Γενικά Προτάσεις για καλοκαίρι στο εξωτερικό

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Να ρωτήξω και εγώ κάτι? Δεν έχω πάει σε 2 βασικές ευρωπαϊκές πόλεις: Βερολίνο και Βαρκελώνη! Ποια να διαλέξω πρώτα???:)
εγω δεν εχω παει σε καμια απο τις 2 αλλα απο τα παιδια εδω μεσα εχω δει πολυ καλα λογια για τη ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ..!!και φιλοι μου που εχουν παει μου ειπαν τα καλυτερα...!!για το βερολινο δεν ξερω να σου πω..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.021
εγω δεν εχω παει σε καμια απο τις 2 αλλα απο τα παιδια εδω μεσα εχω δει πολυ καλα λογια για τη ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ..!!και φιλοι μου που εχουν παει μου ειπαν τα καλυτερα...!!για το βερολινο δεν ξερω να σου πω..
Εδώ μέσα έχουμε πολλούς γερμανόπληκτους και βαρκελωνόπληκτους! Που είναι άραγε να με κατατοπίσουν???:)
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Εδώ μέσα έχουμε πολλούς γερμανόπληκτους και βαρκελωνόπληκτους! Που είναι άραγε να με κατατοπίσουν???:)
πατα πανω στη λεξη ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ και θα σε στειλει σε εμπειριες και φωτογραφιες παιδιων που εχουν παει...!!:)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εγω θα σου έλεγα να ξεκινησεις με τη βαρκελωνη! μέσα στο καλοκαίρι κιόλας! χεχε! :bleh:

όπως είπανε και σε αλλο thread και θα συμφωνήσω, ακόμη και αύγουστο να πας η ζεστη αντέχεται.. μη σου πω ότι μόνο 1 μέρα ζεστάθηκα από τις 7 συνολικά...

επίσης εννοείται να της δώσεις 1 εβδομάδα.. (τουλάχιστον.. εγώ με σύνολο 10 μέρες σε δύο επισκέψεις έχω ακόμη πολλά κενά :D)

και βερολίνο την επόμενη άνοιξη (να γλυτώσεις και τα πολλά-πολλά κρύα που φάγαμε εμείς που πήγαμε χειμώνα...).. ένα πενθημεράκι για να δεις και και potsdam (ίσως και δρέσδη)...

οριστε σου εκανα και προγραμμα! :bleh:
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι

και στο λαυριο τα ιδια!!η παναγια θαλλασινη δεν ξερουν ακομα τι δρομολογιο θα κανει..!!λεγανε για βολο,σκιαθο,σκοπελο κτλ αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι αλλαξανε γνωμη παλι!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.021
εγω θα σου έλεγα να ξεκινησεις με τη βαρκελωνη! μέσα στο καλοκαίρι κιόλας! χεχε! :bleh:

όπως είπανε και σε αλλο thread και θα συμφωνήσω, ακόμη και αύγουστο να πας η ζεστη αντέχεται.. μη σου πω ότι μόνο 1 μέρα ζεστάθηκα από τις 8 συνολικά...

επίσης εννοείται να της δώσεις 1 εβδομάδα.. (τουλάχιστον.. εγώ με σύνολο 10 μέρες σε δύο επισκέψεις έχω ακόμη πολλά κενά :D)

και βερολίνο την επόμενη άνοιξη (να γλυτώσεις και τα πολλά-πολλά κρύα που φάγαμε εμείς που πήγαμε χειμώνα...).. ένα πενθημεράκι για να δεις και και potsdam (ίσως και δρέσδη)...

οριστε σου εκανα και προγραμμα! :bleh:
Super! Βέβαια, λόγω οικονομικής στενότητας για μετά το καλοκαίρι το βλέπω!!!:(
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Εδώ μέσα έχουμε πολλούς γερμανόπληκτους και βαρκελωνόπληκτους! Που είναι άραγε να με κατατοπίσουν???:)

παντως να προσεχεις τωρα στο εξωτερικο γιατι κυκλοφορει και η γρυπη των χοιρων...!!!χαχα!!οσο αστεια και αν ακουγεται ειναι πολυ σοβαρο..
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ενώ εδώ στην ελλάδα έχουμε τη γυάλα που μας προστατεύει και οι υπόλοιπες χώρες είναι όλες πρόβλημα!

βρεεε! σοβαρευτείτε πια με αυτό το θέμα! :)
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
ενώ εδώ στην ελλάδα έχουμε τη γυάλα που μας προστατεύει και οι υπόλοιπες χώρες είναι όλες πρόβλημα!

βρεεε! σοβαρευτείτε πια με αυτό το θέμα! :)

εγω οφειλω να το πω γιατι στο εξωτερικο εμφανιστηκαν τα κρουσματα!!τωρα δε σου λεω οτι εδω ειμαστε ασφαλεις αλλα οσο να ναι σε ταξιδια με πολυ κοσμο ειναι να φοβασαι περισσοτερο!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με εκπλήσσει η απάντησή σου!!! Κανονικά θα έπρεπε να με στείλεις κρουαζιέρα.....:bleh::haha:
δεν έτυχε μάλλον να με παρακολουθήσεις τελευταία..
όπως ειχα γράψει σε ένα άλλο τόπικ, θα πας Πάτρα-Βαρκελώνη φυσικά..με μία κράτηση! (Grimaldi lines)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom