Γενικά Προτάσεις για καλοκαίρι στο εξωτερικό

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Όχι ότι μου πέφτει λόγος... τις κρουαζιέρες τις μισώ, αλλά ο κουμπεκόπλικτος σωστά στην λέει...
Τα 534 που μας είπες είναι για Νοέμβρη... τα λιμάνια είναι λιγότερα... και η εσωτερική καμπίνα ένα χάλι...

Αυτά σου επισημαίνει... και λάθη κάνεις και τσαντίζεσαι... δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες...
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Όχι ότι μου πέφτει λόγος... τις κρουαζιέρες τις μισώ, αλλά ο κουμπεκόπλικτος σωστά στην λέει...
Τα 534 που μας είπες είναι για Νοέμβρη... τα λιμάνια είναι λιγότερα... και η εσωτερική καμπίνα ένα χάλι...

Αυτά σου επισημαίνει... και λάθη κάνεις και τσαντίζεσαι... δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες...[/quot

βρε παιδια εγω ζητησα να μου πειτε καμια ιδεα για εξωτερικο,καπου να εχει θαλλασα,οσο για την κρουαζιερα απλα το ειδα και το ανεφερα,ουτε ζητησα απο καποιον να το ψαξει ,ουτε και με ενδιαφερει ιδιαιτερα γι αυτο δεν το εψαξα παραπανω...!δεν ενδιαφερομαι για κρουαζιερα,ταξιδι αεροπορικο θελω να παω.απλα δε μου αρεσε ο τροπος ομιλιας αυτος γιατι εδω μεσα ειμαστε για να βοηθαμε και οχι να εχουμε υφακι!αν θελει ο οποιοσδηποτε να πει κατι,υπαρχει πιο ωραιος τροπος!γι αυτο θυμωσα με τον συγκεκριμενο,για κανενα αλλο λογο.λεμε ασκοπα πραγματα!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Δεν νομίζω ότι είχε κανείς υφάκι, ειδικά ο Samion δεν έχει άσχημο τρόπο με κανέναν εδώ μέσα στο φόρουμ. Τέλος πάντων.

On topic, μια φίλη μου είχε πάει Πορτο, στην Πορτογαλία, αν θες θαλασσίτσα ρίξε μια ματιά προς τα κει, κι επίσης μην ξεχνάμε και την Ισπανία....

Κυανή ακτή, αν και δεν έχω πάει, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Πολύ ακριβά, και πολύ κακό για το τίποτε. Η ιταλία πάντως είναι σουπερ επιλογή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι ότι μου πέφτει λόγος... τις κρουαζιέρες τις μισώ, αλλά ο κουμπεκόπλικτος σωστά στην λέει...
Τα 534 που μας είπες είναι για Νοέμβρη... τα λιμάνια είναι λιγότερα... και η εσωτερική καμπίνα ένα χάλι...

Αυτά σου επισημαίνει... και λάθη κάνεις και τσαντίζεσαι... δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες...[/quot

βρε παιδια εγω ζητησα να μου πειτε καμια ιδεα για εξωτερικο,καπου να εχει θαλλασα,οσο για την κρουαζιερα απλα το ειδα και το ανεφερα,ουτε ζητησα απο καποιον να το ψαξει ,ουτε και με ενδιαφερει ιδιαιτερα γι αυτο δεν το εψαξα παραπανω...!δεν ενδιαφερομαι για κρουαζιερα,ταξιδι αεροπορικο θελω να παω.απλα δε μου αρεσε ο τροπος ομιλιας αυτος γιατι εδω μεσα ειμαστε για να βοηθαμε και οχι να εχουμε υφακι!αν θελει ο οποιοσδηποτε να πει κατι,υπαρχει πιο ωραιος τροπος!γι αυτο θυμωσα με τον συγκεκριμενο,για κανενα αλλο λογο.λεμε ασκοπα πραγματα!
αδυνατώ να σε καταλάβω κι εγώ. ελπιζω στο μελλον να καταλαβεις το στυλ του καθενός αλλά κυρίως το στυλ του φόρουμ. εδώ δεν παίρνεις μόνο αλλά και δίνεις. φυσικά και με ενδιαφέρει ένα τιπ με κρουαζιέρα καλοκαίρι με 500Ε! αν όχι εμένα έναν άλλο φίλο. λογικό είναι μια και το είπες να σου ζητήσω ινφο που αν θέλεις να βοηθήσεις τις δίνεις. ούτε τον πονηρό σου κάνω ούτε τον ξερόλα, δεν με ενδιαφέρει καθόλου. σου λέω τις παρατηρήσεις μου για να γίνεται συζήτηση και να παίρνουν σωστά ινφο όσοι παρακολουθούν κι εσύ τσαντίζεσαι...
λοιπόν..οι εταιρείες λένε σωστά οι κρουαζιέρες είναι διαρκειας 7, 10, 15 νυχτών. εμείς όμως δεν λέμε πόσες νύχτες είναι, πόσες μέρες. και είναι 7 αυτή που είπες. την 8η μέρα είσαι εκτός πλοίου νωρίς νωρίς..και βέβαια δεν είναι μόνο χειμώνα. η τιμή που είπες είναι για χειμώνα!
χαίρομαι που θα δουλέψει ο πατέρας σου στην easy και εύχομαι ότι καλύτερο. η κατάσταση της εταιρείας είναι γνωστή σε όσους ασχολούνται με το χώρο. πωλήθηκε το one χωρίς να αντικατασταθεί, ακυρώθηκαν όλες οι νέες ναυπηγήσεις και αγορές που κατ' επανάληψη είχαν εξαγγελθεί από τον ιδρυτή. μια ματιά στα σχέδια της εταιρείας λίγο καιρό πριν φέρνει θλίψη σε όλους μας ( http://www.enet.gr/online/online_text/c=114,id=387594040. και πάλι εύχομαι ένα νεο ξεκίνημα και καλή συνέχεια. απλά δεν φαίνεται μια καλή προοπτική στον ορίζοντα και βέβαια το κονσεπτ της easy κρουαζιέρας πάει οριστικά στον κάλαθο των αχρήστων.
υφάκι εγώ? δεν ερμηνεύεις σωστά..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ο πατερας μου θα δουλεψει στην εταιρια που ηταν ονειρο και παει αρα για να δουλευουν ανθρωποι εκει και να κανει ταξιδια το καλοκαιρι δεν παει και τοσο... !!
το ξαναλέω για να μην παρεξηγησεις πάλι αυτά που διαβάζεις: είπα το κονσεπτ της easy όχι η ίδια η εταιρεία. το κόνσεπτ, η αρχική σύλληψη της εταιρείας από τον ιδρυτη της ηταν με βάση φυσικά το μοντέλο easy όπως το ξέρουμε (self service, κρατήσεις μέσω internet, χαμηλές τιμές, ευελιξία στα λιμάνια εισοδου-εξόδου κλπ). αυτό εγκαταλείφθηκε από την εταιρεία πλέον. αυτό ήταν όνειρο και πάει.
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
το ξαναλέω για να μην παρεξηγησεις πάλι αυτά που διαβάζεις: είπα το κονσεπτ της easy όχι η ίδια η εταιρεία. το κόνσεπτ, η αρχική σύλληψη της εταιρείας από τον ιδρυτη της ηταν με βάση φυσικά το μοντέλο easy όπως το ξέρουμε (self service, κρατήσεις μέσω internet, χαμηλές τιμές, ευελιξία στα λιμάνια εισοδου-εξόδου κλπ). αυτό εγκαταλείφθηκε από την εταιρεία πλέον. αυτό ήταν όνειρο και πάει.[/quo

εμενα με ενοχλησε η εκφραση που ειπες "για να συνενοηθουμε".φυσικα και οτι πληροφοριες θελει ο καθενας μπορω να τις δωσω,γι αυτο αλλωστε ειμαστε εδω!οσο για την κρουαζιερα και την εταιρια,εγω ξερω πως το πλοιο εκανε ανακαινηση το 2008 και οτι ειναι πολυ ομορφο μεσα...αλλες λεπτομερειες δεν ξερω γιατι δεν εχω κανει κρουαζιερα ποτε και δεν ασχολουμε με αυτα,απλα ειχα δει εκεινο και ηθελα να ψαξω να δω τι παιζει..!δεν του ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια για αυτο και δεν κοιταξα καμπινες κτλ. που ειδες εσυ μετα.σε ευχαριστω που ασχοληθηκες απλα δεν σε ξερω,ειμαι καινουργια εδω και μου φανηκε καπως ο τροπος,ισως εγω να εκανα λαθος...:roll:
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
τελικα κοιταξαμε τους προορισμους και μας αρεσε πολυ η βαρκελονη...,μας ειπαν και καλα λογια φιλοι που εχουν παει οποτε μαλλον για εκει το βλεπουμε...εψαξα λιγο να δω και τι γινεται με την easycruise και βρηκα το εξης για οποιον ενδιαφερεται...


Θεματικές κρουαζιέρες easyCruise

Με πολλούς νέους προορισμούς ξεκινά και τη νέα χρονιά τις θεματικές της κρουαζιέρες η Easycruise, φιλοδοξώντας να προσελκύσει ακόμα περισσότερο κοινό και να ικανοποιήσει ακόμα και τους πιο απαιτητικούς επιβάτες γνωρίζοντάς τους τις ομορφιές της χώρας μας.

Οι κρουαζιέρες για την Άνοιξη και το Καλοκαίρι του 2009 χωρίζονται σε θεματικές ενότητες: -Τα Χρώματα του Αιγαίου: Κρουαζιέρες στα νησιά του Αιγαίου και την Τουρκία. (7 διανυκτερεύσεις) από 13 Ιουνίου ως 17 Οκτωβρίου, τα νησιά του Αιγαίου, την Κρήτη και την Τουρκία. (7 διανυκτερεύσεις) από 20 Ιουνίου έως 10 Οκτωβρίου, καθώς και το νέο πρόγραμμα από Ρόδο για τα νησιά του Αιγαίου, την Κρήτη και την Τουρκία. (14 διανυκτερεύσεις) από 24 Ιουνίου έως 14 Οκτωβρίου. - Τις ξεναγήσεις στην Αρχαία Ελλάδα με επισκέψεις σε πολλούς αρχαιολογικούς χώρους (6 ή 7 διανυκτερεύσεις) από 28 Μαρτίου έως 4 Απριλίου - Την ανοιξιάτικη απόδραση, μια υπέροχη εκδρομή στο Αιγαίο (6 διανυκτερεύσεις) από 10 έως 16 Απριλίου - Τα Long Weekends που συνεχίζονται και φέτος με περιηγήσεις στο Αιγαίο (4 διανυκτερεύσεις) από 30 Απριλίου ως 5 Ιουνίου. - Τα Mini Breaks, μικρές εξορμήσεις στα νησιά του Αιγαίου και τα παράλια της Τουρκίας (3 διανυκτερεύσεις) από 21 Απριλίου ως 1 Ιουνίου - Το Παραδοσιακό Ελληνικό Πάσχα, μια πρόταση 5 διανυκτερεύσεων για Πασχαλινές διακοπές σε προορισμούς έντονης διασκέδασης, αλλά και ηρεμίας στα πιο όμορφα νησιά τoυ Αιγαίου και την Τουρκία
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η εταιρεία πελαγοδρομεί με ένα πλοίο. δύσκολα τα πραγματα..
δυστυχώς επιβεβαιώθηκα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα...
όπως φαίνεται από το σαιτ της MCC το Easy cruise life θα εκτελεί κρουαζιέρες υπό τη σημαία της..η εταιρεία δεν μπορεσε να εξασφαλίσει ικανό αριθμό επιβατών για να το λειτουργήσει ανεξάρτητα..
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
δυστυχώς επιβεβαιώθηκα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα...
όπως φαίνεται από το σαιτ της MCC το Easy cruise life θα εκτελεί κρουαζιέρες υπό τη σημαία της..η εταιρεία δεν μπορεσε να εξασφαλίσει ικανό αριθμό επιβατών για να το λειτουργήσει ανεξάρτητα..

ΝΑΙ??ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΜΑΘΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΣΚΙΑΘΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!ΕΙΧΕ 60 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΛΥΝΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕ 50!:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ΝΑΙ??ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΜΑΘΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΣΚΙΑΘΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!ΕΙΧΕ 60 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΚΛΥΝΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕ 50!:)
κρίμα. ελπίζω να βρήκε κάτι. εύχομαι ότι καλύτερο.
πολύ ωραία η Σκιάθος. Αθάνατο ελληνικό καλοκαίρι...
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
κρίμα. ελπίζω να βρήκε κάτι. εύχομαι ότι καλύτερο.
πολύ ωραία η Σκιάθος. Αθάνατο ελληνικό καλοκαίρι...

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΩΡΑ!!ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ...!!ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΛΟΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΓΑΝΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ,ΑΚΟΜΗ ΣΤΑ ΛΙΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ!ΑΘΛΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.562
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom