Προτάσεις για "γαμήλιο ταξίδι" !

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Ε ρε μπαγάσα με 3.000? 10 μέρες Καραιβική και Ν.Υ δεν πας με τίποτε... προσγειώσου σε τίποτε πιό κοντινό... μια Ιταλία είναι ότι πρέπει...
Κατάλαβα ουτε σε αεροπλάνο δεν ανεβαίνω... Καλά θα πάω εδώ πιο έξω από το Ηράκλειο στο Φοδελε καμιά 20αρια χιλιόμετρα είναι... θα πάρω και πατίνι :haha:
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Μπορούν να πάνε ρε,αλλά απλώς θα δούνε το JFK και θα γυρίσουνε.
Επίσης ιδέα για ψώνια-μπάνια είναι το πολυφορεμένο Ντουμπάι-Μαλδίβες αλλά δεν ξέρω τον καιρό εκείνη την εποχή.
Αυτές οι Μαλδίβες πολλή μου αρέσουν ! μας παίρνει η πρέπει να ζητήσω αύξηση μετοχικού κεφαλαίου ?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν έχω πάει αλλά έχει πάρει ήδη το μάτι μου θέμα εδώ μέσα που μιλούσε για πακέτο 17 ημέρων κοντά στη τιμή που λές.

Φαντάζομαι ότι τώρα που το Ντουμπάι "βούλιαξε" θα έχουν πέσει κι άλλο οι τιμές.

Ελπίζω στο τριχίλιαρο να μην υπολογίζεις και τα ψώνια της συζύγου γιατί τότε.....πάρε ένα μετ'επιστροφής Αθήνα-Λιανοκλάδι με τον καρβουνιάρη.
 

Tinatoro

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χαβαη
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΙΚΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Βρε παιδιά
Εγώ New York θέλω να δώ, δεν με νοιάζουν τόσο τα ψώνια, αλλά εδώ που τα λέμε,όποιοι φίλοι μας πήγαν μας είπαν να κρατάμε άδειες τις βαλίτσες γιατί ειναι πολύ φτινά λέει εκεί, ειδικά τα ρούχα στις Αμερικάνικες μάρκες όπως Ralph Lauren, Levis κλπ.
Αλλά και πάλι θέλω να πάω New York!!!!!!! :haha: :haha: :haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι ακούει το μάτι μου και τι βλέπει το αυτί μου: Ψώνια στο Ντουμπάι και τη Σιγκαπούρη, 17 μέρες στις Μαλδίβες! Ιδανικοί αυτόχειρες...

Παιδιά, με το μπάτζετ που διαθέτετε, 2 βδομάδες με μια στη Ν.Υ. και μια εξωτική και ψώνια κι από πάνω: Απλά ξεχάστε το! Εκτός κι αν ψάξετε τις ρίζες σας και βρήτε κανένα μακρυνό συγγενή στα ξένα για να σας φιλοξενήσει. Ή θα πάτε μια βδομάδα Ν.Υ. μόνον και τέλος, ε, ίσως και να περισσέψουν και τίποτα ψιλά για ψώνια ή, αν θέλετε 2 βδομάδες και ψώνια και εξωτικά, δείτε καμμιά Ταϋλάνδη με Μπανγκόκ και σία. Άσε που θα βρείτε και τις επώνυμες μάρκες, γνήσιες, στο 1/3 της τιμής σε σύγχρονα πολυκαταστήματα που σου πέφτει το σαγόνι...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πέτυχα κάπου αυτό σε ότι αφορά την τιμή όπως επίσης και ότι η πτώση των τιμών στο Ντουμπάι είναι δεδομένη,βαρέσανε κανόνι οι άνθρωποι,και σκέφτηκα να το αναφέρω.Έδειξε να ενδιαφέρεται κιόλας ο άνθρωπος.....

Ούτε υποστήριξα τον προορισμό,αλλά κι έτσι να ήταν δεν έχω καταλάβει γιατί όποιος λέει τη λέξη Ντουμπάι τρώει "πέσιμο";

Συγγνώμη ε,δεν θα επαναληφθεί.

Παιδιά μπορείτε να πάτε για trekking στις όχθες του Ζαμβέζη,που είναι τρομερή εμπειρία ασχέτως αν σας ενδιαφέρει προσωπικά ως προορισμός.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Ούτε υποστήριξα τον προορισμό,αλλά κι έτσι να ήταν δεν έχω καταλάβει γιατί όποιος λέει τη λέξη Ντουμπάι τρώει "πέσιμο";

Συγγνώμη ε,δεν θα επαναληφθεί.
Αν δεν επαναληφθεί σε συγχωρούμε... αν το ξανακάνεις όμως θα μας εκνευρίσεις και μοιραία θα σου την πέσουμε χοντρά... εξηγηθήκαμε?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
H αληθεια πρεπει να λεγεται και να εκτιμαμε αυτους που την λενε...
Ουτε κι εγω εχω παει Ντουμπαι,αλλα για να λενε τοσα εδω μεσα αυτοι που εχουν παει,κατι θα ξερουν παραπανω....:roll:
Και καλα κανουν και τα λενε,για να μην την πατησουμε..;)
Αυτο που εχω καταλαβει εγω, ειναι οτι το μερος μονο για στοποβερ ειναι,ετσι να σου φυγει η περιεργεια...
Πριν μπω στο φορουμ,σκεφτομουνα κι εγω για 4ημερο εκει,αλλα τωρα ξερω..
Μονο στοποβερ!!:cool:
Traveller, ειμαι καλη μαθητρια? Μαθαινω??:bleh:
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
Δεν έχω πάει ακόμα Ν.Υόρκη αλλά ξέρω ότι έχει άπειρα πράγματα να δεις και είναι ένα "must" ταξίδι! Πάντως απ΄ότι είδα στο expedia μπορείς να πας και από Νέα Υόρκη ας πούμε Μπαχάμες για 4 διανυκτερέυσεις με 580 δολλάρια το άτομο επιπλέον...
Εγώ έχω πάει Miami που ανέφερε καποιος, πολύ ωραία και κάνεις τέλειες εκδρομές, μπορείς να πας και Bahamas αεροπορικώς (μια ώρα κάνει), και νοικιάζεις αυτοκίνητο για Key West, Orlando, Cape Canaveral (NASA)...Οι τυφώνες νομίζω είναι μέχρι τον Αύγουστο! Κι εκεί το κόστος φαγητού και αγορών είναι μια χαρά.
 

SecretLuna

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΤΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
γειά σας κι από εμένα !
sorry που μπαίνω σε ξένο topic, αλλά με ενδιαφέρει το θέμα "γαμήλιο" ταξίδι ...
μιλάω για περίοδο 5-20 Αυγούστου και ενώ αρχικά ήμουν σίγουρη για Κούβα, μείναμε τώρα "ξεκρέμαστοι" ... κυρίως γιατί άκουσα ότι ο καιρος δεν βοηθάει ...
πάντως θέλουμε κάτι αντίστοιχο & ιδιαίτερο - Please Help ρίξτε καμιά ιδέα :roll:
ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom