ΗΠΑ Προτάσεις για Σικάγο

nadiakt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο-Νέα Υόρκη..
σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!! και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, φυσικά ευπρόσδεκτη..
taver βλέπω ότι έχεις άποψη για τις γαρίδες ;) άρα προφανώς έχεις πάει Σικάγο.. κάποιο tip και από σένα? ήδη με βοήθησες σχετικά με το inflight entertainment της lufthansa οπότε πήρα θάρρος!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για διαμονη River North. To Seneca ειναι μια καλη λυση γιατι ειναι οικονομικο πολυ κοντα στο Magnificent Mile (N Michigan Ave) και διπλα στο Hancock Tower οπου προτεινω βραδινο ποτακι στην κορφη με θεα την πολη 360. Το Seneca ωστοσο ειναι λιγο τζογος οσον αφορα τα δωματια. Εχω μεινει και σε δωματιο ''βγες εσυ να μπω εγω'', εχω μεινει και σε δωματιο με πορσελανες σε προθηκες. Παντως διαλεξε καποιο ξενοδοχειο κοντα στο Magnificent Mile.
Για την πιτσα τα παιδια εχουν δικιο. Deep-dish pizza. Καλες περιπτωσεις ειναι το Giordano's (πιο τουριστικο) και το Lou Malnatti's (πανε και πολλοι ντοπιοι). Για ribs ή crab cakes προτεινω Ditka's.
Επισης, το outlet για τα ψωνια που αναφερθηκε πιο πανω, ειναι στην Aurora, μια ωρα και κατι με το τραινο απο το Union Station. Αξιζει πολυ να πας για ψωνια εκει.
Τελος (και εδω θα σηκωθουν φρυδια μαλλον...) δωσε μου 10 φορες Σικαγο και καμμια Νεα Υορκη. Αλλα...περι ορεξεως...
Eλπιζω να βοηθησα λιγο. Καλο ταξιδι.
Φρυδια σηκωνονται....φρυδια σηκωνονται....:bleh::bleh::bleh::haha:
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
θα συμφωνήσω κι εγώ με το "δωσε μου 10 φορές σικάγο και καμια νεα υορκη"
αν σχεδιάζετε να πάτε τώρα μέσα στον μήνα γίνεται ένα απο τα μεγαλύτερα μπλουζ φεστιβαλ
ε και αν σαρέσει γενικά το μπλουζ ροκ έχει και πολύ καλά clubs με λάιβ μουσική πέρα από το μαγαζί του buddy guy
αν θες θα σου δωσω πληροφορίες
 

nadiakt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο-Νέα Υόρκη..
ναι ναι!!! βεβαίως θέλω! θα μείνουμε συνολικά 3 βράδια (29-30-31 Ιουλίου) και έχω κλείσει στο Hotel Monaco, αρκετά κεντρικά.. Ακόμα δεν έχω βγάλει πρόγραμμα ούτε για τις μέρες αλλά ούτε και για τις νύχτες (!) μας.. Στα "οπωσδήποτε" έχω το ενυδρείο, το Grant Park, το Navy Pier και μια βραδιά live blues.. Είμαι σε καλό δρόμο? :roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!! και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, φυσικά ευπρόσδεκτη..
taver βλέπω ότι έχεις άποψη για τις γαρίδες ;) άρα προφανώς έχεις πάει Σικάγο.. κάποιο tip και από σένα? ήδη με βοήθησες σχετικά με το inflight entertainment της lufthansa οπότε πήρα θάρρος!!
Δε χρειάζεται να έχω πάει στο Chicago για να έχω άποψη για το φαγητό μιας αλυσίδας με 33 καταστήματα στη Β. Αμερική και την Ασία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.209
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom