Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Και εδώ είναι η απορία...

Να έχεις μια εβδομάδα ελεύθερη και να μην ξέρεις που να πας.
Για να εξηγούμε : έχω μια εβδομάδα κενή μέσα πριν ή μέσα στα Χριστούγεννα. Που μου προτείνετε να πάω με την κοπέλα μου; Είμαστε 21 ετών , μας αρέσει το κρύο(οπότε οι νότιες χώρες απορρίπτονται) , είμαι ρομαντικοί(πανάθεμά μας :bleh: ) και πέρσυ είχαμε πάει στο Βερολίνο πριν τα Χριστούγεννα και είχαμε ξετρελαθεί...
Καμία ιδέα :lol:
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Απο ιδεες αλλο τιποτα:)1.Μοναχο-Νυρεμβεργη-Ροττενμπουργκ.
2.Σαλτσμπουργκ-Ιννσμπρουκ.
3.Βιεννη.
4.Βαρσοβια-Κρακοβια.
Σε ολα τα παραπανω, κρυο και ρομαντισμος στο φουλ.:xalara:
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Προτείνω Σουηδία ή Δανία. Ειδικά Σουηδία υπάρχει το ενδεχόμενο να έχει και χιόνια και θα ευχαριστηθείτε χριστουγεννιάτικες αγορές!!!!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πράγα ίσως? Κρύο όσο θες, ρομαντικά (και από αυτό έχουμε) και φτηνά (περίοδο εορτών βέβαια ίσως να μην ισχύει αυτό).
Βέβαια η εβδομάδα είναι πολύ για Πράγα, αλλά στα πέριξ υπάρχουν πολύ αξιόλογες επιλογές, όπως η Δρέσδη, για να συμπληρώσετε τις 7 μέρες.
Σημειώνω ότι η Πράγα δεν μοιάζει με το Βερολίνο (που είναι τρομερό) αλλά είναι ίσως η μοναδική πόλη που δεν χρειάζεται photoshop στις καρτ ποστάλ της. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως φαίνεται στις φωτογραφίες. Κάποια πατέντα έχουν κάνει οι Τσέχοι, Photoshop πάνω στα κτίρια, δεν εξηγείται διαφορετικά....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Φίλε αν δεν μας διευκρινίσεις λίγο παραπάνω τι ακριβώς ψάχνεις (π.χ μεγαλούπολη ή πιο μικρή πόλη και με εξορμήσεις στην γύρω περιοχή), το μπάτζετ σου (τουλάχιστον για εισιτήρια, διαμονή), που έχεις ταξιδέψει (βλέπω π.χ στο προφιλ σου ήδη ότι αναφέρεις ως επόμενο ταξίδι Πράγα Βιέννη Βουδαπέστη), το τοπικ θα καταντησει σαν δεκάδες άλλα που ο καθένας μας θα προτείνει ό, τι να ναι και εσύ θα βοηθηθείς ελάχιστα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Για την ηλικια των 21, και δεδομενου οτι σας αρεσε πολυ το Βερολινο, θα προτεινα Λονδινο, ο ρομαντισμος ομως ειναι που με μπερδευει...
Θ'ανέβουν στο λόφο του αστεροσκοπείου στο greenwich και θα κοιτάνε τα φώτα της πόλης το σούρουπο.
 

Antonia_P

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλησπέρα!Σκεφτόμαστε με τον σύντροφό μου να κάνουμε ταξιδάκι για πρωτοχρονιά (27/12-01/01 ή κάτι τέτοιο),αλλα δεν μπορούμε να αποφασίσουμε το μέρος,οπότε θα ήθελα τα φώτα σας....Κάτι όχι πολύ ακριβό,με κρύο και χριστουγεννιατικη ατμόσφαιρα είναι το ζητούμενο-και αξιοθέατα,εννοείται.Προς Γερμανία σκέφτηκα,αλλα απ'οτι διαβάζω οι χριστουγεννιάτικες αγορες και το πολύ νταβαντούρι (μα τι λέξη...) τελειώνει τα Χριστούγεννα.Η Σκανδιναβία προς το παρόν θα παραμείνει όνειρο λογω οικονομικών,Πράγα,Βουδαπέστη, έχουμε παει...:rolleyes-80: Τι θα προτείνατε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom