Προσφορές εισιτηρίων - Ασία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
from malaysia with love...
η Air Asia ( budget αεροπορική ) θα πεταει απο λονδινο απο τον μαρτιο του 2009
τα αεροπορικα ξεκινουν απο 50 λίρες www.airasia.com.my
τα λεμε στη Μαλαισία!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Άλλαξα τον τίτλο του θέματος για να γράφουμε εδώ ότι προσφορές βρίσκουμε για Ασία γενικώς. :)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
from malaysia with love...
η Air Asia ( budget αεροπορική ) θα πεταει απο λονδινο απο τον μαρτιο του 2009
τα αεροπορικα ξεκινουν απο 50 λίρες www.airasia.com.my
τα λεμε στη Μαλαισία!!!!
Tο ειχε πρωτοαναφερει ο εξπερτ traveller πρωτη φορα στις 29-5-08 στην ιστορια Θαλασσα γυαλι στα μερη του Μπαλι.
Μου ειναι αδυνατον να το ξεχασω απο τοτε..........
Ραντεβου στην Κουαλα λοιπον....!!!!:airplane:
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Λονδίνο - Μαλαισία από 50 λίρες? Πώς, όρθιοι ή με σκαμπό? Μήπως δεν κατάλαβα κάτι?
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
χμμ... θα το τσεκαρω και εγώ και θα επανέλθω..
η αλήθεια ειναι οτι μου το εστειλε μια φιλη Μαλαισιανή - οποτε δεν τσέκαρα τις τιμες η ίδια..
παντως εχω ξαναταξιδέψει με air asia , ανοι - μπανγκοκ με 50 ευρώ και ήταν άψογη..
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
το φτηνοτερο one way που μου βγαζει ειναι 171 λιρες..μεχρι και αυγουστο κοιταξα.. χμμ.. αναρωτιεμαι ποσο εχει το αντιστοιχο με thai πχ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.371
Η αλήθεια είναι ότι το φτηνότερο εισιτήριο αυτή τη στιγμή είναι στα 510 Ευρώ....οπότε, αν βάλουμε και τη μετάβαση Λονδίνο, ερχόμαστε στα ίδια χρήματα με μία πτήση στη Κουάλα από Αθήνα....

Ακόμα δηλ. δεν αξίζει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
GTS μου οι πιθανότητες να βρεις το ΑΤΗ-KUL-ATH στα 510? αγγίζουν αυτές του να σου πέσει το joker...

Eγω το STN-KUL-STN το βρήκα γύρω στα 350? ... Έχει σκανδαλωδώς άριστα comnections με την Αegean πράγμα που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις αεροδρόμιο ούτε να κοιμηθείς το βράδυ στο Λονδίνο... Αν κλείσεις από τώρα για καλοκαίρι θα το βρεις σύνολο 500-550? ... Εκείνη την περίοδο η φτηνότερη ΚUL από ΑΤΗ είναι γύρω στα 800-850?....

Πάμε στο μοναδικό μείον... άνεση... είμαι περίεργος πόσοι θα σφηνωθούν στο 340...
Και μιλάμε για ένα ταξίδι 10 ωρών... υπόψιν ούτε νερό δεν δίνουν τσάμπα!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ότι είμαι ψυχολογικά έτοιμος να υποστώ το μαρτύριο της σαρδέλας αλλά ασφαλώς αν η διαφορά είναι 350? αξίζει... για λιγότερο δεν το βλέπω...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.371
GTS μου οι πιθανότητες να βρεις το ΑΤΗ-KUL-ATH στα 510? αγγίζουν αυτές του να σου πέσει το joker...

Eγω το STN-KUL-STN το βρήκα γύρω στα 350? ... Έχει σκανδαλωδώς άριστα comnections με την Αegean πράγμα που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις αεροδρόμιο ούτε να κοιμηθείς το βράδυ στο Λονδίνο... Αν κλείσεις από τώρα για καλοκαίρι θα το βρεις σύνολο 500-550? ... Εκείνη την περίοδο η φτηνότερη ΚUL από ΑΤΗ είναι γύρω στα 800-850?....

Πάμε στο μοναδικό μείον... άνεση... είμαι περίεργος πόσοι θα σφηνωθούν στο 340...
Και μιλάμε για ένα ταξίδι 10 ωρών... υπόψιν ούτε νερό δεν δίνουν τσάμπα!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ότι είμαι ψυχολογικά έτοιμος να υποστώ το μαρτύριο της σαρδέλας αλλά ασφαλώς αν η διαφορά είναι 350? αξίζει... για λιγότερο δεν το βλέπω...
Εεε, μάλλον δε πρόσεξες καλά: 510 έχει από Λονδίνο, όχι από Αθήνα...οπότε 510 συν Αθήνα-Λονδίνο-Αθήνα πρέπει να υπολογίσεις....και τότε θα δεις το πραγματικό κόστος

Οπότε το μοναδικό μείον παύει να είναι μοναδικό, προς το παρόν και με τις ισχύουσες τιμές
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μea culpa αγαπητέ!!

Εκτός από το πρόβλημα με τις σαρδέλες λοιπόν έχουμε να αντιμετωπίσουμε και το πρόβλημα της τιμής...

υ.γ. Χθες το πρωί που το έψαχνα πάντως, μου έβγαζε για 15Αυγουστο 350?...
τι γρήγορα ανακαλύπτει ο κόσμος τις προσφορές...
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Πάμε στο μοναδικό μείον... άνεση... είμαι περίεργος πόσοι θα σφηνωθούν στο 340...
Και μιλάμε για ένα ταξίδι 10 ωρών... υπόψιν ούτε νερό δεν δίνουν τσάμπα!! Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ότι είμαι ψυχολογικά έτοιμος να υποστώ το μαρτύριο της σαρδέλας αλλά ω ασφαλώς αν η διαφορά είναι 350? αξίζει... για λιγότερο δεν το βλέπω...
Είναι προσωπικό το θέμα...

Προσωπικά δεν αντισταθμίζω καμία low cost εταιρεία με τις κανονικές και ειδικά με την Thai που αναφέρθηκε πιο πάνω...

Σίγουρα το οικονομικό είναι από τους σημαντικότερους παράγοντες σε ένα ταξίδι και όταν ήμουν 20-30 ετών δεν είχα πρόβλημα να ταξιδεύω με φθηνές αεροπορικές και να σπαταλάω χρόνο σε αναμονές σε transit αεροδρόμια (οπότε δεν το κατακρίνω κανέναν γιατί το έχω κάνει).

Όμως μετά τα 30 και ευτυχώς αφού είχαν καλυτερέψει και τα οικονομικά μου, αναθεώρησα και πιστεύω ότι ο χρόνος μου και η άνεσή μου αξίζουν το έξτρα κόστος...

Ένα ακόμη παράδειγμα είναι το γεγονός ότι παλαιότερα, έλεγα ότι ποτέ δεν θα καταλάβω το γεγονός ότι κάποιοι πληρώνουν τα διπλάσια χρήματα για να ταξιδέψουν business class...και ότι δεν θα επιτρέψω στον εαυτό μου να πληρώσω το έξτρα κόστος... αλλάζουν όμως τα πράγματα, οπότε ποτέ μην λες ποτέ...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom