Φιλιππίνες Προτάσεις για Φιλιππίνες...

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Λοιπον σκεφτομαι για Φιλιπιννες,αλλα με τοσα νησια χρειαζομαι την βοηθεια σας!:roll: Ακους Ζωη??:lol:
Λοιπον εχω 17 μερες. Επειδη εχω αδυναμια στις παραλιες θελω οσο γινεται καλυτερη παραλια και θαλασσα. Δεν με νοιαζει για πολυτελειες- resort και τετοια..ισα-ισα . Bungalows στυλ Ταυλανδης ειναι τελεια για μενα. Bantayan-Malapascua-Palawan-Boracay ειναι καποια απο αυτα που ειδα. Ισως συνδιασω 2-3 μαζι. Τι προτεινετε? Καποιο άλλο νησι ισως που δεν ειδα?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Εχθές διάβαζα το ένθετο της καθημερινής που είχε αφιέρωμα στις Φιλιππίνες με αρκετά στοιχεία, φαντάζομαι θα το είδες αν όχι βρες το έχει τα βασικά
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Οχι,δεν το ειδα. Θα προσπαθησω να το βρω. Αλλα εχουμε και καποιους εμπειρους εδω μεσα...:cool:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καμία απάντηση???:(
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ειμαι στο τσακ να αγορασω ενα απο τα τελευταια φτηνα εισιτηρια απο Αθηνα για Μανίλα (τα βλεπω καιρο, αλλά δυσκολευομαι να αποφασισω), ειναι για τελος Νοεμβρη εως αρχες Δεκεμβρη, 587? με την Emirates.
Θελω ομως να σιγουρευτω για καποια βασικα πραγματα:
1) Χρειαζεται να κανω εμβολια; (πχ κιτρινου πυρετου) Να παρω χαπια προληπτικα; (πχ. ελονοσιας)
2) Χρειαζεται να εχω διαβατηριο που να εχει ισχυ για τουλαχιστον κανα 6μηνο; (Ληγει τον Ιαν. '11)
3) Ειναι ασφαλης χωρα; (θα εχω μια DSLR φωτ.μηχανη, και ισως ενα netbook. Καλα, εννοειται οτι θα φυλαγομαι ιδιαιτερως στις μεγαλες πολεις)
Χμ, αυτα βασικα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου Fronimitis , εγω δεν πηρα τιποτα απο χαπια οταν πηγα , αλλα πιστευω οτι εξαρταται απο την περιοχη που θα πας. Τα νησια Βισαγιας ηταν οκ και δε χρειαστηκα τετοιου ειδους προφυλαξη.
Για το διαβατηριο νομιζω οτι ειναι οπως το λες , να ισχυει για 6 μηνες , αλλα σιγουρεψε το.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ευχαριστούμε!!!!:clap::clap::clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παιδική μου φίλη (ντόπια) προτείνει Μπορακάϊ, Palawan, Cebu και Bohol! :)
Καλές βουτιές!!! :clap:
vario δεν πιστευω ναχεις καμμια φιλιππινεζα σπιτι σου.......:roll::haha:

:idea:meli και fronimitis εκτος απο τις πληροφοριες απο πρωτο χερι της go2dbeach καντε μια βολτα απο Ψυχικο πρωινη ωρα που βγαινουν οι Φιλιππινεζες για ψωνια.

Θα τα μαθετε ολα και στα ελληνικα:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.978
vario δεν πιστευω ναχεις καμμια φιλιππινεζα σπιτι σου.......:roll::haha:

:idea:meli και fronimitis εκτος απο τις πληροφοριες απο πρωτο χερι της go2dbeach καντε μια βολτα απο Ψυχικο πρωινη ωρα που βγαινουν οι Φιλιππινεζες για ψωνια.

Θα τα μαθετε ολα και στα ελληνικα:D
Καλέ παιδική μου φίλη ήταν η κοπέλα...:haha: Δεν έχω υπηρεσία, τον μισθό που θα της έδινα τον κάνω εισητήρια!!! :lol::lol:
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Λοιπόν, πετάω την Παρασκευή! Έχω πολύ άγχος και αγωνία. Είναι πολύ μακριά και άγνωστα για μένα (αλλά, κάπως έτσι πήγα και στην Βραζιλία την πρώτη φορά).

xenos, χεχε, το σκέφτηκα κι αυτό! (αλλά δεν το έκανα). Ναι, αυτά τα μέρη έχω σταμπάρει κι εγώ.

Ελπίζω να μη με απαγάγουν ούτε να πέσω σε καμιά βόμβα (κάτι τέτοια λένε οι ταξιδιωτικές οδηγίες του εξωτερικού, αλλά από την άλλη και για την Αθήνα έχουν να λένε... :p )

Από εκεί, συμφέρει να αγοράσω κάτι που στην Ελλάδα είναι ακριβό ή δεν υπάρχει;

α, θα υπάρχει πρόβλημα αν δεν κλείσω εισιτήρια πτήσεων εσωτερικού από τώρα; (δηλ. αν τελευταία στιγμή θα είναι πολύ πιο ακριβά ή δεν θα υπάρχουν θέσεις) Δεν ξέρω ποια διαδρομή θα ακολουθήσω και πόσο θα θέλω να κάτσω σε κάθε μέρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom