Κύθηρα Που να μεινω στα κυθηρα??

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Εντάξει τότε.Προσωπικά δεν θα έμενα για 6 μέρες εκεί.Κάπου πιο κεντρικά και νότια ίσως.Αλλά αφου θα έχετε αυτοκίνητο και δεν σας πειράζουν οι ημερήσιες εκδρομές εντάξει.
Όλη μέρα θα γυρίζουμε είναι η αλήθεια. αλλά από αυτά που βρήκα μου άρεσαν πιο πολύ σαν δωμάτια εκεί. Θα ήθελα να μείνω στη Χώρα αλλά δεν βρήκα κάτι.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Η Αγία Πελαγία είναι ωραίο μέρος με αρκετά ξενοδοχεία αλλά για να πας οπουδήποτε κάνεις αρκετά χιλιόμετρα. Κοίταξε κάπου πιό κεντικά που διευκολύνει την πρόσβαση σε όλο το νησί δηλ, Λιβάδι (εχει αρκετά δωμάτια και ξενοδοχεία) και γύρω περιοχές, Μυλοπόταμο, Αρωνιάδικα. Eχει και ωραιότατα airbnb.
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
θα το ξανακοιτάξω τότε μήπως βρω κάτι πιο κεντρικά στο νησί. Ευχαριστώ
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Κι εμένα μου φάνηκε μια χαρά. Κι άλλη μι ερώτηση... Για το πλοίο από Νεάπολη είναι απαραίτητη η κράτηση για εκείνη τις μέρες;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Κι εμένα μου φάνηκε μια χαρά. Κι άλλη μι ερώτηση... Για το πλοίο από Νεάπολη είναι απαραίτητη η κράτηση για εκείνη τις μέρες;
Για να είσαι σίγουρη καλύτερα ναι.Τα κλείνεις τηλεφωνικά και τα παίρνεις μόλις φθάσεις Νεάπολη.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
https://kithirabiz.com/ τελικά βρήκα εδώ...είδα ότι κάποιος τα προτείνει παραπάνω.
Αυτό είναι το κατάλλυμα που προτείνω πρώτα απ'όλα σε κάποιον για να μείνει στη νότια περιοχή αλλά συνήθως δεν έχει διαθεσιμότητα! Ωραία θέα, 2' με τα πόδια απο την παραλία, 3' λεπτά απο τα μπαράκια και εστιατόρια του Καψαλιού και συγχρόνως μακριά απο την φασαρία τους. Εξαιρετική επιλογή.

Σχετικά με την κράτηση για το πλοίο είναι απαραίτητη για εκείνες τις μέρες. Γίνεται τηλεφωνικά (27340 24004 - 2734029004)
δεν προπληρώνεις κάτι, απλά πρέπει να είσαι μιά ώρα πριν την αναχώρηση του πλοίου απο την Νεάπολη. επίσης χρειάζεται και κράτηση επιστροφης (2736031390). Εκείνη την περίοδο μπορεί να έχει και 3 δρομολόγια την ημέρα.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Αυτό είναι το κατάλλυμα που προτείνω πρώτα απ'όλα σε κάποιον για να μείνει στη νότια περιοχή αλλά συνήθως δεν έχει διαθεσιμότητα! Ωραία θέα, 2' με τα πόδια απο την παραλία, 3' λεπτά απο τα μπαράκια και εστιατόρια του Καψαλιού και συγχρόνως μακριά απο την φασαρία τους. Εξαιρετική επιλογή.

Σχετικά με την κράτηση είναι απαραίτητη για εκείνες τις μέρες. Γίνεται τηλεφωνικά (27340 24004 - 2734029004)
δεν προπληρώνεις κάτι, απλά πρέπει να είσαι μιά ώρα πριν την αναχώρηση του πλοίου απο την Νεάπολη. επίσης χρειάζεται και κράτηση επιστροφης (2736031390). Εκείνη την περίοδο μπορεί να έχει και 3 δρομολόγια την ημέρα.
Ισχύει ακόμη οτι από την Νεάπολη δεν μπορείς να βγάλεις την επιστροφή και πρέπει να την βγάλεις στα Κύθηρα;
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Αυτό είναι το κατάλλυμα που προτείνω πρώτα απ'όλα σε κάποιον για να μείνει στη νότια περιοχή αλλά συνήθως δεν έχει διαθεσιμότητα! Ωραία θέα, 2' με τα πόδια απο την παραλία, 3' λεπτά απο τα μπαράκια και εστιατόρια του Καψαλιού και συγχρόνως μακριά απο την φασαρία τους. Εξαιρετική επιλογή.

Σχετικά με την κράτηση είναι απαραίτητη για εκείνες τις μέρες. Γίνεται τηλεφωνικά (27340 24004 - 2734029004)
δεν προπληρώνεις κάτι, απλά πρέπει να είσαι μιά ώρα πριν την αναχώρηση του πλοίου απο την Νεάπολη. επίσης χρειάζεται και κράτηση επιστροφης (2736031390). Εκείνη την περίοδο μπορεί να έχει και 3 δρομολόγια την ημέρα.
ναι από τα Pdf σας τα είδα. πολύ χρήσιμα! ευχαριστώ πολύ
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom