Αυστρία Που να μεινω στη Βιέννη

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλήμερα,

σε (υπερ)ευχαριστώ για τις πληροφορίες, ακριβώς ότι ήθελα να μάθω! Αν προκύψει καμία άλλη ερώτηση θα επανέλθω!!

Γιώργος.
Τίποτα, πάντα χαίρομαι να δίνω πληροφορίες για την αγαπημένη μου πόλη!
 

xrysa94

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα!!ετοιμαζουμε και εμεις ενα ταξιδι στη βιεννη τον Φεβρουαριο.Θα ηθελα να μου προτεινετε που να μεινω ωστε να εχω προσβαση στο κεντρο με τα ποδια.Ευχαριστω πολυ :)
 

mpalou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα παιδια!!εχω κλεισει ταξιδι για Βιεννη απο 28/11-03/12!!απο ξενοδοχεια οι τιμες για κεντρο ειναι λιγο ακριβες οπως παντου αλλωστε αλλα βρηκαμε καποια γυρω στα 5χλμ αποσταση απο κεντρο!!ειναι κοντα σε ενα παρκο που λεγεται lidlpark και η οδος λεγεται wattgasse!!και το αλλο ειναι σε μια περιοχη που ονομαζεται schmelz!!ξερει κανεις απο περιοχες?
 
Last edited:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
καλησπερα παιδια!!εχω κλεισει ταξιδι για Βιέννη απο 28/11-03/12!!απο ξενοδοχεια οι τιμες για κεντρο ειναι λιγο ακριβες οπως παντου αλλωστε αλλα βρηκαμε καποια γυρω στα 5χλμ αποσταση απο κεντρο!!ειναι κοντα σε ενα παρκο που λεγεται lidlpark και η οδος λεγεται wattgasse!!και το αλλο ειναι σε μια περιοχη που ονομαζεται schmelz!!ξερει κανεις απο περιοχες?
ως προς το στολισμο της πόλης θα συμφωνησω ...ημουν χριστουγεννα περισυ και ζοριστικα παρα πολυ να βρω φαγητο την ημερα των χριστουγεννων,,, ισως θα ηταν καλυτερα να αναζητείστε ποια μαγαζιά θα είναι ανοικτά εκεινη την ημερα πχ πρωτοχρονιας..
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
καλησπερα παιδια!!εχω κλεισει ταξιδι για Βιεννη απο 28/11-03/12!!απο ξενοδοχεια οι τιμες για κεντρο ειναι λιγο ακριβες οπως παντου αλλωστε αλλα βρηκαμε καποια γυρω στα 5χλμ αποσταση απο κεντρο!!ειναι κοντα σε ενα παρκο που λεγεται lidlpark και η οδος λεγεται wattgasse!!και το αλλο ειναι σε μια περιοχη που ονομαζεται schmelz!!ξερει κανεις απο περιοχες?
Από το μήνυμα σου καταλαβαίνω ότι έχεις κλείσει κάπου στην περιοχή Ottakring. Κέντρο δεν είναι αλλά αυτό είναι σχετικό αφού εκεί τελειώνει η γραμμή 3 του μετρό (U3).Αν μας πεις και ονόματα ξενοδοχείων ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα.
 

mpalou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Από το μήνυμα σου καταλαβαίνω ότι έχεις κλείσει κάπου στην περιοχή Ottakring. Κέντρο δεν είναι αλλά αυτό είναι σχετικό αφού εκεί τελειώνει η γραμμή 3 του μετρό (U3).Αν μας πεις και ονόματα ξενοδοχείων ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα.
τελικα ειναι airbnb και ειναι σε εκεινες τις περιοχες!!απλα δεν θελω να μεινω σ καποια περιοχη αντιστοιχη της ομονοιας !!εαν ειναι κοντα σε μετρο ειναι ενα θετικο οσο για το περπατημα δεν με πειραζει!!αλλα απο οτι εχω δει κιολας τα πραγματα ειναι πολυ πιο ασφαλη στην βιεννη!!και τελικα ειναι κοντα στο σταθμο μετρο johnstave η καπως ετσι

ευχαριστω πολυ!!θα το κοιταξω!και εφοσον ειναι ξενοδοχειο ειναι θετικο γιατι οσα βρηκα σε καλεσ τιμες ειναι hostels που δεν ενδιαφερομαι!
 
Last edited by a moderator:

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
τελικα ειναι airbnb και ειναι σε εκεινες τις περιοχες!!απλα δεν θελω να μεινω σ καποια περιοχη αντιστοιχη της ομονοιας !!εαν ειναι κοντα σε μετρο ειναι ενα θετικο οσο για το περπατημα δεν με πειραζει!!αλλα απο οτι εχω δει κιολας τα πραγματα ειναι πολυ πιο ασφαλη στην βιεννη!!και τελικα ειναι κοντα στο σταθμο μετρο johnstave η καπως ετσι
Ναι, η αλήθεια είναι ότι η Βιέννη είναι μια πολύ ασφαλής πόλη,παντού όμως χρειάζεται προσοχή.Τότε είναι ακόμα πιο κοντά στο κέντρο από το Ottakring. Johnstrasse δεν είχα ποτέ πρόβλημα,υπάρχει και τραμ εκτός από μετρό που πάει κέντρο και είναι κοντά στο Schoenbrunn.
 

johnnak

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Καλησπέρα, τον Ιανουαρίου θα πάω Βιέννη με την κοπέλα μου, είμαστε φοιτητες οπότε το budget δεν είναι υψηλο, και επειδή είμαι φουλ ανοργανωτος θα ήθελα κάποια βοήθεια σχετικά με το που να μείνω, τι να δω κτλ... Έχω βρει ένα σχετικά φτηνό ξενοδοχείο στο miedling κοντά στο μετρό στη στάση margaretengurtel.. Πείτε μου ότι μπορειτε, ευχαριστωω
 
Last edited:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλησπέρα, τον Ιανουαρίου θα πάω Βιέννη με την κοπέλα μου, είμαστε φοιτητες οπότε το budget δεν είναι υψηλο, και επειδή είμαι φουλ ανοργανωτος θα ήθελα κάποια βοήθεια σχετικά με το που να μείνω, τι να δω κτλ... Έχω βρει ένα σχετικά φτηνό ξενοδοχείο στο miedling κοντά στο μετρό στη στάση margaretengurtel.. Πείτε μου ότι μπορειτε, ευχαριστωω
Αν ειναι κοντά στο μετρό θα σε βολέψει μια χαρά!!!Θα βγάλεις μια κάρτα απεριοριστων διαδρομών και θα είσαι εντάξει!!
 

kostiskampou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας,

για το Hotel Pension Baronesse γνωρίζετε αν βολεύει η τοποθεσία του? Θα πάμε ζευγάρι 26/12-30/12 και το βρήκα booking στα 500,αξίζει ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
11.997
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Πισω απο το Δημαρχειο, οχι ασχημα. Αν και θα προτιμουσα λιγο πιο κοντα στην Οπερα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom