Αμοργός Πού να μείνω στην Αμοργό;

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Απαντάω κι εδώ πέρα απο το θέμα σου.
Όσες φορές και να ξαναπήγαινα Αμοργό, πάλι χώρα θα διάλεγα.
Η γραφικότητα της θα σε μαγέψει.
Αν είχα αρκετές μέρες όπως πέρυσι, ίσως να αφιέρωνα και 2 βράδια στην Αιγιαλή, ίσως για να τη κάνω απο κεί και για Αστυπάλαια που βολεύει...
Σα τη χώρα δεν έχει στο νησί μη το ψάχνεις!! Φωτογραφίες για του λόγου το αληθές : http://www.travelstories.gr/community/gallery/albums/Αμοργός-2013.332/
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Κατάπολα δεν θα έμενα με τίποτα. Χάλια λιμάνι. Το ίδιο και Αιγιάλη (που είναι σαφώς πολύ καλύτερη από τα κατάπολα βέβαια).
Τα Θολάρια και η Χώρα είναι πολύ γραφικά. Αν πήγαινα ξανά θα τα προτιμούσα με διαφορά.
 
Μηνύματα
12
Likes
1
Ψιλέ ευχαριστώ και πάλι.. Από τη Χώρα βέβαια θα φαίνεται η θάλασσα; εχεις κάποιο ξενώνα/στούντιο/ξενοδοχείο/δωμάτιο υπόψιν;
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Κ εμείς έχουμε την ίδια απορία να μείνουμε στην χώρα η στην αιγιαλη? και κατι ακόμη οι μετακινήσεις με τι ειναι καλύτερες? με αυτοκίνητο η μηχανάκι?
 

semeli

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη κ πάδος
πήγα αμοργό το φετικό πάσχα!

χώρα να μείνετε αν σας αρέσουν οι κυκλαδίτικες 'χώρες' των νησιών, σαν 'χώρα' είναι πάρα πολύ όμορφη!!! πανέμορφα σπίτια, όχι ιδιαίτερα μεγάλη, με λίγα αλλά ωραία μαγαζιά. επίσης αν θέλετε να παίρνετε το κτελ για μετακινήσεις αφού εκεί είναι η αφετηρία του. αν δεν σας ενοχλεί το να έχετε τη θάλασσα δίπλα σας!

αιγιάλη να μείνετε αν θέλετε σώνει και καλά μια παραλία δίπλα σας. αν έχετε ΙΧ και δεν εξαρτάστε από τα κτελ. σαν χωριό για μένα είναι λιγότερο όμορφη από τη χώρα, αλλά έχει τη θάλασσα δίπλα!

για την ερώτηση αυτοκίνητο ή μηχανάκι δεν μπορώ να απαντήσω αφού δεν χρησιμοποιώ ποτέ μηχανάκι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ψιλέ ευχαριστώ και πάλι.. Από τη Χώρα βέβαια θα φαίνεται η θάλασσα; εχεις κάποιο ξενώνα/στούντιο/ξενοδοχείο/δωμάτιο υπόψιν;
Χαρά μου να βοηθάω!!
Σου έχω στείλει link στο άλλο σου θέμα για το που έμεινα!
Η θάλασσα είναι μακριά απο τη χώρα δε φαίνεται...
 

semeli

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη κ πάδος
εμείς μείναμε στον ξενώνα εμπροστιάδα στη χώρα με 40 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά. σίγουρα το καλύτερο κατάλυμμα της χώρας, η οποία δεν έχει πολλά καταλύμματα. βέβαια η ιδιοκτήτρια μας είπε ότι ιούλιο και αύγουστο τα νοικιάζει στα 100 ευρώ! ιούνη και σεπτέμβρη πάλι στα 40!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συμφωνώ για το Εμπροστιάδα, το είδα απο κοντά και αυτό, ίσως το καλύτερο απ όλα.
Αν η τιμή για Σεπτέμβρη ειναι αυτή που αναφέρθηκε μη το σκέφτεσαι καθόλου!
 
Μηνύματα
12
Likes
1
Κι εγώ το Εμπροστιάδα είχα στο μυαλό μου.. Το μόνο μου θεμα είναι οτι υπάρχει πιθανότητα να επισκεφθώ το νησί 22/09 και αγχώνομαι λίγο μήπως είναι τελείως έρημα..Αν κάποιος γνωρίζει με ενημερώνει!! Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!!!!!!
 

thundercats

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας εχω κλεισει του χρονου για 4 μερες στην Αμοργο 2 μερες στη χωρα και 2 μερες στην αιγιαλη προτεινετε να κατσω και τις 4 μερες στην χωρα η να το σπασω οπως εχω κανει? Επισης δεκτες προτασεις που να παμε(με 2 παιδια το ενα μωρο και το αλλο 5) που να φαμε κτλ.

Ευχαριστω
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας εχω κλεισει του χρονου για 4 μερες στην Αμοργο 2 μερες στη χωρα και 2 μερες στην αιγιαλη προτεινετε να κατσω και τις 4 μερες στην χωρα η να το σπασω οπως εχω κανει? Επισης δεκτες προτασεις που να παμε(με 2 παιδια το ενα μωρο και το αλλο 5) που να φαμε κτλ.

Ευχαριστω
Δε βρίσκω κανέναν λόγο να μείνεις σε δύο διαφορετικά μέρη, ειδικά όταν πας για 4 μέρες συνολικα κι όταν έχεις και μικρά παιδιά. Επίλεξε ένα από τα δύο ανάλογα με το πρόγραμμα που θες να κάνεις.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Γεια σας εχω κλεισει του χρονου για 4 μερες στην Αμοργο 2 μερες στη χωρα και 2 μερες στην αιγιαλη προτεινετε να κατσω και τις 4 μερες στην χωρα η να το σπασω οπως εχω κανει? Επισης δεκτες προτασεις που να παμε(με 2 παιδια το ενα μωρο και το αλλο 5) που να φαμε κτλ.

Ευχαριστω
Ποιό μήνα? Καλοκαίρι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom