Προτάσεις & Ιδέες για το TravelStories

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το έχω δει,αλλά δεν νομίζω ότι η χρήση του είναι ακριβώς ίδια μ'αυτή που περιγράφω.

Μερικές ιδέες ρίχνω γενικώς,μιας και επανήλθε στο προσκήνιο σήμερα το ζήτημα των "φιλικών" μηνυμάτων που κατά καιρούς ανταλλάσσουμε μερικοί.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Όπως έλεγα κι αλλού λοιπόν,έχω πληροφορηθεί για τη χρήση σε άλλα fora του κομβίου "ignore".

Το κουμπάκι αυτό το πατάς σε όποιον χρήστη σε εκνευρίζει ή που τελοσπάντων για κάποιο λόγο δεν θες να διαβάζεις τα γραπτά του,και στο εξής αυτά αποκρύπτονται.

Σε μια συζήτηση δηλαδή,βλέπεις απλώς ότι ο τάδε πόσταρε χωρίς να βλέπεις τι πόσταρε.Αν θες να τον διαβάσεις πατάς κατ'επιλογήν unhide ή κάτι παρόμοιο και σου εμφανίζει μόνο το post που θες.

Μπορούμε να το ονομάσουμε και "Traveller button".

Δεν συμφωνώ στη λογική του,αλλά οφείλω να το καταθέσω ως πρόταση μιας και μπορεί να φανεί χρήσιμο.
Δεν καταλαβάίνω σε τι θα εξυπηρετούσε το ανωτέρω όπως και η πρόταση του fitziano για enemies σε αλλο thread.
Δε νομίζω ότι εδώ είμαστε για να χωριζόμαστε σε φίλους και εχθρούς.
Δεν έχουμε να χωρίσουμε με κανέναν τίποτα και οι διαφωνίες πολλές φορές είναι εποικοδομητικές, αρκεί να διατηρείται σε ένα επίπεδο.
Τώρα αν εσύ ή κάποιος αλλος δε θέλει να διαβάζει τα μηνύματα του Traveller (όπως αφήνεις να εννοηθείς) ή κάποιου άλλου μέλους απλά μπορεί να τα προσπεράσει.
Τέτοιου είδους διαχωρισμοί φρονώ ότι δε συνάδουν με την φιλοσοφία και το επίπεδο του forum
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατ'αρχήν κακώς έχω αφήσει αυ΄το το τόπικ ανοιχτό, κάθε ιδέα/πρόταση θα πρέπει να γινεται με δημιουργία νέου θέματος για να μπορώ και εγώ και τα μέλη να τις παρακολουθούμε. Το κλειδώνω λοιπόν :)

Για το ignore button η θέση μου είναι ότι δε θα το ήθελα στην κοινότητα, καθώς είμαστε μια ανοιχτή κοινότητα και όχι ένας κύκλος "φίλων" όπως είναι πχ το facebook. Αν ποτέ αποφασιστεί η στροφή του travelstories σε τέτοιου είδους δίκτυο, τότε θα επανεξεταστεί. Προς το παρόν όμως η γνώμη μου είναι ότι ένας από τους λόγους επιτυχίας του travelstories είναι ότι είναι ανοιχτή κοινότητα, παρά τις φυσιολογικές αντιπαραθέσεις και εντάσεις που δημιουργούνται κατά καιρούς.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom