Τσεχική Δημοκρατία Προτάσεις για Πράγα; (βόλτες, φαγητό, διασκέδαση)

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Θα μείνουμε 8 βράδυα στην Πράγα 29/12-06/01. Κάποιες προτάσεις για φαγητό, μπαράκια, εκδρομές;
Ευχαριστώ!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Όχι πάλι τα ίδια.... θα πέσω στα ναρκωτικά....

:killme::killme: αυτο ηταν χτυπημα κατω απο την ζώνη για σενα traveller !!!!

προτεινε στον hariskar να διαβάσει την ταξιδιωτική σου ιστορία για πράγα .



κανε μια αναζητηση στην Πράγα και θα παρεις ΟΛΕΣ τις απαντησεις που ψάχνεις :D
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Βλέπω υπάρχει αρκετή ειρωνία σε αυτό το φόρουμ...
Τις ταξιδιωτικές ιστορίες τις γνωρίζω, διάβασα κάποιες ήδη και θα διαβάσω και τις υπόλοιπες.
Στους υπόλοιπους που έχουν πάει Πράγα και δεν έχουν γράψει ταξιδιωτικές ιστορίες δεν έχω δικαίωμα να απευθυνθώ;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Βλέπω υπάρχει αρκετή ειρωνία σε αυτό το φόρουμ...
Τις ταξιδιωτικές ιστορίες τις γνωρίζω, διάβασα κάποιες ήδη και θα διαβάσω και τις υπόλοιπες.
Στους υπόλοιπους που έχουν πάει Πράγα και δεν έχουν γράψει ταξιδιωτικές ιστορίες δεν έχω δικαίωμα να απευθυνθώ;

αγαπητε δεν καταλαβα που ειδες ειρωνία στο μήνυμα μου :shock::shock::shock:.
μπράβο σου πάντως αφου καταφερες μεσα σε 10μερες που εχεις γραφτεί να βγάλεις αυτο το συμπερασμα

σου εγραψα να διαβάσεις τις ταξιδιωτικές ιστορίες και να βγαλεις ετσι το πρόγραμμα σου .....

αυτοι δηλαδή που δεν εχουν γραψει ταξιδιωτική ιστορία έιδαν κατι διαφορετικό στην Πράγα ....δεν νομίζω

τι να σου πουν περισσότερο οτι θα πας 8 μερες στην Πράγα και θα κόψεις φλέβες μετα την 3-4 μερα :D:D.

φιλική συμβουλή : να μαθεις πότε κάποιος ειρωνέυεται και πότε κανει χιουμορ :D.

βγαλε ενα πρόγραμμα και εδω ειναι ολοι να σε βοηθησουν στο ταξίδι σου.
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Φίλε Χρήστο, δεν αναφέρθηκα σε σένα.
Επίσης το πότε κόβει φλέβες σε ένα μέρος κάποιος είναι σχετικό. 2 ημέρες θα είμαστε εκτός Πράγας (Κάρλοβι Βάρι, Cesky Krumlov). Αν παρόλα αυτά βαρεθούμε, μπορούμε να κάνουμε και άλλες εκδρομές. Δεν πάμε εκεί για να δούμε μόνο τα αξιοθέατα και να γυρίσουμε, πάμε και για να χαλαρώσουμε λίγο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε μεγάλε μην μου σπας τα νεύρα πρωινιάτικα... υπάρχουν 50 θέματα για την Πράγα εσύ
ανοίγεις ακόμα ένα και μας την λες κι από πάνω... αυτό το ρημάδι το κουμπι της αναζήτησης γιατί λες να υπάρχει??? αντε παλικάρι μου πρωινιάτικα...
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Δεν υπάρχει λόγος να νευριάζεις, συζητάμε για κάτι ευχάριστο που αρέσει σε όλους μας.
Γνωρίζω για τις ταξιδιωτικές ιστορίες, τις διαβάζω και θα τις διαβάσω.
Με αυτή τη λογική όμως θα πρέπει να κλείσει η ενότητα Αναζήτηση πληροφοριών για προορισμούς » και να ανατρέχουμε μόνο στις ταξιδιωτικές ιστορίες.
Επίσης στην ενότητα αυτή υπάρχει πλήθος από θέματα, όπως Βιέννη, Άμστενταμ, Κωνσταντινούπολη, για τα οποία οι χρήστες ζητάνε πληροφορίες, ενώ υπάρχουν αρκετές ταξιδιωτικές ιστορίες για αυτά και παίρνουν απαντήσεις...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Φίλε hariskar...

Θέματα για πληροφορίες σχετικά με την Πράγα έχουν ανοίξει πλήστα όσα... καλό θα ήταν και για τους διαχειριστές και για τα μέλη να μην ανοίγουν κάθε τόσο τοπικς με τα ίδια θέματα γιατί γίνετε ένα μπάχαλο... γιαυτό πάντα λέω ότι πριν ανοίξουμε ένα καινούργιο θέμα πρέπει να τσεκάρουμε πρώτα την αναζήτηση... δεν νομίζεις πως είναι λογικό?
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Φίλε HARISKAR συγχαρητήρια για την επιλογή σου.....και ασε κάποιον να λέει!!!! Έχω να σου προτείνω ένα μαγαζί πάρα πολύ καλό. Βρίσκεται με το που μπαίνεις στην Παλιά Πόλη από τον Πύργο της πυρίτιδας το πρώτο στενό δεξιά...!Μην με ρωτήσεις όνομα γιατί απλά δεν θυμάμαι. Είναι μεσαίωνας όλο το σκηνικό του μαγαζιού με χορεύτριες, ιππότες, φίδια, φωτιές και γενικά ένα πολύ ωραίο θέαμα! Ξεκινάει στις 8 και τελειώνει στις 11 το βράδυ. Σου βάζουν συνέχεια φαγητό(μην φάτε καθόλου πριν αν πάτε)και 2 ποτά! Κοστίζει λίγο και πρέπει να κλείσετε τραπέζι από το μεσημέρι ή από το προηγούμενο βράδυ.1000 κορώνες/άτομο=40ευρώ! Ρώτα στο ξενοδοχείο θα ξέρουν!!!
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Φίλε hariskar...

Θέματα για πληροφορίες σχετικά με την Πράγα έχουν ανοίξει πλήστα όσα... καλό θα ήταν και για τους διαχειριστές και για τα μέλη να μην ανοίγουν κάθε τόσο τοπικς με τα ίδια θέματα γιατί γίνετε ένα μπάχαλο... γιαυτό πάντα λέω ότι πριν ανοίξουμε ένα καινούργιο θέμα πρέπει να τσεκάρουμε πρώτα την αναζήτηση... δεν νομίζεις πως είναι λογικό?
Φίλε Traveller, εν μέρει συμφωνώ μαζί σου, όμως άλλο οι ταξιδιωτικές ιστορίες και άλλο μία σύντομη απάντηση λίγων σειρών σε ένα τόπικ, που να προτείνει μονολεκτικά 2-3 επιλογές. Πχ η πρόταση του sotiris83 υπάρχει σε κάποια ταξιδιωτική ιστορία; Όχι.
Επίσης, δε νομίζω ότι τώρα που περιμένω με ανυπομονησία το ταξίδι δεν μπορώ να το συζητήσω σε φόρουμ για ταξίδια, έστω και αν έχει ξανασυζητηθεί..

Υ.Γ Συγχαρητήρια για τα πολλά ταξίδια που έχεις κάνει!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom