Γενικά Ιταλία Προορισμός για σαββατοκύριακο εξωτερικό

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
γεια σας...σκεφτομασταν με το αγορι μου τον αυγουστο,μιας και θα ειμαστε αθηνα,να πεταχτουμε κανα σαββατοκυριακο (σαββατο μεχρι δευτερα βασικα) σε καποια κοντινη πολη.ξερουμε οτι δεν προκειται να προλαβουμε να δουμε τιποτα απο αξιοθεατα κτλ.μονο για βολτα και περιπατο.μια ιδεα ειναι 'η ρωμη 'η βενετια.
περιμενω ανυπομονα απαντησεις και πληροφοριες...
ευχαριστω :D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ρώμη για δυο μέρες? Πολύ λίγες

θα σου πρότεινα ένα διήμερο στο Μιλάνο (πετάς άνετα εκεί με πάρα πολλές εταιρίες) ή τσέκαρε την Malev, γτ κατα καιρούς βάζει προσφορές αεροπορικά και ξενοδοχεία για 2 νύχτες από 160 ευρώ
 

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
Ρώμη για δυο μέρες? Πολύ λίγες

θα σου πρότεινα ένα διήμερο στο Μιλάνο (πετάς άνετα εκεί με πάρα πολλές εταιρίες) ή τσέκαρε την Malev, γτ κατα καιρούς βάζει προσφορές αεροπορικά και ξενοδοχεία για 2 νύχτες από 160 ευρώ
εχω παει μιλανο :)
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Νομιζω οτι 2 μερες δεν φτανουν για τιποτα. Σορυ αλλα αν φας εστω και μιση μερα στο πηγαινε-ελα τι θα προλαβεις να κανεις? Μακαρι παντως να βρεις εναν τροπο και να τον μοιραστεις μαζι μας εδω οταν επιστρεψετε. Καλες επιλογες και καλο ταξιδι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γεια σας...σκεφτομασταν με το αγορι μου τον αυγουστο,μιας και θα ειμαστε αθηνα,να πεταχτουμε κανα σαββατοκυριακο (σαββατο μεχρι δευτερα βασικα) σε καποια κοντινη πολη.ξερουμε οτι δεν προκειται να προλαβουμε να δουμε τιποτα απο αξιοθεατα κτλ.μονο για βολτα και περιπατο.μια ιδεα ειναι 'η ρωμηβενετια.
περιμενω ανυπομονα απαντησεις και πληροφοριες...
ευχαριστω :D
Βρες μια προσφορά της Lufthansa για Φρανκφούρτη με ?99.00 (βγαίνουν συχνά), και κλείσε για ένα Σ/Κ. Μόλις φτάσεις, μέσα από το αεροδρόμιο παίρνεις το τρένο για Χαιδελβεργη.
Αυτός είναι ο προορισμός για το Σ/Κ σου...

Εναλλακτικά, παίρνεις το λεωφορείο της Lufthansa απευθείας από το αεροδρόμιο και σε 2 ώρες είσαι στο Στρασβούργο. Επίσης τέλειος προορισμός για ένα Σ/Κ.

Τρίτη επιλογή, με παραπάνω κόστος όμως, αλλά τέλεια για ζευγάρι, η Brugges στο Βέλγιο. Κλείσε ΤΩΡΑ (ΤΩΡΑ ομως) με την προσφορά της Aegean για το φθινόπωρο. Το τρένο Βρυξέλλες - Μπρυζ κάνει κάτι λιγότερο από 1 ώρα και κοστίζει 15 ευρώ.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εναλλακτικά, παίρνεις το λεωφορείο της Lufthansa απευθείας από το αεροδρόμιο και σε 2 ώρες είσαι στο Στρασβούργο. Επίσης τέλειος προορισμός για ένα Σ/Κ.
στρασβουργο δαγκωτο!!!!!!!:clap:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Τη Βενετια τη βρισκω τελεια για τριημερη αποδραση, αυγουστο μαλιστα που οι τιμες στα ξενοδοχεια ειναι χαμηλοτερες αξιζει να βρεθειτε εκει..

Τη Ρωμη δεν θα τη συνιστουσα για αυγουστο, οι περισσοτεροι εχουν φυγει για διακοπες, πολλα εστιατορια ειναι κλειστα,πολλα μαγαζια επισης, εκτος απο τους τουριστες λιγος κοσμος κυκλοφορει στην πολη

Η δικη μου εναλλακτικη προταση ειναι η Ναπολη, την οποια μπορειτε να περπατησετε και να χαρειτε ανετα σε ενα διημερο αλλα και να χρησιμοποιησετε ως αφετηρια για μια συντομη (διαδρομη μιας ωρας περιπου) εκδρομη στην ακτη Αμαλφι ή στο υπεροχο Καπρι
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωραια ιδεα η Ναπολη Ερμινα και μπορει να συνδυαστει και με μπανακι.
Προσυπογραφω!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Βρες μια προσφορά της Lufthansa για Φρανκφούρτη με ?99.00 (βγαίνουν συχνά), και κλείσε για ένα Σ/Κ. Μόλις φτάσεις, μέσα από το αεροδρόμιο παίρνεις το τρένο για Χαιδελβεργη.
Αυτός είναι ο προορισμός για το Σ/Κ σου...
Το έκανα πρόσφατα και συμφωνώ και επαυξάνω. Με τρένο ή με το λεωφορειάκι της lufthansa. Μικρή πόλη και ό,τι πρέπει για δυο μέρες. Επίσης νομίζω ότι είναι και ό,τι πιο φτηνό θα βρείτε, γιατί τα εισιτήρια για Βενετία θα είναι πολύ ακριβότερα.
Εναλλακτικά αν βρείτε την προσφορά των 99ευρώ για Μόναχο πάλι με το λεωφ. της Lufthansa μπορείτε να πάτε Ρέγκενσμπουργκ.

Καλές προτάσεις και η Ρώμη και η Βουδαπέστη, και ενδεχομένως θα βρείτε καλές τιμές στα εισιτήρια αλλά είναι πολύ μεγαλύτερες πόλεις και δε θα το απολαύσετε.

Αν βρείτε προσφορά για Μιλάνο μπορείτε να πάρετε το τρένο και να πάτε Κόμο σε μια ώρα.
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα! Σε ένάμισι μηνα έχει γεννέθλια ο καλός μου και θέλω να του κάνω ένα ταξίδι έκπληξη. το κακό είναι οτι λόγω δουλειάς θα μπορούμε να λείψουμε μόνο Σαββατοκύριακο :( Σκέφτομαι να ψάξω για κάτι τέλος Νοεμβρίου Αρχές Δεκέμβρη να δούμε και τίποτα Χριστουγεννιάτικο. Έχετε να προοτείνετε κάποιον Ευρωπαϊκό προορισμό; ευχαριστώ πολύ!
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Από Αθήνα. Αξίζει βρε παιδιά? Η είναι πολύ λίγος ο χρόνος μας και δεν θα το ευχαριστηθούμε; Από την άλλη ποτέ δεν έχουμε άδεια μέσα στο χρόνο πάντα λόγω δουλειάς η άδεια πέφτει όλη τον Αύγουστο :(
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.816
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom