Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ξύνω ξύνω το κεφάλι μου και απάντηση δε βρίσκω.....
Αποκλείστηκε η Γαλλία;;
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
νομιζω πως μοιαζει με το ισλαμικο κεντρο προωθησης του χαλβα, το Νταρ ες Σαλαμ, το ειχα πετυχει σε ντοκυμαντερ, ή κανω λαθος;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
νομιζω πως μοιαζει με το ισλαμικο κεντρο προωθησης του χαλβα, το Νταρ ες Σαλαμ, το ειχα πετυχει σε ντοκυμαντερ, ή κανω λαθος;
Λάθος Χρήστο, το έχω δει κι εγώ αυτό το ντοκυμαντέρ (μου είχε κάνει εντύπωση, στο ΣΚΑΙ ε; ) , μοιάζει εξωτερικά μεν αλλά ήταν πιο απεριποίητο, οι τρούλοι ήταν λιγότερο περίτεχνοι και το φινίρισμα δεν είχε τόσο υψηλή αισθητική όπως στο κτισμα που βλέπουμε στη φωτό (αν και βραδυνή). Εδώ το κτήριο φαίνεται προσεγμένο και υποψιάζομαι ότι είναι αποτέλεσμα δουλειάς ψαγμένου αρχιτέκτονα. Ίσως κάποιο μικρό μουσείο ισλαμικής τέχνης στην Ευρώπη, αφού έχουμε αποκλείσει όλη την αραβία.
Ε Bahari??
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
Στο ΣΚΑΙ ηταν μπραβο ,αλλα μπορει κ να κανω λαθος, ημουν ξαπλωμενος κ εβλεπα Σκαι στο πλαι, οποτε μαλλον μπερδευτηκα με τα τρουλλακια...
ρε σεις εδω κατι βρωμαει, κατι παλιοδουλεια εχει κανει το μπαχαρι. μπας και την περασαμε απο φοτοσοπ τη φωτογραφια; γιατι σκοταδια και κοκκος στη φωτο;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Δεδομένα από bahari :
1. είναι από χώρα που έχει επισκεφθεί.
2. οι χώρες που εχει επισκεφθεί είναι 12, εγώ κοιτάζοντας τες μου βγαίνουν 10 (Αγγλία-Γαλλία-Βέλγιο-Ισπανία-Ιταλία-Ουγγαρία-Ελλάδα-Μαρόκο-Τυνησία-Αιγυπτος) . Βahari ποιες έχω ξεχάσει ???

Βάσει των απαντήσεων, απορρίπτονται οι :
Iσπανία-Γαλλία-Αγγλία- Μαρόκο-Αίγυπτος-Τυνησία.

Τι μας μένει ?? :haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το Βέλγιο :clap: :lol:
 

christos71

Banned
Μηνύματα
126
Likes
17
παντως τωρα που τη βλεπω εχει κατι παρομοιο και στην Ινδια, το Σιχ Ναο των Περιστεριων, στο Μπουρναπουρ, αλλα παλι, το μπαχαρι λεει δεν εχει παει, οποτε...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βάσει των απαντήσεων, απορρίπτονται οι :
Iσπανία-Γαλλία-Αγγλία- Μαρόκο-Αίγυπτος-Τυνησία.
Η Γαλλία πότε αποκλείστηκε? (Ρε μπας και είναι καμιά περίεργη γωνία στο Mosque de Paris ή στο Institut du Monde Arabe?)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
παντως τωρα που τη βλεπω εχει κατι παρομοιο και στην Ινδια, το Σιχ Ναο των Περιστεριων, στο Μπουρναπουρ, αλλα παλι, το μπαχαρι λεει δεν εχει παει, οποτε...
Τώρα που το λες Χρήστο, μου θυμίζει και μένα αυτό το ναό. Μάλιστα έχω βγάλει και φωτο, ώρα ηλιοβασιλέματος αραχτή στην αυλή του :D

Βahari, που είσαι? για πες μας... το βρήκε ο Χρήστος ??:clap:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom