Τσεχική Δημοκρατία Πράγα απορίες...

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
παιδια καλησπερα!! θα ειμαι 9 με 13 Πραγα.. τι καιρο πανω κατω θα συναντησω? παιζει να χιονιζει ??
Ημουν στην Πράγα πέρσι ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες. Είχε -3 με 3 βαθμούς δηλαδή φυσιολογικό κρύο. Πετύχαμε ήλιο, σύννεφα και βροχή. Δυστυχώς όχι χιόνι. Αν και είναι νωρίς ακόμα για ασφαλή πρόβλεψη, τις ημερομηνίες που θα πας δείχνει θερμοκρασίες -1 με 4 βαθμούς με συννεφιά.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ημουν στην Πράγα πέρσι ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες. Είχε -3 με 3 βαθμούς δηλαδή φυσιολογικό κρύο. Πετύχαμε ήλιο, σύννεφα και βροχή. Δυστυχώς όχι χιόνι. Αν και είναι νωρίς ακόμα για ασφαλή πρόβλεψη, τις ημερομηνίες που θα πας δείχνει θερμοκρασίες -1 με 4 βαθμούς με συννεφιά.
Ευχαριστω !! τον καιρο τον βλεπω απο το accuweather.. ειναι σωστο στις προβλεψεις του?? δυστυχως στην Αθηνα εχει ζεστη για 28/11 και θα μου φανει παραξενη τετοια αλλαγη θερμοκρασιας..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ευχαριστω !! τον καιρο τον βλεπω απο το accuweather.. ειναι σωστο στις προβλεψεις του?? δυστυχως στην Αθηνα εχει ζεστη για 28/11 και θα μου φανει παραξενη τετοια αλλαγη θερμοκρασιας..
Για κοντινές ημέρες μια χαρά είναι το accuweather για να έχεις μια ένδειξη του καιρού. Μην σε προβληματίζει η διαφορά θερμοκρασιών. Να απολαύσεις το κρύο και το χιονάκι αν σου κατσει εκείνες τις μέρες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευχαριστω !! τον καιρο τον βλεπω απο το accuweather.. ειναι σωστο στις προβλεψεις του?? δυστυχως στην Αθηνα εχει ζεστη για 28/11 και θα μου φανει παραξενη τετοια αλλαγη θερμοκρασιας..
Δεν θα πάθεις τίποτα από την αλλαγή θερμοκρασίας. Ίσα ίσα αν είσαι λάτρης του χειμώνα θα χαρείς επιτέλους χειμωνιάτικο καιρό. Απ' ότι φαίνεται θα έχει ίδιες θερμοκρασίες περίπου όπως πέρσι. Με πολύ καλό ντύσιμο ήμουν πολύ άνετος. Μακάρι να είστε τυχεροί και να δείτε εσείς χιόνι. Κι εγώ αυτό το site παρακολουθώ πριν τα ταξίδια μου και είναι από τα πιο έγκυρα.
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλημέρα σας & χρόνια πολλά,
Κλείσαμε για το τριήμερο της καθαρας δευτερας για Πράγα ( Παρασκευή με Δευτέρα). Υπάρχει κάποιος οδηγος;
Σε ποια περιοχή βολεύει να κλείσουμε διαμονή; Έχετε να προτείνετε κάποια διαμονή; Ξενοδοχείο ή Airbnb?
Τι προλαβαίνω να επισκεφτώ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Αν ψάξεις με υπομονή εδω θα βρεις τα πάντα
https://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=44Οπως επισης και στις ταξιδιωτικες ιστορίες. Σου απαντάω ετσι γιατι ρωτας παρα πολλα σε ενα topic. Παντως τσεκαρε τον honestguide στο youtube και θα βρεις υλικο
 

userM

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Καλημέρα σας
οι ημέρες πλησιάζουν και σε λίγο φεύγουμε για Πράγα. Φτάνουμε το μεσημέρι κατά τις 14:00. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σχετικά με την μετακίνηση απο το αεροδρόμιο στην πόλη? Από το ξενοδοχείο για 3 άτομα με ταξί μας έχουν πει 32€. Γνωρίζει κάποιος το κόστος με ΜΜΜ? (είχα βρει κάτι σχετικό παλιότερα αλλά δεν το βρίσκω τώρα)
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Καλησπέρα σας. Μολις έκλεισα αεροπορικά για Τσεχία & Πράγα.
1. Μπορείτε να μου πείτε σε ποιο μέρος της Πράγας να ψάξω να βρω κατάλυμα ;
2. Επειδή θα κάτσω 5 μέρες γεμάτες, υπάρχουν εκδρομές που μπορώ να πραγματοποιήσω εκτος πρωτεύυσας ;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Καλησπέρα σας. Μολις έκλεισα αεροπορικά για Τσεχία & Πράγα.
1. Μπορείτε να μου πείτε σε ποιο μέρος της Πράγας να ψάξω να βρω κατάλυμα ;
2. Επειδή θα κάτσω 5 μέρες γεμάτες, υπάρχουν εκδρομές που μπορώ να πραγματοποιήσω εκτος πρωτεύυσας ;
@christosk_7 Γεια σας : 1.Καλύτερα στο ιστορικό κέντρο της πόλης να ψάξετε για κατάλυμα όχι εκτός , 2.Έχετε δύο επιλογές : Η να πάτε στο Κάρλοβι Βάρι ή στο Τσέσκυ Κρουμλώφ ... Αναλόγως και τι σας αρέσει ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom