Που θα κανετε διακοπες φετος το καλοκαιρι;

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
θα κάνουμε το καθιερωμένο οδικο μας πλεον,τουρ στην ευρώπη ....ένα εικοσαημερο που θα φτάσουμε μέχρι Δανια (μεσα από αυρστρια και γερμανια)και θα κατεβουμε από πολωνια και σλοβενια αφιερώνοντας κάποιες μέρες κι εκει...τον Ιουλιο κάνουμε κανένα τριημερο ή διημερο εντος ελλάδας...Pigi, αν είχες πάει κανα δυο βδομάδες νωριτερα στη μάνη θα ειχαμε συμπεσει...κι εμεις κάθε χρονο το κάνουμε το προσκυνημα εκει:D
Γιατί ? γιατί μας αρέσει τον αυγουστο που έχουμε πολλές μέρες στη διάθεση μας να ταξιδευουμε οδικως...μπορεις να δεις και μέρη στα οποια δυσκολα θα επισκεφθεις από μονα τους αλλά αξιζουν....όσο για το κόστος ...εκτος από την κοπεγχάγη που τα ξενοδοχεια είναι ακριβά τα υπολοιπα που κλεισαμε είναι πολύ καλά και σε χαμηλές τιμες....αυτό το έχουμε δει και τα προηγουμενα χρονια .....έχουμε μεινει σε ξενοδοχεια που το value for money ειναι εξαιρετικό...πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά συνολικά μας παει αυτος ο τροπος ,δε θα λεγα διακοπων,αλλά ταξιδιου ,για το καλοκαιρι...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν έχω να συνεισφέρω πολλά στην κουβέντα, καθώς δεν είμαι πολύ καλοκαιρινός τύπος και προτιμώ ταξίδια άλλες εποχές. Απλώς ήθελα να πω μήπως πρέπει να διορθωθεί ο τίτλος που λέει "πού θα κάνετε διακοπές φέτος το καΡοκαίρι". :)
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Απλώς ήθελα να πω μήπως πρέπει να διορθωθεί ο τίτλος που λέει "πού θα κάνετε διακοπές φέτος το καΡοκαίρι". :)
χαχαχααχαχα:haha: Μήπως δν είναι λάθος??? Λέω γω τώρα... Μήπως εμμέσως πλην σαφώς υπονοείται ότι κάτι δεν "πολυτραβάει" φέτος το καλοκαίρι-(καροκαίρι)???????? :roll::haha::bleh::cool::rolleyes:
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
καροκαίρι-καροκαίρι... άααααασ'το καμουτσίκι απ' το χέεεεεριιι....

Άσχετο

Τέλος πάντων, για φέτος προβλέπεται ΚΤΡ. Όχι Κως - Τήλος - Ρόδος... Ούτε Κιργκιστάν - Τατζικιστάν - Ρωσία... αλλά...

Kένυα - Τανζανία - Ρουάντα! Σε ένα μήνα από σήμερα.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.639
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
O mia bella Napoli, σούρχομαι σε τρείς μέρες.
Θα κάνουμε ένα δεκαπενθήμερο τούρ Νάπολη Ρώμη καί ότι φαντάζεστε : Κάπρι, Κοστιέρα Αμαλφιτάνα, Βεζούβιο, Πομπηία, Ερκουλάνουμ, Κασέρτα, Φλεγραία πεδία, Τίβολι.
Το Αύγουστο εδώ, να βράζω στο ζουμί μου καί αρχές Σεπτεμβρίου τέσσερις μέρες γιά Βουδαπέστη.
Βρήκα πολύ καλές προσφορές στις αεροπορικές καί καλές τιμές στα ξενοδοχεία καί έτσι αποφασίστηκαν (εδώ καί καίρό)
Εχω υπόλοιπο άδειας άλλη μιά εβδομάδα, την αφήνω γιά Οκτώβριο, με άγνωστο μέχρι στιγμής προορισμό.
Σας χαιρετώ καί εύχομαι καλές διακοπές σε όλους!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.139
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ θα πεταχτώ πάλι για ένα τετραήμερο στη ΝΥ, και μετά ησυχία για λίγες μέρες στο χωριό. Το Σεπτέμβρη, προβλέπονται 3 ή 4 ταξίδια εντός Ευρώπης (το 1 για δουλειά)....
A, ίσως κλείσω κι ένα ακόμη της τελευταίας στιγμής...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγώ θα πεταχτώ πάλι για ένα τετραήμερο στη ΝΥ, και μετά ησυχία για λίγες μέρες στο χωριό. Το Σεπτέμβρη, προβλέπονται 3 ή 4 ταξίδια εντός Ευρώπης (το 1 για δουλειά)....
A, ίσως κλείσω κι ένα ακόμη της τελευταίας στιγμής...
Ενα 4ημερο ??? μα γιατι δεν το εκανες 3ημερο??? Κριση σου λεει μετα...
με business και με Swiss!!!:cool: Tσ τσ τσ .......
ΚΟυνια που σε κουναγε!!!:haha:
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Μία βδομαδούλα στη Βιέννη και άλλη μία στο Λονδίνο μαζί με τον άντρα μου και την κορούλα μας τέλος Αυγούστου.Οι τιμές που βρήκαμε ήταν super αφού είχαμε κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχείο από πολύ νωρίς:clap:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τελικά, τα πλάνα άλλαξαν και θα πάμε τον Αύγουστο 13 μέρες στην Ισπανία και μετά καμιά βδομαδούλα για μπανάκια στο εξοχικό στη νοτιοανατολική Αττική.

Και...έχει ο θεός για αργότερα. :D
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ενόψη κρίσης είπα να βάλω 2-3 ταξίδια μαζί αυτό το καλοκαίρι (δεν ξέρει κανεις τι πρόκειται να συμβεί του χρόνου).Ξεκινάω με Ισλανδία (Ακιουρευρι και Ρευκιαβικ και αν βολέψει θα πεταχτώ και Γροιλανδία)μετά Νέα Υόρκη στη συνέχεια Μεξικό (και ημερήσιο Corozal στο Μπελίζ),Λίγο Λας Βέγκας road trip μέχρι το Σαν Φρανσίσκο και απο εκεί θα πάρω την επιστροφή με μία στάση στο Τορόντο.Αν όλα πάνε καλά 20-21 Αυγούστου θα βρίσκομαι πίσω στην πατρίδα.:D:D:D
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Χαλκιδικη οπως παντα,Βουρβουρου,Αρμενιστης,Καβουροτρυπες,Σαρτη κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom