Φιλιππίνες Προτάσεις για Φιλιππίνες...

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Πήγα! :) και γύρισα! :(
Τρελαίνομαι για καλοκαιρινές διακοπές (σε τροπικά μέρη) μεσ'τον χειμώνα (της Ελλάδας). Πέρασα όμορφα, κι ας μην έγιναν όλα όπως τα είχα σχεδιάσει. Βασικά, δεν είχα κάποιο πολύ συγκεκριμένο πλάνο αλλά στο περίπου. Ήρθε όμως ένας πυρετός για κάποιες μέρες λόγω πρησμένων αμυγδαλών και με αποσυντόνισε εντελώς. Ήταν όμως και μια δικαιολογία για να ζητήσω άλλη μια εβδομάδα άδεια από την δουλειά (αύριο θα δω τι θα μου σούρει η διευθύντρια :p ). Έμεινα συνολικά 3 εβδομάδες.
Σκέφτομαι να γράψω την ταξιδιωτική μου ιστορία... αλλά δεν γράφω τόσο ωραία όσο η go2dbeach ;)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Γραψε μας γρηγορα περιληψη!!! Που πηγες??Τι σου αρεσε πιο πολυ??
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.031
fronimitis δεν θα σε κρίνουμε για το λογοτεχνικό σου ταλέντο... περιμένουμε ιστορία και γρήγορα!!!
meli βλέπω στην αντίστροφη μέτρηση ότι φεύγεις αύριο, ε? Έφτασε η μέρα! Άντε με το καλό και να περάσεις τέλεια!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μεθαυριο γλυκια μου!!
Σε ευχαριστω!!! καλές γιορτες!!!!!!:xmas_smile:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πες τε ρε παιδιά κάτι;;;; Δε διαβάζει κανείς;;; Κανένα ιδιαίτερο tip για Μανίλα - Μπορακάυ;;;;;;;;:xmas_confused:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Eimai Boracay!
Trith mera Filippines kai gia prothi fora me xtypise to jet lag!!!:xmas_rolleyes:
Den mporo n koimitho me tipota!!!:xmas_eek:
Parola ayta aistanomai mia xara!!:xmas_cool:
Manila,emeina anagkastika 1 mera gia na prolabo thn ptisi gia Boracay! Den mou arese...
Edo einai poli oraia...H thalassa ,foinikes,eimai sto stoixeio mou!!!:xmas_cool:
Zoi, piga sto mango hotel ,mono kai mono gi na do tin pineza sou!!! Ston xarth,ksereis esi....kai einai kitrini!!
Gia to pio touristiko nisi,den exei kai toso kinisi...tous xtipise olous i krisi..:xmas_mrgreen:
Ola poli ftina,tha arakso gia tin ora kai ta ksanaleme!!!
Xronia polla!!
kernao olous kokteil! (me kato apo 1 eyro to 1 pou ta polane,parte kai deytero kale,opoios thelei...:xmas_lol:)
Suggnomi gia ta grammata,den ksero pos metatrepontai...:xmas_sad:
Eyxes se olous!!!:xmas_smile:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.570
Καλά να περνάς και να μας στέλνεις καμιά μίνι ανταπόκριση από τα νησάκια, όπως καλή ώρα τώρα. Άντε, ζηλεύουμε!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Meli να περνας καλα εκει στις Φιλιππινες!! Ευχαριστω για την ανταποκριση και που πηγες να δεις την πινεζα μου :xmas_biggrin:
Δεν ειναι τελειο το νησι και η Λευκη παραλια...λευκη?? Χαχα! Αναρωτιεμαι σε ποιο νησι θα πας μετα..
Καλες ξαπλες στις αιωρες και περιμενουμε αναλυτικη ιστορια με την επιστροφη σου.
Ευχες για τις καλυτερες τροπικες γιορτες της ζωης σου :xmas_biggrin: Ζηλεεεευωωωωω!!
 
  • Like
Reactions: DrG

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλα να περνας και να χαλαρωνεις!
Δωσε μας ανταποκριση οποτε μπορεσεις!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καταρχας,καλη χρονια σε όλους!!!! Γεματη υγεια,ταξιδια και χαμογελα!!:xmas_biggrin:
ΕΡΣΗ, καλό ταξίδι σου εύχομαι!!!! Η Ινδια -αν και χωρις φοινικες- ειναι στη καρδια μου!!!:xmas_confused:
varioAthens, σε ευχαριστω...! καλη χρονια και σε σενα!:xmas_smile:
go2dbeach,ακολουθω τα βηματα σου ...Αγιο Δομηνικο,Φιλιππίνες...Και μαλλον ταιριαζουν και τα γουστα μας!!! Η λευκη παραλια,ήταν απλούστατα καταλευκη!!!! Ολα υπεροχα,εκτος του πολυ κοσμου...ενας παραδεισος που αναλύφθηκε όμως....Συνεχισα Bohol,Panglao... Alona beach οι αστεριες να ειναι μεσα στην θαλασσα σε αφθονια λες και ηταν πετρες...Μοναδικο!!Τα ταρσιερ ειναι απλα υπεροχα!!! Η μικρη ξετρελαθηκε,οπως και με πολλα άλλα...Χθες μου ανακοινωσε,οτι δεν θελει να γυρισουμε,γιατι δεν της αρεσει ο χειμωνας...ναι,αμε...μολις πιασω το τζοκερ..:xmas_mrgreen:
Φευγω αυριο για Bantayan και βλεπουμε....
Τρελλη φαση οι τρεις μας στα τρικυκλα....Φωτογραφια τρελλη!!! ολοι οι ξενοι εμας τραβανε...Το οχημα φουλ φορτωμα πισω...με μια τεραστια βαλιτσα delsey(λαθος επιλογη,ομολογω) μπροστα η μικρη με τον μπαμπα της κι εγω πανω στην μηχανη,πισω απο τον οδηγο...Πολυ γελιο!!:xmas_cheesygrin:
GTS, θα σουχω κι αλλη ανταποκριση...σεχω καταλαβει,οτι εσαι της παραλιας κι εσυ..:xmas_wink:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φαινεται οτι σου αρεσαν οι Φιλιππινες - πως θα γινοταν το αντιθετο βεβαια?
Θα περιμενω αναλυτικα τις εντυπωσεις σου :xmas_biggrin: Καλη επιστροφη!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom