Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ή Βουδαπεστη ;;

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Καλησπέρα. Και οι δυο πολεις ειναι ομορφες, πλην ομως η Πράγα ειναι κατι το ασυνηθιστο. Παραμυθένιο. Μην ξεχάσεις ομως να πας και Καρλοβυ Βαρυ (Μέλας Δρυμός). Απίστευτα...
 

athinak

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
xkyralidis said:
Καλησπέρα. Και οι δυο πολεις ειναι ομορφες, πλην ομως η Πράγα ειναι κατι το ασυνηθιστο. Παραμυθένιο. Μην ξεχάσεις ομως να πας και Καρλοβυ Βαρυ (Μέλας Δρυμός). Απίστευτα...
Αρχίζω διάβασμα κ συλλογή πληροφοριών από το site ???
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ο Μέλας Δρυμός δεν είναι στη Νοτιοδυτική Γερμανία;
Μα γιατι το λες αυτο ...διπλα ειναι ...2 λεπτα με το ματι:D
Και γω Πραγα θα σου προτεινα τοπικ σταρτερ ..καλη επιλογη εκανες.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Είμαι σε αναζήτηση προορισμού για το 2017 και κοιτάω ανάμεσα σε Βουδαπέστη και Πράγα. Πια από τις 2 να διαλέξω και πια εποχή είναι η ιδανική για επίσκεψη;
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Είμαι σε αναζήτηση προορισμού για το 2017 και κοιτάω ανάμεσα σε Βουδαπέστη και Πράγα. Πια από τις 2 να διαλέξω και πια εποχή είναι η ιδανική για επίσκεψη;
Συνδιασε τα αν αντεχεις οικονομικά. Εγώ πήγα Ανοιξη αλλά μου χουν πει ότι και χειμώνα είναι ονειρικά.
 
Last edited by a moderator:

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Συνδιασε τα αν αντεχεις οικονομικά. Εγώ πήγα Ανοιξη αλλά μου χουν πει ότι και χειμώνα είναι ονειρικά.
5-6 μέρες είναι η αρχική σκέψη, δε ξέρω αν είναι αρκετές και για τις 2 σ' ένα ταξίδι. Λέμε για Οκτώβριο όσο αφορά το πότε
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άνετα μπορείς να συνδιάσεις Βουδαπέστη και Πραγα. 7 ώρες είναι το ταξίδι από την μία πόλη στην άλλη με το λεωοφορείο, και κάνει 15 ευρώ o/w
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
άνετα μπορείς να συνδιάσεις Βουδαπέστη και Πραγα. 7 ώρες είναι το ταξίδι από την μία πόλη στην άλλη με το λεωοφορείο, και κάνει 15 ευρώ o/w
Έριξα μια ματιά και για αεροπλάνο το οποίο είναι περίπου στα 120€ τα 2 άτομα, έναντι 40€ το λεωφορείο αλλά και 7! ώρες. Πόσες μέρες χρειάζεται κάποιος για τη Βουδαπέστη και πόσες για τη Πράγα για να μη χάσει την ουσία και να μη βάλει δύο ακόμα προορισμούς στο χάρτη του;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Και το αεροπλάνο δε θα σου βγει λιγότερες οι ώρες. 40 λεπτά να φτάσεις στο αεροδρόμιο, 1 ώρα πριν, 1:30 η πτήση και άλλα 40 λεπτά να φτάσεις στην πόλη. 4 ώρες πάνω κάτω.
To τραίνο κάνει την διαδρομή σε 6:30 ώρες.
Δε είναι τραγικές και οι 7 ώρες. Τα λεωφορεία της student agency, είναι αρκετά άνετα, με ταμπλέτς, δωρεάν καφέ.

Όσο για τις μέρες: 3 μέρες Βουδαπέστη 2 Πράγα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Και το αεροπλάνο δε θα σου βγει λιγότερες οι ώρες. 40 λεπτά να φτάσεις στο αεροδρόμιο, 1 ώρα πριν, 1:30 η πτήση και άλλα 40 λεπτά να φτάσεις στην πόλη. 4 ώρες πάνω κάτω.
Έχεις ένα δίκιο εδώ και αν τελικά αποφασίσω να συνδυάσω και τις 2 μαζί θα κάνω τη διαδρομή με το λεωφορείο. Τώρα από την άλλη η Βιέννη είναι πολύ πιο κοντά για ένα ανάλογο συνδυασμό...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom