Προτάσεις για βιβλία

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο φόρουμ αποκλειστικά για βιβλία ;
ή τις σχετικές συζητήσεις τις κάνετε εδώ ;
Εγώ είμαι σε μια διαδικτυακή λέσχη ανάγνωσης βιβλίων στο discord. Έχει διάφορες ομάδες που μπορείς να συμμετέχεις και γενικές συζητήσεις για βιβλιονέα. Είμαι μέλος και στη λεσχη.γρ αλλά δεν συμμετέχω τόσο ενεργά.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
ανακάλυψα τις καινούργιες εκδόσεις και πολύ καλές μεταφράσεις από τον Ψυχογιό για τα βιβλία της ΄Αγκαθα Κρίστι. Πρώτα τα διάβασα στις εκδόσεις Λυχνάρι (εντελώς cult), μετά στο πρωτότυπο και τώρα τα απολαμβάνω σε καλά ελληνικά.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Έχω σκεφτεί πάντως να γραφτώ και στη Λέσχη γιατί κι εγώ έχω κάποιες απορίες. Όπως π.χ. τι στο καλό συνέβη στη μικρή Μπιζού; Αν ξέρει κάποιος...
Από ότι είδα, 3 μέλη της λέσχης έχουν διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Εγώ είμαι σε μια διαδικτυακή λέσχη ανάγνωσης βιβλίων στο discord. Έχει διάφορες ομάδες που μπορείς να συμμετέχεις και γενικές συζητήσεις για βιβλιονέα.
Πολύ ενδιαφέρον.
Όταν βρείτε λίγο χρόνο, δώστε και τον σχετικό σύνδεσμο
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Ω ευχαριστώ! Και έψαχνα στο ίντερνετ για το βιβλίο μήπως βρω καμιά ακρη και δεν έβρισκα!
γράψτε "μικρή Μπιζού" στο πεδίο της αναζήτησης που έχει η λέσχη, και θα βγουν 4 νήματα από 3 μέλη.
Ή, ακόμα καλύτερα, ξεκινήστε νέο νήμα διότι είναι πολύ πιθανό να το έχουν διαβάσει και άλλα μέλη, απλά να μην το έχουν σχολιάσει
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Ένα μικρό βιβλίο που με έκανε να γελάσω πολύ είναι το "Πώς να γίνετε αλλοδαπός". Σάτιρα για τους Άγγλους αλλά χωρίς τοξικότητα. Δηλαδή ακόμα κι αν λατρεύετε τους Άγγλους πρέπει να είστε πολύ... παρεξηγησιάρης για να ενοχληθείτε.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Ένα μικρό βιβλίο που με έκανε να γελάσω πολύ είναι το "Πώς να γίνετε αλλοδαπός". Σάτιρα για τους Άγγλους αλλά χωρίς τοξικότητα. Δηλαδή ακόμα κι αν λατρεύετε τους Άγγλους πρέπει να είστε πολύ... παρεξηγησιάρης για να ενοχληθείτε.
Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρουν και άλλα βιβλία που προσφέρουν γέλιο, στην λέσχη υπάρχει ένα νήμα με τίτλο "Γέλασα όταν τα διάβασα".
Ίσως σας δώσει ιδέες
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
πιθανως να εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα ειναι αδυνατον να ψαξω 123 σελιδες,οποτε θελω να ρωτησω αν υπαρχουν αντικειμενικα βιβλια για τους 2 παγκοσμιους πολεμους ,και κυριως για το 2ο παγκοσμιο πολεμο?
 
Last edited:

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
θελω να ρωτησω αν υπαρχουν αντικειμενικα βιβλια τους 2 παγκοσμιους πολεμους ,και κυριως για το 2ο παγκοσμιο πολεμο?
Δεν ξέρω εάν είναι δυνατόν να υπάρχουν 100% αντικεμενικά βιβλία για τους παγκόσμιους πολέμους, αλλά εάν καταλήξετε σε κάποια, εξετάστε το ενδεχόμενο να τα προμηθευτείτε από το metabook.
Μεταχειρισμένα βιβλία, σε πολύ καλή κατάσταση και σε σημαντικά χαμηλότερες τιμές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom