία. αντε κ στο Σεβενίγκεν (αν το λέω σωστά..). τύφλα να έχουν οι ιταλικές παραλίες.. :haha::haha::haha:
ή έχεις μεγάλη φαντασία ή έχεις μπερδευτεί τρομερά. μήπως έχεις κάνει εσύ μπάνιο στη Γερμανία και κρίνεις εξ΄ιδίων τα αλλότρια; γιατί εγώ στο Βερολίνο γεμίζω τη μπανιέρα μου και χαλαρώνω , τώρα τα περι μπάνιου είναι μάλλον απεικάσματα.
όσο για το seagull , εμείς στο χωριό μου το λέμε γλάρο. όταν μελετήσω πτηνολογία , να είσαι σίγουρος ότι θα μάθω και τις οικογένειες.
λυπάμαι πραγματικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.841
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom