Που θα θέλατε να ζείτε αν δεν ζούσατε εκεί που ζείτε...;

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Πιστευω οτι,για μενα,το πιο κυριο στοιχειο,αν ειχα επιλογη,θα ηταν χωρα με πολυ μεγαλη ηλιοφανεια και θαλασσα.Οποτε θα προτιμουσα νοτια Ισπανια η νοτια Ιταλια.Δεν μπορω να σκεφτω,οτι θα ζουσα σε μια πολη που δεν εχει ηλιο για μερες η και βδομαδες καπου στο βουνο.
 

Son

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία ή Πόντος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού- Κόυβα- Χιλή
Πρεπει να είναι άλλη χώρα οπωσδήποτε?
Το πιο αγαπημένο μου μέρος είναι η Αρκαδία και ειδικά η Δήμητρα, ένα χωρίο στην πλαγιά ενός φαραγγιού που απο κάτω περνάει ο Λάδωνας. Αν μπορούσα θα θελα εκεί να μείνω για πάντα. Βέβαια απο εξωτερικό δεν έχω δεί πολλά πράγματα..... μόνο Αγγλία (με τίποτα όμως), Αίγυπτο (καλά αλλά δεν τρελάθηκα) και Κωνσταντινούπολη (ωραία η Πόλη αλλά μονο για τουρισμό), οπότε νομίζω οτι δεν μπορώ να έχω άποψη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Αντίθετα θα ήθελα να βρισκόμουν στα Χανιά ή Κέρκυρα ή κάπου που βρίσκεται τμήμα θετικών επιστημών τέλος-πάντων ώστε να μπορώ να εργαστώ σαν καθηγητής...
Έχεις ακούσει για τις επερχόμενες συγχωνεύσεις πανεπιστημιακών τμημάτων;
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Έχεις ακούσει για τις επερχόμενες συγχωνεύσεις πανεπιστημιακών τμημάτων;
Ναι..μην μου το χαλάς :p

Πάντως απο τις επιλογές που βλέπω πολλοί μπερδεύουν το μέρος που θα ήθελαν να ζουν, με το που έχουν περάσει καλά στα ταξίδια.. :p
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
Ιαπωνία, νότια κατά προτίμηση που έχει πιο ήπιο κλίμα.. λατρεύω Japan;)
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
:haha:Θα σας πω αντιφατικά πράγματα, όμως ναι θα ηθελα να ζούσα η Νέα Υόρκη η Κατμαντού Νεπάλ
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Σ ενα παραλληλο συμπαν οπου η συννεφια και η βροχη δε θα με εκαναν να θελω να πεθανω τωρα, θα ηθελα να ζησω στο Βερολινο.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
12.618
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έχω να πω πως οτιδήποτε γίνεται ρουτίνα φαντάζει κ βαρετό! Εξου κ η ανάγκη να αλλάζουμε εικόνες κ να ονειρευόμαστε το διαφορετικό.
Οπότε σε όποιο μέρος μπορούμε να δημιουργήσουμε ρίζες...σχέσεις, βάσεις, συναισθήματα (σε όποια μορφή βολεύει τον καθένα) ...εκεί μπορούμε και να ζήσουμε με ανάλαφρη ψυχή. Και τα ταξίδια για την ανανέωση κ την αλλαγή εικόνων κ εμπειριών.
Αλίμονο σε όσους πρέπει να κινούνται διαρκώς γιατι πολύ απλά δεν αντέχουν σ ένα μέρος συνέχεια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Σ ενα παραλληλο συμπαν οπου η συννεφια και η βροχη δε θα με εκαναν να θελω να πεθανω τωρα, θα ηθελα να ζησω στο Βερολινο.
Έτσι
Βερολίνο εννοείται, αν και η αλήθεια είναι ότι:
'Oποιος δεν πέρασε από το Μανχάταν
δεν πέρασε από πουθενά
και όποιος δεν έζησε έστω για λίγο
γύρω από το Carnegie Hall
δεν έζησε ποτέ
Κ. Λούστας, 2014
239332088_4453467371340564_8444456409686567441_n.jpg
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom