Ιταλία Προγραμματισμός ταξιδιου στην Σικελία

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
καθε εταιρεια εχει αλλη γραμμη πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. ολες αξιοπιστες ειναι κ με καλη εξυπηρετηση. υπαρχουν μηχανες αναζητησης για ολες μαζι, εμπιστευομαι μονο τα σαιτ των ιδιων των εταιρειων. κ στα ιταλικα να ειναι δεν ειναι τπτ να δεις τα ωραρια. οι γραμμες που θες εκτελουνται απο

http://www.cuffaro.info/orari-e-partenze-cuffaro-autoservizi/palermo-agrigento.html
http://www.saistrasporti.it/
Σε ευχαριστώ θερμά για ακόμη μία χρονιά. Πέρυσι περάσαμε τέλεια στη Cefalu χάρη στις οδηγίες σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Μετα απο ωριμη σκεψη αποφασισα να μην κανω σταση στην Enna. Με συνδυασμο λεωφορειων και ταξι, φορτωμενη με ενα παιδι και δυο βαλιτσες και ζεστη, μαλλον θα φαω και γκρινια εκτος της ταλαιπωριας. Η λυση του τρενου απ' ευθειας για Κατανια θα αφαιρεσει αρκετο αγχος και ταλαιπωρια.
 

athenabzr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα! Δύο ερωτήσεις, παρακαλώ:

Έχετε κάποια σύσταση για συγκεκριμένο car rental με υποκαταστήματα στο Παλερμο και την Κατάνια (παραλαβή από Κατάνια, επιστροφή στο Παλέρμο); Διαβάζω διάφορα (ότι είναι αναξιόπιστοι, σου βγάζουν προβλήματα κλπ) στα διεθνή σάιτς κι έχω προβληματιστεί. Αν κάποιος έχει κάποια καλή συμβουλή, θα το εκτιμούσα πολύ! @Samion είδα τα σχόλια ότι δεν έχει καμία διαφορά από Ελλάδα, αλλά, αν υπάρχει κάποιο έξτρα τιπ για συγκεκριμένη εταιρεία, θα βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ! :)

Επίσης, συστήνετε το λεωφορείο από Παλέρμο για Σαν Βίτο λο Κάπο (και επιστροφή) ή να κρατήσουμε το αυτοκίνητο; Σκεφτόμαστε να το αφήσουμε για να μη χρεωνόμαστε, γιατί έχουμε κρατήσει το Σαν Βίτο για τις τελευταίες μέρες της διαμονής μας, για ξεκούραση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. "εξτρα τιπ"? δηλ? δεν ισχυει τπτ διαφορετικο απο οποιοδηποτε μερος της Ευρωπης. δηλ διαλεξε μια διεθνη εταιρεια με φουλ ασφαλεια. αν μπεις σε" διεθνη σαιτς" θα βρεις κακα σχολια και για τη χωρα μας κ για την καλυτερη εταιρεια. το μονο τιπ που εχω ειναι να διαβαζεις εδω που γραφουν real people...
2. οπως το θετεις δεν αφηνεις επιλογη. εγω θα επαιρνα ΙΧ για να κανω κ καμια βολτα. αν ομως θελετε αραγμα...
 

athenabzr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ!
1. "εξτρα τιπ"? δηλ? δεν ισχυει τπτ διαφορετικο απο οποιοδηποτε μερος της Ευρωπης. δηλ διαλεξε μια διεθνη εταιρεια με φουλ ασφαλεια. αν μπεις σε" διεθνη σαιτς" θα βρεις κακα σχολια και για τη χωρα μας κ για την καλυτερη εταιρεια. το μονο τιπ που εχω ειναι να διαβαζεις εδω που γραφουν real people...
2. οπως το θετεις δεν αφηνεις επιλογη. εγω θα επαιρνα ΙΧ για να κανω κ καμια βολτα. αν ομως θελετε αραγμα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Μεταξύ Ταορμίνα και Συρακουσών για ημερήσια επίσκεψη, ποια; Πηγε φίλη πρόσφατα και στις δύο και εκθείαζε τις Συρακούσες, αλλά δεν της έχω τυφλή εμπιστοσύνη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μεταξύ Ταορμίνα και Συρακουσών για ημερήσια επίσκεψη, ποια; Πηγε φίλη πρόσφατα και στις δύο και εκθείαζε τις Συρακούσες, αλλά δεν της έχω τυφλή εμπιστοσύνη.
δύσκολο να σου προτεινει καποιος κάτι.. διαφορες μεγαλες αλλα κ οι 2 αξιζουν. βαλε κατω τα δεδομενα συνδυασε τα με τα γουστα κ τις αναγκες σας κ αποφασισε.
σαν να λες λουτρακι η πατρα? η ταορμινα εχει 10.000, ενα χωριο δηλ που το βλεπεις κ σε ενα πρωι αλλα κ σε μια μερα αν το κανεις ρηλαξμε καφε, βολτες η κ μπανιο. οι Συρακουσες ειναι πολη με 120.000 κ οτι αυτο συνεπαγεται δηλ πολυ πιο κουραστικη αλλα κ πιο πολλα να δεις μουσειο, αρχαιολ. χωρος, παλια πολη κλπ. αν ειναι δε ζεστη η μερα καπελο, παπουτσια, τονους νερο κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Ενταξει, παμε για το λαιτ σεναριο γιατι ο μικρος συνταξιδιωτης δεν ειναι για πολλη ταλαιπωρια και θα με ξεκοψει απο παρεα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ενταξει, παμε για το λαιτ σεναριο γιατι ο μικρος συνταξιδιωτης δεν ειναι για πολλη ταλαιπωρια και θα με ξεκοψει απο παρεα.
Ταορμινα ασυζητητι. Συρακουσες βραζεις αυγο στο πεζοδρομιο τετοια εποχη....αν επαιζε ΙΧ θα ηταν αλλιως η επιλογη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
αντε αντε, οι μερες πλησιαζουν. εγω θα εχω απο 2 διανυκτερευσεις και στις δυο, αλλά μετά απο εσενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom