Αμοργός Πού να μείνω στην Αμοργό;

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είναι εκ διαμέτρου αντίετα νησιά, η Άνδρος θέλει υποχρεωτικά όχημα, είναι μεγάλη και ξεφεύγει τελείως από τις Κυκλάδες. Η δε Σέριφος είναι το κλασσικό μικρό Κυκλαδονήσι που σ' ένα καλό τετραήμερο το έχεις δει. Καλές παραλίες και στα δύο, εύκολα και τα δύο από Αθήνα κι αν μου έλεγες τι θα διάλεγα για νυχτερινή ζωή στα πλαίσια νησιού δε μπορώ να σου απαντήσω γιατί ο Ιούνιος είναι μια δύσκολη περίπτωση... Εκτός σεζόν για τους Έλληνες, με ότι αυτό συνεπάγεται.
@psilos3 μου, επειδή έχεις κάνει μεγάλη γύρα στα νησιά μας, θα είχες κάποια πρόταση διαμονής για Αμοργό τέλη Αυγούστου; κοιτάζω airbnb προς το παρόν αλλά επειδή δεν το ξέρω το νησί, δυσκολεύομαι να αποφασίσω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 μου, επειδή έχεις κάνει μεγάλη γύρα στα νησιά μας, θα είχες κάποια πρόταση διαμονής για Αμοργό τέλη Αυγούστου; κοιτάζω airbnb προς το παρόν αλλά επειδή δεν το ξέρω το νησί, δυσκολεύομαι να αποφασίσω.
Ξεκινάς να ψάχνεις στη χώρα (βιάσου) και να επικεντρωθείς σε όλα όσα βρίσκονται εκεί πριν ψάξεις εναλλακτικές όπως Κατάπολα, Ξυλοκερατίδι κ.α. που βρίκονται κοντά. Δεν είναι πολλά (Πανόραμα, Ηλίας, Μαρουσσώ και μερικά ακόμη), με λίγα τηλέφωνα θα έχεις μια εικόνα. Για μένα είναι κρίμα να πας Αμοργό και να μη μείνεις στη Χώρα της. Αν έχεις περισσότερες από 5 μέρες στη διάθεση σου, μπορείς να χωρέσεις και κάποια/ες διανυκτερεύσεις στην Αιγιάλη, με σκοπό την επίσκεψη στα σημεία ενδιαφέροντος στην απο κει πλευρά του νησιού.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ξεκινάς να ψάχνεις στη χώρα (βιάσου) και να επικεντρωθείς σε όλα όσα βρίσκονται εκεί πριν ψάξεις εναλλακτικές όπως Κατάπολα, Ξυλοκερατίδι κ.α. που βρίκονται κοντά. Δεν είναι πολλά (Πανόραμα, Ηλίας, Μαρουσσώ και μερικά ακόμη), με λίγα τηλέφωνα θα έχεις μια εικόνα. Για μένα είναι κρίμα να πας Αμοργό και να μη μείνεις στη Χώρα της. Αν έχεις περισσότερες από 5 μέρες στη διάθεση σου, μπορείς να χωρέσεις και κάποια/ες διανυκτερεύσεις στην Αιγιάλη, με σκοπό την επίσκεψη στα σημεία ενδιαφέροντος στην απο κει πλευρά του νησιού.
Ωραία, οπότε επικεντρώνομαι Χώρα. Έβρισκα κάτι airbns στα Θαλερά μέχρι τώρα. Μιλάω για περίπου έξι διανυκτερεύσεις ξεκινώντας από 22 Αυγούστου. Ευχαριστώ πολύ!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Αν το αντέχει η τσέπη σας, κοιτάξτε και το Εμπροστιαδα για 1-2 νύχτες. Αλησμόνητη διαμονή. Αιγιαλη δε θα τη πρότεινα για διαμονή ούτε για μια νυχτα προσωπικά.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν το αντέχει η τσέπη σας, κοιτάξτε και το Εμπροστιαδα για 1-2 νύχτες. Αλησμόνητη διαμονή. Αιγιαλη δε θα τη πρότεινα για διαμονή ούτε για μια νυχτα προσωπικά.
Θα την κοιτάξω την Εμπροστιάδα, λίγο είδα το site, εννοείται εντυπωσιακό αλλά τιμούλα πουθενά, μόνο αίτημα κράτησης επιτρέπουν.
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Θα την κοιτάξω την Εμπροστιάδα, λίγο είδα το site, εννοείται εντυπωσιακό αλλά τιμούλα πουθενά, μόνο αίτημα κράτησης επιτρέπουν.
Είχε κανά 100άρικο το 2021, τώρα ποιος ξέρει πού το έχουν πάει. Αλλά είναι σπέσιαλ μέρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.671
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom