Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
στα Κουφονησια την μια φορα εκατσα 7,5 μερες και μετα πηγα 8 μερες Ναξο και την αλλη φορα 3,5 και πιο πριν ημουν Αμοργο 7μερες . δεν βαρεθηκα σε καμια απο τις περιπτωσεις. ειναι αναλογως τι ψαχνεις και τι θελεις να κανεις.και τωρα αν μου, πεις παω ανετα ενα 20ημερο...:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Στα Κουφονήσια, όταν πήγα το μακρινό 2007, γινόταν ήδη χαμός, ήταν ο ένας πάνω στον άλλον στη παραλία (φοβερή βέβαια, η Ιταλίδα αν θυμάμαι καλά). Φαντάζομαι η κατάσταση έχει χειροτερέψει έκτοτε.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Ειδικα τον αυγουστο ειναι χειροτερα και απο την Σαντορινη , αναλογικα με την εκταση του νησιου και οι τιμες... Σαντορινης . Γενικα την τελευταια δεκαετια ολη η τεως αγονη γραμμη εχει << χαλασει>> ασχημα
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Έχουν χαλάσει και Αμοργός, Φολέγανδρος, Αστυπάλαια;

Άσε τον Αύγουστο απ'έξω, διακοπές μόνο Ιούλιο!
Η φολεγανδρος εχει ξεφυγει τελειως- το 2017, εδινα 90Ε αρχες ιουλη
Αμοργος ειναι καλα ακομα ,ιουλη παντα
Αστυπαλαια εχω 25 χρονια να παω, δεν ξερω.....
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Συμη, που επίσης το ψάχνω, έχει πάει κανεις; Σκεφτόμουν το συνδυασμό με Ρόδο αφού φέτος οι ξένοι τουρίστες θα είναι λιγότεροι.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Η φολεγανδρος εχει ξεφυγει τελειως- το 2017, εδινα 90Ε αρχες ιουλη
Αμοργος ειναι καλα ακομα ,ιουλη παντα
Αστυπαλαια εχω 25 χρονια να παω, δεν ξερω.....
Φολέγανδρο όσες φορές έχω ψάξει δωμάτια είναι πανάκριβα! Ισχύει και για το κόστος στο νησί;
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Φολέγανδρο όσες φορές έχω ψάξει δωμάτια είναι πανάκριβα! Ισχύει και για το κόστος στο νησί;
Ναι, γιατι εχουν πλακωσει ολοι οι και καλα αθηναιοι estet ,εναλλακτικοι, ειναι και μικρο το νησι, βαλε και τους ιταλους .....
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Πολυ ωραιο θεμα,θα ξαναπω κι εγω για Πατμο μιας και μενω εδω μονιμα,μπαρακια εχει ως τις πρωινες ωρες,ασε που διαφημιζεται ως θρησκευτικο νησι,δεν ειναι μονο αυτο,καφε,μπαρ,εστιατορια,παραλιες,και καραβακια να σε πανε λειψους και αρκιους και μαραθι,μικρα νησακια ξεχασμενα απ τον χαρτη,παραδεισσος...τιμες εχει καλες,απο 30 ευρω το δικληνο μεχρι οσο αντεχει η τσεπη σου,δρομους καλους οχι δεν εχει,αλλα νοικιαζεις ενα μηχανακι και κανεις τη δουλεια σου,παραλιες εχει μεχρι και στο λιμανι,καθαρες εγω οταν ειχα τα παιδια μου μωρα εκει πηγαινα.απο πειραια ειναι 8 ωρες με το μπλου σταρ,απευθειας και μετα αν θες πηγαινει λερο καλλυμνο,κω,ροδο.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Συμη, που επίσης το ψάχνω, έχει πάει κανεις; Σκεφτόμουν το συνδυασμό με Ρόδο αφού φέτος οι ξένοι τουρίστες θα είναι λιγότεροι.
Εχει μια πανεμορφη χωρα - νεοκλασικα κτιρια- αλλα απο παραλιες δεν...
Και εκει οι τιμες τσιμπημενες λογω τουρκων σκαφατων γειτονων
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Στα Κουφονήσια, όταν πήγα το μακρινό 2007, γινόταν ήδη χαμός, ήταν ο ένας πάνω στον άλλον στη παραλία (φοβερή βέβαια, η Ιταλίδα αν θυμάμαι καλά). Φαντάζομαι η κατάσταση έχει χειροτερέψει έκτοτε.

Χαμός στις παραλίες ειδικά όσο πιο αργά πας. Η Μύκονος των μικρών Κυκλάδων λένε πολλοί. Αν βέβαια πας παραλία πριν τις 9-10 το πρωί, μπορεί να είσαι και μόνος σου.Αν πας 12 ο χαμός είναι δεδομένος.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Έχουν χαλάσει και Αμοργός, Φολέγανδρος, Αστυπάλαια;
Φολέγανδρο όσες φορές έχω ψάξει δωμάτια είναι πανάκριβα! Ισχύει και για το κόστος στο νησί;
Είναι γενικά ακριβή η διαμονή και το φαγητό. Ειδικά Αύγουστο ανεβαίνουν οι τιμές αρκετά στα καταλύματα και πρεπει να κλείσεις από πολύ νωρίς. Ωστόσο θεωρώ ότι διατηρεί ακόμα την αυθεντικότητά του το νησί και προσφέρεται για ήρεμες και χαλαρές διακοπές. Ακόμα και στην υψηλή σεζόν ειναι ανεκτά τα επίπεδα, από άποψη κόσμου. Βέβαια πιστεύω σε αυτό ευθύνεται και ο τύπος του κοινού που προσελκύει.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom