Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Αν εκείνη την στιγμή ήθελα να ζήσω μια έντονη ζωή τότε μάλλον θα επέλεγα Νέα Υόρκη,Άμστερνταμ,Λονδίνο ή Βαρκελώνη....αν πάλι επιθυμούσα καλή ποιότητα ζωής τότε σίγουρα θα διάλεγα Βανκούβερ,Βιέννη και Σίδνεϋ.....ενώ αν ήθελα να απομονωθώ θεωρώ τις Σεϋχέλλες ή κάποιο νησί του Ειρηνικού τις καλύτερες επιλογές........
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εχουν περασει 2 χρονια απο το ποστ μου σε αυτο το θρεντ και θα ηθελα να κανω μια μικρη διορθωση
Η ευρωπαϊκη πολη που θα ηθελα να ζησω εξακολουθει να ειναι το Βερολινο , αλλα στο μεταξυ μπηκε στη ζωη μου η Νεα Υορκη την οποια δεν αλλαζω με καμια.......
ΑΝ μπορουσα να διαλεξω αναμεσα στις 2 φυσικα θα διαλεγα το Μεγαλο Μηλο, εστω και αν χρειαζοταν να κανω πολλες θυσιες στη ζωη μου
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Από Ελλάδα στο Ναύπλιο :)
Από εξωτερικό Μελβούρνη ή Σίδνεϊ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Συμφωνω με τον Nikos1986

Αλλα θα προτιμουσα μελβουρνη σε σχεση με το συδνευ.
Οχι πως θα με χαλουσε το δευτερο.

Απλα,οσο μπορω να ειμαι αντικειμενικος,μιας και περασα λιγοτερο χρονο στο συδνευ,η μελβουρνη μου φανηκε περισσοτερο οικογενειακη πολη,λιγοτερο μεγαλουπολη,ποιο ανετη στο να ζεις,με χαλαρους ρυθμους.

Γουστα ειναι αυτα βεβαια.
Τι να το κανεις ομως?
Τωρα που βγηκε ο αντωνης χαθηκε και η τελευταια ευκαιρια που ειχαμε για να παμε μονιμα εκει.
Θα εχουμε αναπτυξη τωρα!
 

Peregrinator

Member
Μηνύματα
36
Likes
47
Μεγάλη σηζητηση αλλα μαλλον θα προτιμούσα καπου με μεγάλη παραλιακη οπως η Βαρκελωνη, μου χει λειψει η θάλασσα. Αλλά με τραβάνε πολυ και οι ασιατικες μεγαλουπόλεις έχουν μι χαβρα που με πορονει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να πας στη νικαια τοτε,να απολαμβανεις και τα μπανια σου ακριβως μπροστα στην παραλιακη!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τελευταία έχω περιορίσει τις επιλογές μου σε τέσσερεις, για τελείως διαφορετικούς λόγους:
1. Medellin, Colombia
2. Osaka, Japan
3. Novosibirsk, Russia
4. Stockholm/Oslo, Scandinavia

Και η -μακρά- διαδικασία επιλογής ξεκίνησε με αμφίβολο outcome... Δεν είμαστε και όλοι τυχεροί να έχουμε εξασφαλισμένη πρόταση από τη the land down under... Τουλάχιστον στη διαδικασία της αναζήτησης θα με συντροφεύει ο Σναρφ και ο Πάνθρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom