Αυστρία Που να μεινω στη Βιέννη

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σας,

για το Hotel Pension Baronesse γνωρίζετε αν βολεύει η τοποθεσία του? Θα πάμε ζευγάρι 26/12-30/12 και το βρήκα booking στα 500,αξίζει ?
Μια χαρά είναι η τοποθεσία, είναι κοντά στο Ring, τον περιφερειακό δρόμο που περικλείει όλο το ιστορικό κέντρο και εκεί είναι πολλά βασικά αξιοθέατα, ενώ περνούν και πολλά τραμ. (εκτός από το μετρό που επίσης έχει στάσεις)
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν αν η οδός Landstraßer Hauptstraße είναι ασφαλής όταν πέσει ο ήλιος. Έχω στα υπόψην το Best Western Plus Amedia, που δεν είναι μεν κεντρικό, αλλά αφενός εξυπηρετεί καλύτερα για το αεροδρόμιο, αφετέρου έχει κοντά τραμ που σε λίγα λεπτά σε πάει στο κέντρο, από όσο έχω καταλάβει.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν αν η οδός Landstraßer Hauptstraße είναι ασφαλής όταν πέσει ο ήλιος. Έχω στα υπόψην το Best Western Plus Amedia, που δεν είναι μεν κεντρικό, αλλά αφενός εξυπηρετεί καλύτερα για το αεροδρόμιο, αφετέρου έχει κοντά τραμ που σε λίγα λεπτά σε πάει στο κέντρο, από όσο έχω καταλάβει.
Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Η απόσταση από το αεροδρόμιο είναι αμελητέο ατού μιας και η Βιέννη είναι μικρή. Θα κοιτούσα για κάτι πιο κεντρικό καθότι αμέσως τριγύρω από το ξενοδοχείο δεν έχετε κανένα σημείο ενδιαφέροντος.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Η απόσταση από το αεροδρόμιο είναι αμελητέο ατού μιας και η Βιέννη είναι μικρή. Θα κοιτούσα για κάτι πιο κεντρικό καθότι αμέσως τριγύρω από το ξενοδοχείο δεν έχετε κανένα σημείο ενδιαφέροντος.
Όμως με ένα μέσο μεταφοράς είσαι στο αεροδρόμιο. Και είναι κοντά και στο κέντρο ακόμα και με τα πόδια. Το θέμα της ασφάλειας της περιοχής με απασχολεί.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Όμως με ένα μέσο μεταφοράς είσαι στο αεροδρόμιο. Και είναι κοντά και στο κέντρο ακόμα και με τα πόδια. Το θέμα της ασφάλειας της περιοχής με απασχολεί.
Εντάξει είναι ειδικά όσο προχωράτε προς το κέντρο. Όχι κάτι το ιδιαίτερο σαν περιοχή γενικά.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Εντάξει είναι ειδικά όσο προχωράτε προς το κέντρο. Όχι κάτι το ιδιαίτερο σαν περιοχή γενικά.
Καταλαβαίνω ότι η ίδια η περιοχή του ξενοδοχείου δεν έχει κάτι ιδιαίτερο, αλλά εμένα με ενδιαφέρει πρωτίστως η ασφάλεια και η ποιότητα της ίδιας της διαμονής. Τα πολύ κεντρικά ξενοδοχεία είτε είναι αισθητά πιο ακριβά, είτε είναι σε πολύ παλιά κτήρια με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται για τη διαμονή σε αυτά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.080
Likes
23.584
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν αν η οδός Landstraßer Hauptstraße είναι ασφαλής όταν πέσει ο ήλιος. Έχω στα υπόψην το Best Western Plus Amedia, που δεν είναι μεν κεντρικό, αλλά αφενός εξυπηρετεί καλύτερα για το αεροδρόμιο, αφετέρου έχει κοντά τραμ που σε λίγα λεπτά σε πάει στο κέντρο, από όσο έχω καταλάβει.
Μείναμε στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Ασφαλέστατη περιοχή, συχνή συγκοινωνία με τραμ και λεωφορείο και αρκετά καλό ξενοδοχείο. Είναι όμως λίγο μακριά από το κέντρο αλλά εμάς δεν μας πείραξε ιδιαίτερα. Καλά να περάσετε.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Μείναμε στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Ασφαλέστατη περιοχή, συχνή συγκοινωνία με τραμ και λεωφορείο και αρκετά καλό ξενοδοχείο. Είναι όμως λίγο μακριά από το κέντρο αλλά εμάς δεν μας πείραξε ιδιαίτερα. Καλά να περάσετε.
Ευχαριστώ πολύ.
 

maria78

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Καλησπερα κ καλη χρονια!!ετοιμαζουμε 5 ατομα ταξιδι στην βιεννη κ εχουμε χαθει λιγο ως προς το που ειναι οκ να μεινουμε.βρισκουμε λιγο εξω απο το κεντρο (3 χμ) κ ηθελα να ρωτησω τους γνωστες αν οι αποστασεις τετοιου τυπου ειναι οκ η να κοιταξουμε πιο κεντρικα!οτι μπορει να μας βοηθησει θα ειναι χρησιμο!!ευχαριστω!
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Γύρισα από τη Βιέννη προχθές. Έμεινα εδώ http://www.booking.com/Share-gwwbW7. Περίπου 100 ευρώ το δίκλινο με πρωινό και ήταν παραμονές πρωτοχρονιάς. Σχετικά κοντά στο κέντρο, απόσταση που κάνεις και με τα πόδια δηλαδή αλλά ήταν και κοντά στο μετρό.
 

agespil

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΉ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα!Θα πάω στη Βιέννη 20/3 για 5 ημέρες.Έκλεισα airbnb σε αυτή τη διεύθυνση :Landstraßer Hauptstraße 96, 1030 . Γνωρίζει κάποιος αν είναι βολική ως προς την απόσταση προς το κέντρο της πόλης; Είναι εύκολο να το προσεγγίσει κανείς με τα πόδια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom