Αυστρία Που να μεινω στη Βιέννη

consan

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βανκουβερ, Κούβα
Ελπίζω να έχεις κλείσει καθημερινές που οι τιμές είναι λογικότερες. Μια οικονομική πρόταση που μου σύστησαν είναι το Kopling Wien Zentral αν ενδιαφέρεσαι για κάτι φθηνότερο
Έχω κλείσει Κυριακή-Τετάρτη. Ευχαριστώ πολύ θα το τσεκάρω! Είναι κοντά στο κέντρο; Επίσης για να μπορέσω να συγκρίνω και τιμές από Airbnb σε ποια περιοχή θα μπορούσα να κοιτάξω για να είμαι σχετικά κοντά στο κέντρο;
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Te
Καλησπέρα ετοιμάζουμε ένα ταξίδι το Μάρτιο για Βιέννη και ψάχνουμε ένα κεντρικό ξενοδοχείο που να μπορούμε να πηγαίνουμε γενικά με τα πόδια στο κέντρο και στα αξιοθέατα και να μην χρησιμοποιήσουμε μέσα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;
Τσεκάρισε το Hotel Alpha. Είναι πολύ κοντά στο δημαρχείο. Εγώ το βρήκα σε πολύ καλή τιμή απο το hotels.com
 

Paraskevi@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας, θα επισκεφτούμε τη Βιέννη με το παιδί μας τον Απρίλιο. Σκεφτόμαστε να μείνουμε στην περιοχή Leopoldstadt κοντά στις γραμμές U1 και U4 και συγκεκριμένα στο δρόμο ferdinandstrabe. Γνωρίζετε αν είναι καλή και ασφαλής περιοχή; οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες δεκτές γιατί δεν έχω ιδέα για την περιοχή..
Σας ευχαριστώ
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Γεια σας, θα επισκεφτούμε τη Βιέννη με το παιδί μας τον Απρίλιο. Σκεφτόμαστε να μείνουμε στην περιοχή Leopoldstadt κοντά στις γραμμές U1 και U4 και συγκεκριμένα στο δρόμο ferdinandstrabe. Γνωρίζετε αν είναι καλή και ασφαλής περιοχή; οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες δεκτές γιατί δεν έχω ιδέα για την περιοχή..
Σας ευχαριστώ
Καλη περιοχη ειναι,θα ειστε και κοντα στο λουνα παρκ prater κι αφου θα παρετε παιδακι μαζι μπορει να σας ενδιαφερει.Και κοντα στο κεντρο ειναι.Γενικα η Βιεννη ειναι πολυ ασφαλης πολη.Πιστευω οτι ειναι σχεδον απιθανο να εχετε θεμα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας, θα επισκεφτούμε τη Βιέννη με το παιδί μας τον Απρίλιο. Σκεφτόμαστε να μείνουμε στην περιοχή Leopoldstadt κοντά στις γραμμές U1 και U4 και συγκεκριμένα στο δρόμο ferdinandstrabe. Γνωρίζετε αν είναι καλή και ασφαλής περιοχή; οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες δεκτές γιατί δεν έχω ιδέα για την περιοχή..
Σας ευχαριστώ
Ασφαλεστατη περιοχη κ με πολλα εστιατορια, μινι μαρκετ ως πολυ αργα κλπ. Αν εννοεις δε το νοβοτελ, καλη επιλογη, τεραστια, ησυχα δωματια, διπλα μετρο.
 

Paraskevi@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλη περιοχη ειναι,θα ειστε και κοντα στο λουνα παρκ prater κι αφου θα παρετε παιδακι μαζι μπορει να σας ενδιαφερει.Και κοντα στο κεντρο ειναι.Γενικα η Βιεννη ειναι πολυ ασφαλης πολη.Πιστευω οτι ειναι σχεδον απιθανο να εχετε θεμα.
Σας ευχαριστώ πολυ
 

tzotzos

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
λισαβονα
Ονειρεμένο Ταξίδι
βραζιλια,νεα υορκη
προσώπικα έμεινα 15-22/12/2019 στο hotel austria trend europa με 840 ευρώ για 7 μέρες.Αξιζε μόνο η τοποθεσία του.Χωρίς πρωίνο βεβαια.ήθελαν 17 ευρώ ανα άτομο.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Γενικά η Βιέννη υπερεκτιμημένη.Για Έλληνες ούτε καν. πανάκριβη.
 

Paraskevi@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
προσώπικα έμεινα 15-22/12/2019 στο hotel austria trend europa με 840 ευρώ για 7 μέρες.Αξιζε μόνο η τοποθεσία του.Χωρίς πρωίνο βεβαια.ήθελαν 17 ευρώ ανα άτομο.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Γενικά η Βιέννη υπερεκτιμημένη.Για Έλληνες ούτε καν. πανάκριβη.
Σας ευχαριστώ.
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημερα σε όλους.
Δεν έχω διαβάσει ακόμη αρκετά για την πόλη αλλά αυτη τη στιγμή βρισκω αεροπορικά κ αυτα τα 2 ξενοδοχεία.

★★★ Austria Classic Hotel Wien, Βιέννη, Αυστρία

★★★ Hotel Mocca, Βιέννη, Αυστρία

Οι περιοχές που βρίσκονται τα ξενοδοχεία είναι καλές;
Γενικά η Βιέννη από Δευτέρα σε Παρασκευή περπατιέται ;
Θέλουμε να είμαστε σχετικά χαλαροί, λίγο περπάτημα στο κέντρο κ στα αξιοθέατα.
Ευχαριστώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημερα σε όλους.
Δεν έχω διαβάσει ακόμη αρκετά για την πόλη αλλά αυτη τη στιγμή βρισκω αεροπορικά κ αυτα τα 2 ξενοδοχεία.

★★★ Austria Classic Hotel Wien, Βιέννη, Αυστρία

★★★ Hotel Mocca, Βιέννη, Αυστρία

Οι περιοχές που βρίσκονται τα ξενοδοχεία είναι καλές;
Γενικά η Βιέννη από Δευτέρα σε Παρασκευή περπατιέται ;
Θέλουμε να είμαστε σχετικά χαλαροί, λίγο περπάτημα στο κέντρο κ στα αξιοθέατα.
Ευχαριστώ
Όσον αφορά στην τοποθεσία θα έκλινα ελαφρά προς το πρώτο, συν τοις άλλους είναι πιο βολικό για τη μετακίνηση από/προς το αεροδρόμιο.
Οι μέρες μια χαρά είναι, αν είστε φαν των μουσείων/παλατιών θα τις γεμίσετε, αν όχι θα είναι πιο χαλαρές. Στην τελική αν βαρεθείτε πάτε καμιά ημερήσια εκδρομή
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Όσον αφορά στην τοποθεσία θα έκλινα ελαφρά προς το πρώτο, συν τοις άλλους είναι πιο βολικό για τη μετακίνηση από/προς το αεροδρόμιο.
Οι μέρες μια χαρά είναι, αν είστε φαν των μουσείων/παλατιών θα τις γεμίσετε, αν όχι θα είναι πιο χαλαρές. Στην τελική αν βαρεθείτε πάτε καμιά ημερήσια εκδρομή
Σε γενικες γραμμές που τα αξιοθέατα κ οι περιοχες που κυκλοφορεί ο κόσμος?
Δηλαδή υπάρχουν πεζόδρομοι και πλατείες που χαζεύει ο κόσμος?
Σημερα το βραδυ θα διαβασω και κάποια ιστορία για να πάρω ιδέες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom